Shuang long tu zhu

Pom Pom Strikes Back

Pom Pom 4

Akční / Komedie

Hong Kong, 1986

Posledny diel skvelej buddy movie komedialnej tetralogie. Tentoraz musia Chau a Beethoven chranit korunnu svedkynu May Lo (May Lo, s menami postav sa v HK nikdy prilis nenamahali) voci nejakemu gangsterovi, ktory si na nu najme zabijakov. Tyto zabijaci sa raz za cas objavia a v nejakej vtipnej bitke dostanu od hlavnej dvojky na prdel. Popritom sa velku cast filmu riesi to, ze vdaka pocitacovej chybe diagnostikuju Chauovi rakovinu, ale Beethoven sa to snazi pred nim skryvat, co je zdrojom rôznych vtipnych epizodiek. Z dalsich postav sa tu objavi Anna, ktora ma o trochu väcsi priestor ako v trojke, ale stale je tu strasne malo, co je skoda, kedze medzi nou a Chauom to tak pekne iskri. No a este sa tu parkrat objavi inspektor Chan. Skoda, ze tentokrat absentuje Chung Fat. Ani vela cameo vystupov zu uz nie je. Najvydarenejsie ma Stanley Fung ako umierajuci chlapik v TV programe. Bitiek je tentokrat asi dvakrat tolko ako obvykle a aj ked je ustredne duo masivne dublovane, tak sem tam sa tu najdu pôsobive chvaty. Celkovo ma uz film trochu inu atmosferu ako prve dva diely. Na zaciatku sa dockame dokonca parodie na dobrodruzne filmy. Jednotlive vtipy mi uz nepripadali tak dobre vypointovane, ale aspon neboli trapne a po otrasnej trojke to je celkom solidna rozlucka s touto seriou. 6/10.(4.5.2010)