Reklama

Reklama

Haepiniseu

(seriál)
Akční / Fantasy / Thriller
Jižní Korea, 2021, 12 h (Minutáž: 60 min)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Po městě se šíří nový smrtící virus vyvolaný novým lékem na zápal plic (covid-19) – Next. Bytový dům, který je domovem lidí z různých tříd, zůstává v karanténě. Jeho obyvatelé musí přežít v uzavřeném prostředí, ve strachu z viru i potenciálních konfliktů mezi různorodými sociálními skupinami. Yoon Sae Bom (Hyo-joo Han) pracuje v protiteroristické jednotce, má dobrý úsudek umožňující rychlé rozhodování, je za všech okolností klidná a nedokáže tolerovat nespravedlnost. Jung Yi Hyun (Hyung-sik Park) je bývalým hráčem baseballu, který musel přestat hrát kvůli zraněnému kolenu. Nyní je detektivem zaměřeným na násilné zločiny a snaží se udržet obyvatele domu v bezpečí. Han Tae Seok (Woo-jin Jo) byl kdysi vojenským informačním agentem. Později se stal výkonným ředitelem farmaceutické společnosti, která vyvinula lék Next. Má dobré předpoklady pro řešení šíření infekčních onemocnění, navíc je poháněn i osobními důvody... (Lucienka09)

(více)

Recenze (4)

Eawy 

všechny recenze uživatele

Vynikajúci seriál, v ktorom všetko funguje. Primeraná dĺžka epizód aj celého seriálu vás drží v napätí. Minimum nepotrebných scén, výborný scenár a perfektné akčné scény vás iba potešia. Seriál mení žánre z jednej časti na druhú, v určitom okamihu prejdeme z vysokorozpočtového thrilleru do nízkorozpočtového filmu o prežití. Vedľajšie postavy, antagonisti a celkové "náznaky" na charakter ľudí počas prepuknutia vírusu sú dokonalé. Vzťah hlavných hrdinov je osviežujúci a nepotrebujete žiadne veľké vyznania lásky aby ste cítili, že sa majú naozaj radi. Za mňa 100%. ()

Barbuchaa 

všechny recenze uživatele

Na začátku se řekne, že se všichni poučili z Covidu a proto dělají společné schůze v tělocvičně se skleněnými dveřmi :-). Nikdy bych ale nevěřila, že budu mít seriál, který budu moci doporučit svým feministickým kamarádkám se slovy " on zachraňuje ji, ona zachraňuje jeho a je to v dokonalé rovnováze, ani ty tam nenajdeš problém". Musím ocenit poměrně originální nákazu a přístup k ní. Je pravda, že když se nad tím člověk moc zamýšlí, tak to má jisté díry, ale sakra těšila jsem se na to tak moc, že jsem spoustu dílů viděla bez titulků a pak znovu s titulky ve 2 hodiny ráno. Uznávám, že je tam pár chvíle, které by se daly výstřihnout, ale ve výsledku motivace postav naprosto dávaly smysl a.... Končím. Dál už by byly jen spoilery. ()

Koral17 

všechny recenze uživatele

Thriller s prvky hororu pracuje s dnes tak aktuálním tématem globální virové nákazy. Zajímavé jsou zde některé odkazy na covidovou pandemii, především v rovině lidského odcizení a hluboké vzájemné nedůvěry nebo v motivu znejasnění identity jednotlivce, vizuálně symbolizované například zakrýváním obličeje rouškou. Příběh se odehrává převážně v uzavřeném moderním bytovém komplexu, kde se v nucené karanténě ocitá skupina sociálně a věkově nesourodých lidí. Skupina nečelí smrtelnému ohrožení pouze zvenku, ale také v rámci vyhrocujících se vnitřních rozepří. Dějově je nejlepších a nejnapínavějších prvních cca šest až sedm epizod, pak bohužel přichází stagnace a nové nápady docházejí. Ani poslední epizody, kdy se děj zase pohne dopředu, to už úplně nezachrání. Výprava je skromnější, ale herecké výkony jsou kvalitní, i když se jedná spíše o zobrazení různých lidských typů. Po několika letech se v tomto seriálu na scénu vrací Park Hyung-sik v postavě rozvážného policisty, který neztrácí nervy a sebekontrolu ani v těch nejvypjatějších momentech. Nemá zde sice vzhledem k tématu a postavě, kterou hraje, možnost ukázat svůj komediální talent, ale na druhé straně se mu celkem daří přerod z někdejšího roztomilého princátka do polohy zralejšího muže. I když má seriál svoje mouchy, dávám plný počet bodů za několik skutečně originálních nápadů a za snahu o popkulturní zpracování společné světové zkušenosti s covidem aspol. ()

Reklama

Reklama