Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Krimi

Recenze (691)

plakát

The Story of Park's Marriage Contract (2023) (seriál) 

12 dílů bylo přesně akorát na seriál, který byl pro mě prostě dokonalý. Stejně jako Lee Se Yeong, která svým hereckým uměním, kdy svoje role nehraje, ale žije, se hodně blíží k Božské Son Ye Jin a člověk jí věří absolutně všechny emoce. České titulky.

plakát

The Worst Evil (2023) (seriál) 

Ach jo, asi nebudu tradičně dost objektivní. Pro mě jeden z nejlepších seriálů z poslední doby. Nebyla to 80. léta, ale devadesátá (ty zdejší popisky jsou fakt na prd, gang byl odběratelem drog z Číny a dodavatelem do Japonska) a ta byla v Koreji stejně divoká jako u nás. Začínající hospodářský rozmach se podepsal i na praktikách podsvětí a myslím, že seriál je vykreslil velmi slušně. Stejně jako psychologii postav. Ta byla excelentní, což ukázalo samotné finále, které ve mně rezonuje ještě 24 hodin po dokončení titulků. Seriál měl navíc skvělou kameru, která podtrhovala temnotu konání drogových gangů, nejednou i policie a hlavně doby, v které se odehrával. Výtky nechám kritikům, mně tam úplně nesedla jedna věc, nicméně děj by bez ní neměl takovou šťávu. Takže po nějaké době jdu do plnejch.

plakát

Arthdalská kronika - The Sword of Aramun (2023) (série) 

Nedám plný počet, protože Lee Joon Gi už natočil mnohem lepší věci. Ale rozhodně mě série bavila víc než rozvláčná jednička, i když postav a vedlejších linií a tím "filmová" stopáž je pořád víc než dost. Nicméně za shlédnutí dílo rozhodně stojí. Už pro tu Joon Giho mnohotvárnost. Neznám jiného herce, který by dokázal, aby mu v tváři škubal jen jeden jediný sval a i když jde o identická dvojčata, vždycky poznáte, který z těch dvou je v záběru. A to nejenom podle kostýmu a účesu, ale hlavně podle výrazu tváře. Jeho herectví mě ani po letech nepřestává bavit a udivovat, kolik poloh se v něm skrývá. Shin Se Kyung je pořád krásná a zoufale stejná s medvědí mimikou, nicméně do téhle role se to hodilo a její noblesa dávala postavě až nadpozemskou auru. Ostatní tam byli spíš už do počtu. Tagon s Taealhou nemohli nic jiného přinést. Snad kromě svého syna Aroka. No a konec? Výmluvný a s pár otázkami, na které snad už odpověď ani znát nemusím. České titulky.

plakát

Hangang (2023) (seriál) 

Na Korejce krátká jednohubka, která vás sice nezasytí, ale pokud ji budete brát s nadsázkou stejně jako herci, kteří se natáčením evidentně bavili, tak se nudit nebudete. Ne, že by šlo o čistou komedii, řeší se tu vážná témata, nicméně provedení je poměrně odlehčené a nemá u diváků vzbuzovat děs a hrůzu, spíš lehké pousmání.

plakát

Devils (2023) 

Jang Dong Yoon se nebojí vystoupit ze své image hodného roztomilého kluka a dělá dobře. I záporná role mu sedne a je neuvěřitelné, jaký talent se skrýval v klukovi z ulice, který měl úplně jiné ambice, než se stát hercem. Ale osud tomu chtěl jinak a on si střihnul roli v drsném, poměrně temném filmu o odvrácené straně korejské společnosti. I záměna těl se dá natočit jinak a dobrý střih a hra kameramana s barvami tomu dají ten smrávný šmrnc. No a finále? To je pro mě výborné, i když by se tu určitá pochybnost dala najít. :) České titulky.

plakát

Dezertér - Série 2 (2023) (série) 

Tak tohle se povede málokdy, ale pro mě byla druhá řada o level výš  než první. Pořád platí, že ten seriál je ve své podstatě hodně smutný. Ale tím, že jde víc do hloubky než prvních šest dílů mě zaujal mnohem víc.

plakát

Táta v nesnázích (2023) (seriál) 

Za mě jeden z nejlepších seriálů, které Nova udělala. Skvělé obsazení, reálnost děje, lehká nadsázka a humor. Žádná vata, bavilo mě to tak, že jsem u toho nedělala nic okolo a to je u mě co říct. Už teď vím, že si nenechám ujít ani některou z repríz.

plakát

Bohoja (2022) 

Režie Jung Woo Sung, hlavní role mimo jiné Jung Woo Sung a Kim Nam Gil. Dvojice, kterou bych nečekala, ale která k sobě pasuje jako dílky puzzlí, i když stojí proti sobě. Nebo možná právě proto. K mé radosti byla role Kim Nam Gila nejbarevnější a jeho žhář, vrah a chvílemi až infantilní pako byli skvěle zahraní. Na jednu stranu dokonalý psychopat a na druhou docela vypatlaný mozek, který chvilkami nutil k pousmání. Za mě spokojenost, i když chyby a nelogičnosti bych našla. Kdybych je ovšem hledala a to já většinou nedělám. 🙂 České tituky.

plakát

Joseonbyeonhosa (2023) (seriál) 

Bylo to fajn, ale asi si to budu pamatovat hlavně díky Woo Do Hwanovi, který si svou roli (a to hlavně tu komickou část) evidentně užíval. Bona, která hrála jeho partnerku, neměla šanci. Její ledová a prakticky neměnná tvář byla v naprostém kontrastu s Do Hwanovou mimikou. Co už, nakonec jsem zjistila, na které straně stojí soudce Yoo a jsem za to ráda. Jeho role byla skvěle napsaná. Stejně jako poslední díl, kde bylo vaty jenom trošičku, takže jsem s ním spokojená včetně toho, jak tvůrci vymysleli, jak by mohli... České titulky.

plakát

Imawa no kuni no Alice - Season 2 (2022) (série) 

První série byla "hravější" takže mě bavila o něco víc. Nicméně finále té druhé mi přišlo tak skvěle vymyšlené, že jsem ty pasáže, které mě u dvojky nebraly (ano, ty s pikovým králem), tvůrcům odpustila. Umím si představit, že si seriál za pár let klidně zopakuji.