Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Krimi

plakát

Watstcheu eop (2011) (TV seriál)

Tenhle seriál má jeden z nejpitomějších konců, jaké jsem kdy viděla. Ne proto to, k čemu tam dojde (i když i to bylo naprosto zbytečné), ale kvůli tomu, jak to bylo zpracované. Ani se mi nechce věřit, že z téže klávesnice vyšel i Healer nebo Daemang. Normálně bych dala dvě hvězdy, ale za výborného Oh Man-seoka a pro to skvělé OST, které budu poslouchat asi často, tu jednu přidám. Btw Zízy odkaz už neplatí, k titulkům se dostanete před discord.

plakát

Joseongumasa - Episode 1 (2021) (epizoda)

Nebudu hodnotit všechny epizody, ale ta první mě tak překvapila, že musím. Čekala jsem druhý Kingdom, ale ten se nekoná. Nemrtví mají evidentně jiný význam i jiný původ. Zakomponování křesťanství dává seriálu piknatnější příchuť. Jsem zvědavá, co bude dál, i když momenttálně má seriál problémy s domácími diváky, kterým se nelíbí čínské prvky a postavy vycházející z korejských dějin. Překládá se.

plakát

Dva na cestě (2008) (TV seriál)

Ze začátku mě to i bavilo, ovšem po epizodě (mám pocit, že dvou epizodách) o KLDR mi došlo, jak moc umělé a poplatné režimu dané země to je a odpískala jsem sledování. Pohybovat se se stranickými průvodci a z toho usoudit, že to tam vůbec není tak hrozné, je povrchní, až to bolí.

plakát

Domangja peullaen B (2010) (TV seriál)

Začátek poplatný své době, tedy přehrávající a pitvořící se hlavní hrdina. A to u Raina fakt ne. Jemu víc "sluší" ta vážná a akční poloha. Ve chvíli, kdy se začal chovat normálně, dostal seriál spád a já si ho začala opravdu užívat. Lee Na-young byla skvělá, i když s ní mám trošku problém, že ve mně i po letech doznívá první role, v které jsem ji viděla a pořád mám v hlavě to její: Všem hřebečkům v Koreji se omlouvám. Už jsem zadaná. :^)

plakát

Angkeumhan dolsingnyeo (2014) (TV seriál)

Tradičně hodnotím před posledním dílem, ale mám pocit, že tady snad není co zkazit. Seriál se v mnoha ohledech liší, a i když je to ze začátku čistá vztahovka o rozvedeném páru, v kterém se kupodivu nezachová jako krysa manžel, ale manželka. Jenže co když k tomu měla svoje důvody? To se pomalu a nenápadně odkrývá. Navíc mě hodně bavil závěr, řekla bych, že je jeden z nejpovedenějších, jaké jsem u Korejců viděla. Žádná vata a parádní jízda. Bavilo mě to, narozdíl od jiných jsem se nenudíla, ale na tu pátou hvězdičku něco chybí. Možná víc chemie mezi těmi dvěma, protože tu jsem tam moc neviděla. Hráli dobře, ale to nedefinovatelné cosi ve vzduchu, se prostě nekonalo. A řekla bych, že na tom měli podíl oba.

Geomgaek (2020)

Děj je celkem jednoduchý a nic nového nepřináší. I když na druhou stranu... Údajně vychází ze skutečného příběhu a to ho dělá zajímavějším. Výprava asi nebyla úplně nejdražší, ale choreografie šermířských soubojů a Jang Hyuk dokazující, že do starého železa ještě rozhodně nepatří, si ty čtyři hvězdy zaslouží. Přeloženo

plakát

Joseolloko nokdujeon (2019) (TV seriál)

Do těch pěti tomu malinko chybělo, ale jinak naprostá paráda. Hodně mě to bavilo a Jang Dong-yoon mě definitivně přesvědčil, že je prostě Herec. Ve všech polohách, které tady měl, byl naprosto výborný. Jeho vdova byla úplně jiná, než ta "synovská" poloha. Hodnotím před posledním dílem, který na tomhle faktu nemůže nic změnit, protože jeho konfrontace s králem na konci patnáctky, to byl prostě herecký koncert. A ještě jedna věc. Králové jsou sice prakticky ve všech korejských seriálech zralí na Chocholouška, ovšem stihomamem trpící Gwanghae by jim mohl, i podle historických pramenů, vládnout a Jeong Joon-ho si ho střihl naprosto skvěle. No a Lee Monn-shik, to byla třešnička na dortu. Od dob Iljimae se snad vůbec nezměnil a to šibalství má v očích pořád.

Bella a Sebastián (2013)

Kdysi jsem viděla seriál a četla i knížku a ve filmu kromě hlavních postav neshledávám povědomého prakticky nic. Bella nebyla divoký pes a Sebastiána provázela od chvíle, kdy začal rozum brát. Mám takový pocit, že se oba snad narodili ve stejné chvíli. Ne, dvakrát se do jedné řeky prostě vstoupit nedá a tady to platí dvojnásob, i když Alpy jsou stejně nádherné jako tenkrát.

plakát

Hwayugi (2017) (TV seriál)

Asi zatím nejslabší z toho, co jsem od sester Hong viděla. Do devátého dílu se řešilo hamletovské "sníst nebo nesníst" a já začala přemýšlet, jestli koukat dál. Ale trojici, kterou už zmiňovala Pethushka se mi opouštět nechtělo. Lee Se-young názorně předvedla, že není malých rolí. Z těch ženských byla ta její nejvýraznější a ona si ji zahrádla s maximální chutí. O chemii mezi opičákem a Mawangem není třeba mluvit. Tu předvedli už při svém předchozím projektu, než Lee Seung-gi narukoval. Myslím, že ty čtyři hvězdy jsou akorát. Půlka mě bavila hodně a půlka o něco míň. 😌

Miindo (2008)

Přesně můj šálek kafe. Máme s Kim Nam-gilem podobný vkus či co. On podobné filmy točí rád a já je ráda překládám. Poetické, pomalu plynoucí a přesto dramatické a ukazující v celé šíři velikost lásky, utrpení, krásy, nenávisti a žárlivosti. A to všechno podmalované krásnou hudbou, scenérií a výbornou kamerou. Vzhledem k nekvalitě titulků mi tu film ležel víc než dva roky. Teď přišel ten správný čas, abych se jím prokousala a stálo to za to. Snad jedinou výtku mám k přemíře sexu, i když na druhou stranu vzhledem k charakteru některých kreseb, do děje přesně zapadal. Spíš mě ta odvaha po seriálových polibcích u filmů vždycky překvapí.Titulky