Amar Akbar Anthony

Indie, 1977, 175 min

Manmohan Desai

Prayag Raj, K.K. Shukla

Peter Pereira

Výborné herecké obsazení a hlavně skvělá atmosféra, která je dána i stylem, jak byly filmy v Bollywoodu před těmi čtyřiceti lety točeny. Od stylizace kulis přes skvělé oblečení až po samotné herecké a hudební kreace. Dohromady to vytváří zajímavý film, který je zábavný, ale podpořený i určitou hloubkou.(18.5.2017)

Tak, teraz som si takmer istá, že indické filmy natočené pred tokom 1980 nebudú paušálne moje obľúbené, Prečo tri hviezdy, len kvôli pánovi Bachchanovi, on jediný mi prišiel v tomto filme aspoň nejako prirodzený. Áno je to starý film, ale už len tá zápletka, strašné niečo, domotané, poprekrúcané, mŕtvi žujú, živí sú mŕtvi.... naozaj som tento film pretrpela do konca, len aby som s čistým svedomím mohla povedať, že som ho videla. Rozhodne ale nikoho neodradzujem od jeho pozretia, kto má rád filmy z tohto obdobia mu možno príde na chuť. Najviac sa mi páčilo ako s bedňou plnou zlata behali kilometre akoby to bol vankúš z peria... na tom som sa zabavila(16.7.2018)