Amar Akbar Anthony

Indie, 1977, 175 min

Manmohan Desai

Prayag Raj, K.K. Shukla

Peter Pereira

Já jsem nadmíru spokojený. Film je mnohem lepší než jsem si troufal doufat, přestože je našlapaný plnou plejádou hereckých hvězd. Líbil se mi ten příběh, jeho zdánlivá spletitost, ale i hravost a zábavnost s jakou se s tím vypořádali. To, že je závěr očekávaný mi vůbec nevadí, protože k tomu pasuje. To, že akcea a rvačky jsou takové jaké jsou, to k té době patří, stačí si vzpomenout na spousty fimu s podobnými rvačkami alá Terence a Spencer z Itálie. Navíc vidět současné staré veterány v jejich mladých letech ve skvělé formě, to byl zážitek. Nejvíce se mi z chlapů líbil Rishi Kapoor, přestože nejdominatnější roli měl zcela nesrovnatelně Amitabh Bacchan. Vinod Khana ušel. Z hlavních hereček jsem zpočátku poznal akorát Shabanu Azmi, docela jsem koukal, jaká kočka to v mládí byla. A nakonec s mi z hereček líbila asi i nejvíce, ačkoliv měla zase nejmenší prostor. Parveen Babi byla asi největší kráskou filmu a Neetu Singh beru pdoobně jako Vinoda, prostě ušla. Finální písnička mi bude v hlavě znít asi ještě hodně dlouhom stejně jako ta finální scéna, která byla opravdovou gradací a pěkným vyústěním celého příběhu. Pro mě osobně skvělý divácký zážitek a neskutečný dojmový prožitek.(25.7.2016)

Výborné herecké obsazení a hlavně skvělá atmosféra, která je dána i stylem, jak byly filmy v Bollywoodu před těmi čtyřiceti lety točeny. Od stylizace kulis přes skvělé oblečení až po samotné herecké a hudební kreace. Dohromady to vytváří zajímavý film, který je zábavný, ale podpořený i určitou hloubkou.(18.5.2017)