Pornomelancholie

(festivalový název)
  • Argentina Pornomelancolía (více)
Argentina / Brazílie / Francie / Mexiko, 2022, 98 min

Tichý, zádumčivý, ale atraktivní mladík Lalo se ze svářeče stane pornohercem. Na place filmu o mexickém revolucionáři a jeho „boys“ zřejmě poprvé prožívá sounáležitost s vyoutovanými vrstevníky, ale také mechaničnost a vyprázdněnost byznysu s fyzickou rozkoší. Obojí na hrdinu dopadá zvlášť citelně ve chvíli, kdy svou kariéru přesouvá na sociální sítě. Tematicky bohatý snímek, v němž se fikce potkává s realitou, kromě titulní melancholie zkoumá různé roviny intimity a sdílení, a chvílemi se dokonce neváhá propadnout v zábavnou polemiku s tradiční macho kulturou. (MFF Karlovy Vary)

Botič

Víc než dokument, to funguje jako sto minutová reklama na Just For Fans Lalo Santose. Pseudo sonda, která nejde moc pod povrch. Pár témat se to dotkne, ale úplně bez ambice je prozkoumat do větší hloubky. ()

mrtvej_pes

Výstižnější název aby někdo pohledal. Pocit samoty v každém záběru, občasný humor vítaný. Pornomelancholie funguje výborně - protagonista (dá-li se tomu tak říct) nemusí (a nepotřebuje) po téměř celou stopáž nic říkat, ale stejně je v každém momentu naprosto jasné, jak se cítí. Jediná scéna filmu, která působí romanticky-intimně (na scénu přichází druhý Zapata), je v jejím průběhu hrubě střižena a jen tímto jediným střihem zobrazuje naprostou absenci vášně pornoprůmyslu, ve kterém hraje jedinou roli akt sexu. ()

sarulefilm

KVIFF57: Pohled do zákulisí života pornoherce, o kterém běžný člověk nemá valnou představu. Je to tedy vedené v dokumentárním stylu, takže se divák opravdu sblíží se životem pornoherce a zjistí, že se vlastně jedná o poměrně monotónní práci. To samozřejmě ovlivňuje i jeho prožitek z filmu, je to zkrátka celkem nuda.  U řady scén se publikum zasmálo například, když si Lalo aranžuje svoje fotky. Takže je to sice zvláštní zážitek sledovat natáčení porno scén s další desítkou lidí v sále, ale ne že by to na vás udělalo dojem. Co jsem viděla, tak řada diváku při projekci vyloženě trpěla. ()

venca163

Film typu buzola brouzdá socky™. Nechci soudit, ale pokud tvůj veškerej lidskej kontakt jsou týpci, který lajkujou tvoje dickpics na twitteru, tak neni zas tak divný, že ti to leze na mozek. A začneš bejt takovej...melancholickej. Někdy mi připadá, že ostatní ve mně vidí jen vyrýsovanýho týpka, co mu jde pouze o sex. Hmm, blbý no, čim to asi bude. Aby mě to zasáhlo, potřeboval bych toho hlavního hrdinu víc přiblížit (co o něm vlastně víme?), lepšího herce (já vim, ten jeden výraz celej film - to bylo schválně!) nebo víc těch komediálních momentů. Dle mýho je tohle naprosto plochej film, kterej po mě chce, abych soucítil s patologickym narcisem, kterej je z toho všeho nějakej nešťastnej. Neni to vyloženej provar, ale těšil jsem se, až to skončí, to zas jo. #nohate #kviff57 (55%) ()

24. Mezipatra: Jaké filmy si nenechat ujít?

24. Mezipatra: Jaké filmy si nenechat ujít?

30.10.2023

Ve čtvrtek 2. listopadu začíná Queer filmový festival Mezipatra, který v Praze potrvá až do 9. listopadu. Poté se přesouvá do Brna, kde 17. listopadu končí. 24. ročník se ponese v tématu Na rozcestí… (více)