Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Krimi

Recenze (1 055)

Tajemná řeka (2003)

Zase Clint, zase jeho témata a zase nekompromisní zpracování. Trochu po povrchu? Možná. Ale odvypráví to celý. A herecky je to zábavný samo o sobě. (85%)

Princezna Mononoke (1997)

Já mu tady asi občas trochu nerozumim. Někdy repete. (75%)

Případ číslo 39 (2009)

Dobrej napínák a Bridget se mi do něj vlastně i hodí. Jen škoda, že jsem si zas asi tak v druhý větě nějakýho textu distributora přečetl hlavní šokující zvrat™. (80%)

plakát

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Už fakt dlouho jsem neviděl válečnej film, takže když jsem si udělal půlden volno po vytrhnutí dvou osmiček, řikal jsem si, že po čase přišla ta správná chvíle podívat se na někoho, kdo je na tom hůř než já. Tenhle kousek by celkem i šel, samotný zpracování battlefieldu bylo nadprůměrný a ten příběh jako takovej je rozhodně obdivuhodnej. Bohužel na mě z obrazovky Mel Gibson cákal heroismus a fanatický panbíčkářství v dost nekřesťanských dávkách. (70%)

plakát

Finty Dicka a Jane (2005)

Jim Carrey, kterýho můžu v každý jeho variantě + docela ucházející mamina. (75%)

Pirko (2016)

Je to síla, filmařský nedostatky tu považuju za podružný a cenim ten formát. Je dobře, že to pořádně řeže do živýho. Hlavně tou scénou "kariéra na privátu", kterou autoři neodbyli jedním ze 147 způsobů na téma "to si divák domyslí". Občas je dobrý si nic nedomýšlet a ukázat vše v plný nahotě (ehm). Jak řikam, síla. (85%)

plakát

Proud smrti (2017) (TV film)

Čekal jsem, že to bude víc o vodácích. (50%)

Králové hor (2015)

Za poslední roky jsem určitě neviděl tak špatně napsanej scénář. Stěží se dá vůbec mluvit o filmu/dramatu, je to prostě dokument o přírodě (záběry lit af) s naprosto nejapnejma vsuvkama co mají vytvářet dojem příběhu. Příšerně nesourodý. Hodně WTF. Osobně se teda 100x radši podívam na normální dokument s Alfredem Strejčkem bez týhle šlichty kolem. (50%)

plakát

Působiví obři (2017) (TV film)

Nedovedu tyhle dokoše přepnout. Civim na to jak na svatej obrázek. (80%)