Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Krimi

Recenze (1 074)

Chlapectví (2014)

Hodně dobrej projekt ("víš, tohle mi spíš přijde jako projekt, než film" #gíkovskýkecy). Už jen to sestřihat musel bejt mazec. Ten příběh, focus na detail, je to fakt #citlivěpodaný, skvělý momenty. Strašně autentický. Pointa. #riskantnisazkanajistotu (90%)

Tři sekundy (2019)

Rosamunda Pikeová to vždycky zvedne. Solidní, aspoň trochu zamotaný, akční thriller, záporáci ovšem černobílí. (75%)

Nákaza (2011)

Z dnešního pohledu trochu prorocký, trochu naivní. A i když to jako predikce celkem teda i uchází, je to taková Soderberghova pseudodokumentární ledová forma. Nezásahlo mě to u srdce, to ne...o tom nemůže být vůbec řeč :). Ani ten #šokujícízávěr (70%)

Ali a Ava (2021)

Tentokrát jste mě na tuhle tisíckrát viděnou nudli utáhli, byla asi pečlivěji vařená. Ono je taky fajn, že Ali tu byl v první řadě zobrazenej člověk a ne jako objekt uprchlictví. Zajímavý je pro mě i zasazení do irskýho polozapadákova (nebo kde to mělo bejt). #kviff55 (75%)

Princ (2021)

Stejně jako jsem letos neviděl vyloženou pecku, tak jsem neviděl ani totální sranec. I tak je tohle pro mě nejhorší film letošního ročníku. Ubíjejícím způsobem protivná hlavní postava. Doba #postkavárenská. #kviff55 (55%)

Krabice vzpomínek (2021)

Další citlivé vyobrazení tématu uprchlictví, na mě to bylo ale hrozně fenní a navíc ani jedna z ústředních 3 fen mi nebyla nijak zvlášť sympatická. Trochu afektovaný Rodinný pouta. Takže jsem to jejich citlivé poodkrývání životního příběhu trochu protrpěl. #kviff55 (60%)

Sweat (2020)

Letos nebyl žádnej super top hit, ale za mě nejlepší filmos festivalu. Ostatním to může připadat ohraný, je toho plnej youtube, ale já třeba podobně citlivě zpracovanej film o tomhle ještě neviděl. Bylo tam všeho tak akorát, třeba ten její vztah s matkou? Drsný. "Trochu jsem to asi přehnal." (85%) #kviff55

Ve skrytu (2021)

Jestli to mělo bejt porno, tak to bylo hrozně náznakový. Ovšem jestli to měl bejt film, tak to bylo docela porno. #intimnísonda | #kviff55 (75%)

plakát

Myši patří do nebe (2021)

Uf, ve dvou dnech hned druhej festivalovej film na fakt těžkou tému: smrt (+ reinkarnace? Bylo by to fajn, žejo.). Animace parádní, jen scénaristicky je to moc na brdo "někdo někam běží". #silnejzávěr (75%)

Milostné historky (2020)

Chtěl bych mladý krásný francouzský třicátník, tam si člověk hrozně užije a nikdo nic neřeší. Btw. rozvodovost ve Francii je výrazně nižší než v ČR. (75%) #kviff55