silentname

Nebudem tvrdiť, že "A Kiss Before Christmas" je veľmi originálnym filmom. Len z hlavy mi napadnú 2 filmy, ktoré majú presne tento istý nápad. A vyústi to do rovnakého výsledku. "Mr. Destiny" a "Shrek Forever After". Dokonca aj seriál "Are You Afraid Of The Dark" si zobrali presne tento istý koncept. Takže v jadre môžem uznať, že originality to moc nepobralo. Na druhú stranu je fajn, že Hallmark začínajú trošku viac experimentovať so svojimi konceptami a minimálne sa nejakým spôsobom snažia, aby nemali všetky filmy úplne na jedno kopyto. A napriek tomu, že originality to moc nemá, tak jeden nápad to poňalo celkom unikátne. Neviem či je to výrazný spoiler, no povedzme, že narozdiel od našich hrdinov z vyššie spomenutých projektov v prípade, že nestihne nájsť riešenie do Vianoc, tak ostane v tejto alternatívnej realite a príde aj o svoje spomienky. A nakoľko Ethanovi na svojej rodine záleží, rozhodne sa niečo spraviť. Vieme ako to dopadne, vieme čím všetkým si prejde a ku koncu aj viac-menej pochopíme ako to dopadne v rámci jeho firmy. Mňa ten film bavil, lebo dáva týmto vianočným TV filmom trošku iný nádych a herci do toho podľa mňa dali čo len vedeli. Takže výsledne som oveľa spokojnejší, než som pôvodne čakal. Podľa názvu som čakal fiasko. No film si ma dokázal získať. Takže v tomto smere oceňujem. Hodnotenie: B+ ()

Lacike

Klasický Vianočný TV film so síce nie originálnou, ale stále nie až tak obohratou zápletkou o chlapíkovi zavalenom prácou, kvôli ktorej zanedbáva rodinu. Ale čarovný Santa mu dá šancu v alternatívnej realite poznať skutočné hodnoty na ktorých záleží. Hlavným plusom filmu je jednak herecké obsadenie v ktorom sa po rokoch stretol ústredný pár zo Zúfalých manželiek. A aj keď im na tvárach pribudlo poriadne množstvo vrások, tak chémia medzi nimi stále funguje na jednotku. A Teri je stále z dostatočnej diaľky sexi. Ale hlavne sa mi páčilo, že ani jeden v ústrednej dvojice nebol za naivku, ale boli rovnocenní partneri, ktorí sa spolu snažili vyriešiť hlavný problém. Plus to má príjemnú Vianočnú atmosféru. Všetko je tam dokonale vyzdobené a vyčančané. Nie je to ani prehnane sladký mega doják. Proste v pohode film. 5/10. ()