Vraždy ve Starved Rock

• USA The Murders at Starved Rock
Dokumentární / Krimi / Mysteriózní
USA, 2021, 2 h 45 min (Minutáž: 54–56 min)

Epizody(3)

Dokumentární seriál sleduje brutální vraždy žen ve státním parku Starved Rock v 60. letech 20. století a roky pochybností, které pronásledovaly syna státního zástupce v tomto případu. Po 60 letech se muž, který byl shledán vinným, snaží očistit své jméno. (HBO Max)

*CARNIFEX*

Syn (dokumentarista) skúma "názor" otca (štátneho žalobcu), ktorý poslal podozrivého za vraždu troch žien do väzenia napriek tomu, že prípad vyvolával množstvo pochybností. "HBO" spracovalo "True Crime Twist" dokument, ktorý v závere naserie 99% jeho sledovateľov. Napriek časovému odstupu, disponuje tento počin značným množstvom autentických záberov či podkladov, na základe čoho získava vysoký kredit. Nuž ale, samotný záver je už o niečom inom. Každopádne, Ja vrelo odporúčam! ()

Warhorr

Prostě jen jeden z dalších mnoha případů v USA kdy je, zřejmě, člověk křivě obviněn a HBO se rozhodlo to zdokumentovat. Nevím proč, v mžiku jsem si vzpomněl na seriál Odložené případy. Těch víc jak 40 let od oné události tomu hodně nahrává. Nejzajímavější je v minisérii určitě ústní konfrontace mezi otcem a synem, který se o několik desetiletí později snaží přijít na to, co se tehdy ve skutečnosti stalo a jehož otec jako žalobce poslal podezřelého do vazby. S tímto jsem se setkal poprvé a nikdy jsem o podobné události neslyšel, takže z tohoto pohledu je dokument určitě výjimečným. ()