Čtyři k večeři

• Itálie Quattro metà (více)

Romantická komedie, která vypráví paralelní příběhy čtyř kamarádů, co se mezi sebou dávají všelijak dohromady, a boří tak zažité představy o spřízněných duších. (Netflix)

Kozlowski8

Mladý pár pozve na večeři přátele - ona kámošky Chiaru a Giulii, on kamarády Mattea a Daria. Příjemným večerem ale vše nekončí - vznikají dva páry, jejihž vztah se nějak rozvíjí, ale - proč Giulia s Dariem a Chiara s Matteem? - jsou to opravdu ty správně spřízněné duše? - nebyl by pro Giulii vhodnější Matteo?... Ty otázky typu "jaké by to bylo kdyby" si klade občas každý a režisér Alessio Federici a scénárista Martino Coli nám ve svém snímku velice nápaditě nabízejí obě varianty prostřednictvím paralelních příběhů v různých fázích jejich vývoje. Zábavný snímek, který není v lecčems dokonalý, ale čtyři hvězdy si v mých očích zaslouží. 70 %. ()

Zajk

Kterého kre*** napadlo dát dva prolínajcí děje do jednoho filmu, kde nemáte žádný přehled a stále přemýšlíte, který děj zrovna sledujete ???? Hlavní postavy naprosto nesympatické, přímo odpudivé. Děj o ničem. Za mě 2/10 a to díky nádherné italštině. ()

zorrra

Skvelý film a to som sa chcela nechať odradiť na začiatku tou taliančinou. Zaujímavý a skutočný pohľad na vzťahy ako také. Ako moja svokra hovorí,celý vzťah je o obrusovani hrán medzi dvoma osobami. Čo by bolo keby..? Existuje skutočne na svete vždy len jedna naša spriaznená duša? A čo dilema,či sa skutočne protiklady priťahujú alebo na druhej strane vrana k vrane sadá? Čo z toho je skutocnejsie ? Na tieto otázky neexistuje odpoveď,pretože nič nie je čiernobiele,tak ako sa vie aj človek okolnosťami zmenit. Film je príjemne pozitívny, vtipný a inteligentný. Prechody medzi paralelnymi svetmi sú urobené veľmi pekne a obe línie majú niečo do seba. Určite odporúčam,za mňa veľké prekvapenie a zatiaľ highlight tohto roka. 5* ()

MartinDruny

Celý film mě hodně bavil. I to skákání mezi paralelními příběhy mě nevadilo. Naopak mě to nutilo dávat pozor. Klidně bych nakonci nechal otevřený konec. Obě vztahové linie fungovali. Herci výborní a po "perfetti sconosciuti" další skvělý zářez italské kinematografie. Andiamo! ()

MatoPalkes

Veľmi príjemná vzťahovka a úsmev Matilde Gioli stoja za pozretie. Obom chlapom som na striedačku závidel keď s ňou boli. Taliani takéto veci vedia robiť. ()

femar

Moc příjemné pokoukání, které nutí k zamyšlení. Trochu mi to připomíná film Lola běží o život. ()