Kdo přežije - Panama

USA, 2006

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Danielle DiLorenzo, Shane Powers

roborrrjf

Terrynátor + prvá oficiálna HII (ak nerátam Guatemalu) + rozdelenie na 4 kmene podľa pohlavia a veku = jedna z najzaujímavejších sezón, ktorú si budem ešte dlho pamätať, s finále už tak spokojný nie som, ale bolo už aj horšie...víťaz obstojný 85% ()

Hidan

Na Panamě mě strašně vadila jedna věc, proto jí srážím tak strašně hodnocení - tajná imunita, která jde zahrát až po přečtení hlasů. Vážně? Jinak by to bylo na 5*, byla to vydařená série, jenom byla ... poroucháná tou imunitou. Tradičně pár dojmů k událostem v sérii, tzn. následují spoilery jako prase - 4 kmeny byl překvapivě zajímavý nápad, ten koncept mi nevadí, pokud se kmeny brzo sloučí na 2 jako tady, tohle mně přišlo dobře vymyšlené. Kmenová fáze okay, k Terryho postupu soutěží - zastávám názor, že i přes to, jak to bylo zajímavý, byla jeho účast v Survivor nefér k ostatním soutěžícím - postavíte člověka se speciálním tréninkem pro přežití proti normálním civilistům v soutěži, která je simulací boje o přežití. Sympatie jsem si moc nevytvářel, teda samozřejmě jsem fandil Terrymu, protože šel sám proti 6ti zhruba 2 týdny a 15 soutěží, ale že bych si oblíbil jeho osobnost nějak výrazně se říct nedá. Nejvyráznější dojem na mě zanechal Shane, přestat kouřit není lehký ani za normálních okolností, proto jsem jeho výbuchům přihlížel spíš se soucitem než se zděšením, co že to tam je za magora. Z ostatních pro mě ještě stojí za zmínku Cirie, která mně z nějakého důvodu přišla o dost snesitelnější, než při její další účasti v Survivor, skoro se mi až líbila s tím svým ovlivňováním celé hry, což je ve velkém rozporu s dojmem, který zanechala v Mikronésii (viz. koneckonců můj komentář u ní), a taky Courtney. Nejvíc ikonická scéna s její povahou (a taky jedna z těch vtipnějších) je těsně před evakuací Bruce - Bruce se svíjí v bolestech, Courtney:"Mám ti zazpívat, aby ti bylo líp?", Bruce:"Ne.", Courtney:začne zpívat. ()

K4sum1

Měli jsme možnost vidět řadu s největším manipulátorem všech řad Survivoru, Cirie. Ze sestřičky, která se pořád jen válí na gauči se vyklubala neskutečně inteligentní, manipulativní a nebezpečná hráčka, která chrlí jednu vtipnou připomínku za druhou. Ona a Shane byli třešničkou této řady. Bez pořádné zábavy by to byla pěkně nudná řada, ale díky nim dávám 4*. Nejsem ani nijak zklamaná vítězem. ()

Mallorca

Přestože má tahle série prakticky stejné hodnocení jako Palau a Guatemala, tyhle dvě předchozí řady jsou pro mě o level výš. Je to hlavně kvůli castu, který se v Panamě zase tolik nepovedl. Kmen Casaya byl ze začátku jedním z nejvíc protivných kmenů vůbec, v čele s labilními věčně ublíženými idioty Shanem a Courtney. Hodně zajímavá byla rivalita Terryho s Arasem, ve kterém jsem čím dál více fandil Arasovi, který se sice v prvních dílech zdál jako namyšlený mladý frajírek, ale nakonec se z něj vyklubal ten nejnormálnější a nejrozumnější člen Casayi. Terrymu jsem sice po sloučení přál aby to dotáhl daleko, ke konci už ale začal být až moc arogantní a přehnaně seběvedomý, navíc se ukázalo, že moc neumí prohrávat. Taky mě štvalo to jeho věčné "vychovávání" Arase, přestože se i on sám občas choval jako puberťák. S vítězem jsem spokojený, nicméně i poražená finalistka mi nijak nevadila (moc nevím, proč ji tu tolik lidí označuje za svini). Hodně se tu probírá i Cirie, která mi nijak nevadila, ale ani jsem jí nefandil. Oblíbenci Sally, Aras, Nick, Dan, velký potenciál podle mě měla i Misty, škoda že nezůstala déle. Edit: při sledování Panamy jsem opravdu nečekal, že se zrovna ze Cirie stane jedna z legend Survivora, nicméně její výkon v Mikronésii byl famózní. ()