Kdo přežije - Cagayan

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2014

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Jeremiah Wood, Woo Hwang

Svalovci versus chytráci versus krásky. Je tu další řada drsné soutěže. Tentokrát budou soutěžící rozděleni do tří kmenů: Apari, Luzon a Solana. Soutěžící se musí vypořádat nejen s drsnou přírodou, ale i s nedostatkem jídla a pití. Kdo přehraje, přelstí ostatní, zaslouží si titul poslední přeživší a získá tak jeden milion dolarů? Třicetdevět dní, osmnáct soutěžících a jeden přeživší. Toto je Survivor Cagayan. (reich)

Flory14

SPOILER: Pro Cagayan mám slabost. Když už jsem to kvůli nudným sériiím s pořadem zabalil, kamarád mě hecnul na tuto řadu se slovy " Je to jako dřívější série", no a měl pravdu. Tanhle série, mě totálně hecla a k pořadu jsem se po dvou letech vrátil..Už od začátku se zde jede naplno. Máme tu jednu z nejvíce šilených taktik ve hře. Byť se mnoha lidem zdá Tonyho hra paranoidní, já si stojím za tím že odehrál skělou hru, byť velmi riskatní ( 9/10 případů by mu nemusela vyjít) Rivalita mezi Tonym a Kass byla úžasná. Nejvíce mě bavil Spencer, jeho velká nespokojenost nad nemožným kmenem mě neksutečně bavila. Krásně se prokousával, celou řadou. Řada obsahuje i jeden z největších failů v historii, Woo to totálně neunesl. Vítěz je za mě jeden z nejlepších a rozhodně nejzábavnějších, jeho skrýše byly skvělé. NEJVÍCE ZAPAMATOVATELNÝ MOMENT: Tonyho přísáhání na odznak a následné vysmání že to jsou jen slova NEJKLÍČOVĚJŠÍ MOMENT: Přeběhnutí Kass NEJLEPŠÍ HRÁČ: Tony Vlachos NEJOBLÍBENĚJŠÍ HRÁČ: Spencer Bledsoe ()

WolfIssen

Právě soutěžící jako je Tony a Spencer jsou předurčení a tudíž si nejvíce zaslouží vyhrát tuto soutěž. Skvělá hra, výborná série. Oblíbenci: Tony, Spencer, Woo, Cliff. ()

ostravak30

Tuhle sérii můžu hodnotit kladně, byť opět nevyhrál, komu jsem fandil. Tony si pro vítězství doslova došel po hladké cestičce a nikdo se jej ani nepokusil zastavit. Rozum mi zůstává stát, že se ho nikdo za celou dobu nepokusil zradit, nebo shodit z trůnu, přičemž rozumně uvažujícímu člověku, který viděl alespoň dvě série muselo dojít, že je největší favorit. Woo je vskutku největší hlupák této soutěže. Vzít si Tonyho do finále, když tuším, že nemám šanci, ale chci uspokojit své ego, že jsem porazil silného hráče, to ve hře o milion asi nemá logiku. Imunita se hledala, bojovalo se, byly zvraty a velké tahy. Trochu mě mrzí, že imunitu už pak nikdo nehledal, když předpokládali, že ji má Tony, ale nevěděli to jistě. A také to, že mu vítězství darovali na zlatém podnose, a tuhle pravdu zpečetil právě Woo. Nikdo se nepokusil zvrátit to, co bylo předem dané. Zkrátka je to hra, ale bylo to napínavé až do konce a mělo to grády. A já poprvé viděl finále o dvou lidech. ()

jeandepatch

Myslím, že tohle byla nejlepší řada od Samoy. Zajímavý cast i do budoucna, doufám, že je ještě někdy uvidím... Ústřední postava: Tony Oblíbenci: Spencer (TOP), Woo, Tony Neoblíbenci: J'Tia, Kass, Trish ()

TerezkaV

Tohle byla naprosto parádní řada a myslím, že jedním z důvodů je, že byl po celkem dlouhé době cast složen pouze z nováčků. Byla trochu škoda, že pár castingových míst zabraly slečny z beauty kmene, které vlastně nic nepředvedly. Ale i tak bylo občas fajn pousmát se jejich hláškám v několika dílech. Vítěz byl zasloužený, i když jsem to přece jen celou dobu přála někomu jinému.;) Oblíbenci: Spencer, Sarah, Trish, Tasha, Tony (Kass jsem sice nefandila, ale musím říct, že bez ní by ta série asi stála za pěkný kulový.:D) ()

blazma

Dvanáct řad jsem čekal od Cookových ostrovů jsem čekal na cast, který se mi tak zalíbí jako právě tehdy a nakonec jsem se dočkal. Tohle byla naprostá krása a svaly i chytrost :D prostě to bylo neskutečné a já jsem byl nadmíru spokojen. Sarah Lacina je pro mě nejlepší ženská hráčka ever, jenže to potvrdí až při její druhé hře. Morgan, oh, Morgan.. kdo by sní nechtěl být v kmeni :D nosil by jsem jí kokosy každej den a druhý kokos by jsem nosil Jefri. Každopádně otočme list. Spencer je famózní hráč, jeden z nejvíce inteligentních hráčů všech dob, jen se nikdy pořádně nechtěl chopit kormidla. Kass byla neuvěřitelná a já by jsem Chaos Kass miloval. Woo, se stal pro mě nejvíc sympatickým hráčem ever. No a pak tady máme Tonyho, kterého mám sice rád, ale nejsem z něho tak odvařený jako většina fanoušků survivoru. ()

Janie.

Před posledním dílem si už dovolím hodnotit. Ať už to dopadne jakkoliv, Cagayan je bezpochyby nejlepší řada za několik let. Výsledek téměř každého dílu byl díky paranoie a labilitě některých účastníků překvapením a konečně se přihlásili taky lidé, co se tuhle hru nebojí hrát. Jen tak dál, Survivor má očividně pořád co nabídnout. UPDATE: po posledním dílu: můj favorit Spencer sice nezvítězil, ale vzhledem k tomu, jak měl Tony celou sérii víceméně pod palcem, je to vítězství zasloužené. Hlavně že to nebyla ta šílená Kass. ()

Lilith03 odpad!

Hodnocení zde naprosto nadhodnocené, už se ani nebudu snažit vypsat moje oblíbence, favority atd... Z kmene chytrých byli chytří jen dva lidé a zbytek ti největší hlupáci celé hry. Už jen první rozhodnutí vůdce kmene chytrých bylo nejblbější, vyřadit toho nejšílenějšího hráče na začátek, no bezva. Kráva co rozsypala rýži, nějaký chlapec který byl v kmeni evidentně do počtu, jediný a nejlepší hráč v tenhle hře byl Spencer, který opravdu dobře hrál. Tash byla taky dobrá, kdyby ona vyhrála, nebyla bych naštvaná taky. No ale Kass, co to bylo? Arogantní, debilní, p*ča, která byla doslova nejhloupější hračkou ever. Nemám ráda vulgarismy, snažím se vyjadřovat jako dáma, ale tahle série mě tak rozčílila, že v téhle recenzi ztrácím svá veškerá přesvědčení! Kmen krásných by se měl přejmenovat na kmen největších hlupáků a lenochů v kdo přežije! Jediný normální tam byl Brice, kéž by tam byl déle. Každopádně největší slepice byla Alexis, ta byla tak blbá, že mě z toho všechno bolí. No a kmen silných? Spíš kmen svalů a prázdných hlav. Joo Cliff, Sarah a Woo, ti byli ještě relativně v pohodě, ale ten zbytek? Ufňukaná slepice co to prostě vzdala, hloupá a nepříjemná chodící reklama na anorexii s dvojciferným IQ a ten největší k*kot celé soutěže. Pardón, tohle bylo příšerné! Asi si myslel, že je novej Russell, ne brácho, nejsi. Russell dělal strategická rozhodnutí, bojoval, vyhrával výzvy... Překvapuje mě, že výzvy tady vyhrávali doslova dva lidi, Tony byl absolutně neschopný, stejně tak ostatní. Každopádně zpátky k němu... Výhra absolutně nezasloužená a jediný důvod proč vyhrál je ten, že tahle série obsahovala hráče s nulovou schopností strategizování, snahy a především s průměrným IQ 70! To že může vyhrát takový pablb je jen ukázka debility celé soutěže a samotných tvůrců, kteří mu dávali tolik nuceného prostoru až to bolelo. Doufám, že se už do hry nevrátí on ani ostatní z hlupáků téhle série. Moc mě to mrzí, protože tuhle sérii jsem si vůbec neužila a přitom měla takový potenciál. Samotné kmeny mohli být zajímavé, ale tvůrci vybrali blbé lidi a kmeny se po třech dílech sloučily, takže to nakonec smysl ani nedávalo. Omlouvám se všem, kterým se série líbila a jsem moc ráda, že si na něčem kde já nedokážu nalézt pozitiva někdo najde to dobré. Good for you! Bohužel za mě nejhorší série kdo přežije i po stránce kvality, bylo to hrozně sestříhané a upravené. Nevím co kameraman a střihač chlastali, ale snad je do příště vyměnily. ()

Lockdown

Není mnoho řad, které by po nejspíš nejlepší sérii č.20 HvV nějak zaujaly. Problém byl ať už ve špatném castingu, zkratu jménem redemption island, nebo neustálém vracení bývalých hráčských hvězd, které dostávali mnohem více prostoru než ostatní a u kterých mi přišlo, že výhru mají svým způsobem už jistou(viz. Rob nebo třeba Tyson). Když u toho zůstanu, tak třeba ještě před spuštěním nové řady č.34(která dle castu může být jedna z nejlepších v historii) zde přímo tak nějak smrdí výhra pro Ozzyho, který se těší za celých 34 řad asi největší oblibě a kterému by to jak lid, tak i Jeff hodně přál(a že do toho Jeff hodně kecá). Teď k samotnému Cagayanu. Právě ve spleti tohoto vracení hvězd a špatných castů tato série vyniká jak jen to je možné. Casting se povedl v plné palbě. Máte tu lidi, kterým prostě nejde nefandit(Spencer), máme tu lidi, ze kterých by jsme zase hodili nejradši šavli(Jtia a obecně asi kompletně kmen Krasavců, kde mě každý svou debilitou neskutečně ničil). Co se týče vítěze: Ti co Survivor sledují pravidelně poznají, že většinou vyhraje hráč, který dostává tak nějak na kameře nejvíc prostoru. Zde to všechno poznáte už možná v prvním díle. Vítězství si však zasloužil(a) nejvíc, protože v jeho okolí absolutně nikdo nehrál. 75% ()

Max Frajer

Jedna z těch památnějších sérií patřících dost možná k TOP 5, kde se po dlouhé době ve hře objevil hráč přinášející řadu nových prvků (Toni) v oblasti herního přístupu a strategie...Toni navíc svou agresivní hru, prostoupenou paranoidními výstupy a naspeedovaným pobýháním dokázal dovést až k titulu posledního přeživšího a to i s tím, že svou hrou dal lehce vzpomenout na padoucha všech padouchů Russela. Nějakého nového favorita jsem si zde nenašel, ale zajímavých lidí/hráčů tu bylo docela dost. Oblíbení/zajímaví hráči: Woo, Morgan (i když ta moc hráčka teda nebyla :D), LJ, Tash, celkem i Spencer a král Toni. ()

Gagin

Po prvních 6 dílech paráda, jedna z těch velmi povedených sérií plná zvratů a blindsidů a já doufám, že v tomto trendu to pojede až do konce ať je na co koukat. ()

luxus1

Viděl sem téměř všechny série SURVIVORU. Takže po celkovém zhlédnutí musím říct že patří určitě mezi mých top 5 Sérií!!) NO JOKE! prakticky jsem čekal na den kdy vyleze další díl)) 5***** především za skvělý casting BEST PLAYERS: Tony, Spencer, Woo,.......................................................... #"NINJA STEALTH MODE"))) ()

Vitasex

Hooodně dobrá řada. Začátek mě sice moc nebavil, totálně mě vadila ta šílená nukleární vědkyně. Naštěstí po twistu se to pěkně zvedlo. Dokonce mi ani moc nevadila Chaos Kass, i když spíš jen hodně mluvila a stejně nic moc z toho. I task řada přinesla minimálně tři dobré hráče vhodné pro návrat. Za mě návrat k dobrému Survivoru a ukázka toho že Filipíny nebyli náhoda (tři kmeny prostě fungujou). ()

Makadan

Komentář bude obsahovat spoilery! Tak tahle série mě naprosto chytla. Od podrazu Kass (kterou jsme od té chvíle vůbec neměla ráda, její póza: já to tady vedu byla k smíchu) jsem si říkala, že už je to nalajnované a jasné. A tak mě to štvalo, protože jsem trojce Spencer, Tash a Jeremiah opravdu fandila. Hlavně Spencerovi - používal mozek (snad jediný se do týmu Brawns opravdu hodil, ještě s Tashou) a zároveň vyhrával imunity, nevzdával to a věděl, kde jsou slabiny ostatních. Bohužel důležitou imunitu nevyhrál, ale i tak si myslím, že jeho hra byla skvělá. Ale spletla jsem se a následující díly byly naprosto skvělé - nikdo nikdy nevěděl, co se stane. Co se týče vítěze, objektivně řečeno byla výhra zasloužená - i když nemám ráda, když někdo přísahá na rodinu a podobně a nemyslí to tak, ale zároveň nechápu, že tomu ti soutěžící ještě věří. Každopádně mít možnost jako Woo si někoho vybrat do finále a vybrat si Tonyho, se kterým neměl absolutně šanci jen proto, že je to čestné? To se přeci v téhle soutěži nenosí - největší hloupost. A to nejlepší na závěr dle mého názoru řeč Spencera na závěrečné kmenové radě - naprosto objektivní a tredná (i když trochu působil jako obhájce Tonyho, ale spíše se podle mě postavil do role obhájce soutěže, protože sami víme, že v historii této soutěže je nejeden vítěz, který si to absolutně nezasloužil). ()