Vysněnou hlavní roli ve školním muzikálu má Jodi (Ava Michelle) sice v kapse, ale dostane se tím pod velký tlak, který zdrtí její sebevědomí a podepíše se i na jejím vztahu. (Netflix)

Lacike

Dvojka plynule nadväzuje jak na dej, tak našťastie aj na atmosféru jednotky. Vrátili sa všetky pôvodné postavy (a aj všetci dabéri vo vydarenom CZ dabingu), takže sa zaujímavo rozvíjajú ich príbehy a vytvárajú sa nové páry. Jedným z nevyhnutných mínusov je, že akonáhle sa na konci minulého dielu dal konečne dokopy ústredný pár, tak v dvojke ho musia nejakým spôsobom rozbiť, aby sa snáď mohli dať na konci zase dokopy. A ten dôvod ich rozchodu je proste vycucaný z prsta. Tentoraz sa už prakticky vôbec nerieši výška hlavnej hrdinky, ale vymysleli jej úzkostné stavy. Našťastie ostatné línie sú vydarené (dokonca sa polepšia aj záporáci z jednotky) a komu sadol prvý diel, tak bude spokojný aj s dvojkou. Proste vydarené teenage romantická komédia u ktorej nechápem jediné. Čo za intelektuálne dielo od toho všetci tí 1-2 hviezdičkári čakali? Snáď vznikne aj trojka, nech trpia ešte viac. 7/10. ()

Anet21

⚪Ak film začína cringe rekapituláciou predošlého filmu, ktorá je ešte naviac prevedená dialógom dvoch hlavných (a najnesympatickejších) postáv, viete už od počiatku, že film, ktorý chcete sledovať bude perla. A že reálne je. A český distribučný názov tomu nasadil korunu i nastavil zrkadlo. Pretože sledovať tento skvost si zaslúži u zdravého jedinca aspoň jednu čáru, ak nie dve.⚪Ja neviem, či nám každou dekádou tie naše decká osprostievajú, ale ani tie prihlúple príbehy môjho mládí typu Troy&Gabriela či Lovato& Jonas neboli tak retardované, ako dnešné filmy pre mladých. Pretože pri týchto filmoch už nevidno skoro žiadnu snahu scenáristu o aspoň aký-taký presah, zmysel, vtip, skrátka nič. Natočíme niečo, čo je farebné, hýbe sa to a je to na pokračovanie, ako raz povedal Izer. A že mal ten chlapec pravdu.⚪Tall girl má v tomto filme zničoho nič veľké množstvo kamošov, a hlavne ju miluje skoro každý chlap, ktorý sa pri nej objaví, čo vyplýva hlavne z jej minulého sebaprijatia a sebalásky k svojej strašnej chorobe - výýýške, bu bu bu. Patologické správanie jej priateľa je romantickým prejavom lásky (klamanie, zavádzanie, manipulácia, čo robil už v prvom dieli), ale švédsky blonďák (s ktorým sa celá skupina vraj nebaví, ale aj tak je stále s nimi??) je vraj toxický a svojím správaním ju sklamal. No, krajšie použitý dvojitý meter som nevidela už dlho.⚪A nechápte ma zle, ja naozaj voči tomuto filmu nemám predsudky, ale všetko je tak hlúpe, nie tak mládežnícky milo naivné a plné ideálov, ale len hlúpe, a ešte aj znechucujúce, nakoľko sa scenáristi snažia pred divákmi vykúpiť z problémov minulého dielu, ktoré mu vyčítali diváci, teda, že výška nie je žiadny životný problém, a kde je potom chudoba, bezdomovectvo, rakovina atď. A tá nútená psychologizácia (Ako zásadne by ovplyvnil jej neúspech v blbom školskom predstavení, ktoré uvidí 0,00 človeka jej celú budúcnosť??; Aký význam mali všetky tie mužské postavy, čo s ňou chceli chodiť? Čo tá švédska sestra?) hlavnej postavy spojená s tým, ako extrémne sa film berie vážne je tak patetická, že je dielo vyslovená fraška a je ako robené pre všetky tie roast videá na YouTube, na ktoré sa už teraz teším. A ten multikulturalizmus je už len čerešnička, ktorá neobíde žiadne Netflix filmové pokračovanie. Milujem, že chlap, ktorému sa páčili vysoké chudé blondínky po jednom dieli presedlá na malé černošky pri tele. Okay.⚪ ()

Mufinek_16 odpad!

Jak jsem psala už u prvního dílu, že si potřebujete dát čáru pro zvládnutí filmu, tak tady to platí dvojnásob, protože autorům se povedlo téměř nemožné, a to natočit ještě větší blbost než byl první díl. Kromě "nečekaných" zvratů a "dojemných" scén tu nechybí ani trapné vtipy a neskutečné stěry, jako "Promiň, právě jsem se přistěhoval." "No tak se zas odstěhuj." Je tam za mě i pár zbytečných dějových linek, ale když si to tak vezmu, tak celý ten film je jedna velká zbytečná dějová linka. Hlavní (a velmi originální) zápletka je založena na vnitřním hlase hlavní postavy, který jí říká, že je špatná a nikdy nic nedokáže a (bacha, překvapující spoiler), ona ho nakonec přemůže. Celý tento "kulturní" zážitek mě ale přinutil k zamyšlení, protože ten vnitřní hlásek se u mě objevil také a asi už po půl hodině filmu se ozval se slovy: "Co to sakra děláš se svým životem? Těch 97 min už ti nikdo nevrátí." ()

Filip_Inari

Geniálna komédia, na ktorej sa smejem z úcty k niekomu, kto tam musel účinkovať. Elevovaný humor mal naozaj ťažkú úlohu prekonať tak hlboko podsadenu úroveň prvej časti. Pokračovanie tejto ságy však vie hrať limbo a podliezla tunelom všetky očakávania. Paródie na mentalne poruchy a ako sa z nich dá dostať iba sebaprekonanim by som nechal na štátnych terapeutov. A nový "umelecký" prvok vnútorného hlasu iba ukazuje, ako dlho trvalo hlavnej postave vyformulovat abstraktné myslenie, hoc ho aj tak stále využíva iba na seba ()

Aljak

Ďalší sequel, ktorý bol úplne zbytočný... Už samotná "jednotka" bola priemerná, ale tá ešte aspoň mohla stavať na relatívne originálnom motíve. Čo sa o tomto sequele už rozhodne povedať nedá, lebo už to stratilo to svoje prvotné čaro, a Jodi už bola viacmenej akceptovaná a prijatá. Takže sa to točí len okolo jej účinkovaní v muzikále, a niekoľkých okolitých dejových vetvách. Sem tam nejaká dobrá hláška, sem tam dobrá scénka, ale to je asi tak všetko. Skromná jedna hviezdička. ()