Bojovník přírody

(festivalový název)
  • Švédsko Jag är din krigare (více)

whack

Bohužiaľ neviem povedať, či scéna so zastrelením líšky v klietke bol len filmový trik, alebo zviera bolo naozaj zabité pri natáčaní, napriek tomu je to naozaj jedinečný a kontroverzný film so silným posolstvom o návrate k prírode! Mladý rebel oblečený ako indián (a niekedy pomaľovaný ako domorodec z pralesa) upratuje les od smetí, ničí klietkové pasce poľovníkom, 'kradne' chytených operencov pytliakom z auta, no najkrajší pohľad bol na spomalený záber padajúceho bagru z útesu. To som nečakal! A tým chalan neskončil... ale nebudem prezrádzať. Dlhometrážny "Pán vojny"! ()

GAVIN17

Včera jsem měl možnost vidět úžasný film, který mne poznamenal na celý den i do budoucna. Film o boji třináctiletého chlapce za záchranu přírody a divokých zvířat v ní žijících. Boj o němž předem je jasné že nemůže skončit vítězstvím, protože lidstvo není ochotno vrátit se k divokému životu v přírodě a v harmonii s ní a to se mu již brzy vymstí... Držel jsem po celou dobu chlapci palce a měl strach, jak to nakonec dopadne. Anglické titulky nebyly ani příliš zapotřebí, film je vizuálně a emotivně tak silný, že stačí mluvit i jen obrazy... Film má hluboké mravní poselství, je úžasné, že situaci přebírá do rukou třinácti-čtrnáctiletý chlapec,ozbrojený pouze lukem jehož skvěle zahrál talentovaný ROBIN MILLDOFF (nar. 23.10.1982), který výše není vůbec uveden. Výborné záběry přírody i krásný pád bagru ze skály, mne nadchly. Výkon hlavního hrdiny je excelentní. Doporučuju film všem, jimž není lhostejný osud naší planety i lidstva. Za vše výše uvedené dávám filmu jednoznačně pět hvězdiček a zároveň ho ihned umisťuji na své TOP 50. ()