Miláček táta

Chuck je otec, který zoufale touží navázat kontakt se svým synem Franklinem. Muž se vydává za servírku a začne s chlapcem chatovat online. Vše se zkomplikuje, když se Franklin do této imaginární dívky zamiluje. (Cinemax)

snared

Nezdárný otec si vytvoří falešnou online identitu (fajnou cérku mimochodem) aby se sblížil se synem. Sice se tam najdou nějaký ty žánrový klišé ale i tak se dá říct, že je to celkem v pohodě nezávislá dramedie. ()

BOURQUE

Príbeh síce bizarný, ale keď si vezme do úvahy to, že v akom v svete žijeme, tak v podstate neprekvapivý. Len vedenie filmu a morálne ponaučenie, vyplývajúci z príbehu, by mohlo byť ráznejšie. Veľmi malý priestor pre Lil Rel Howery a Rachel Dratch – šikovnejšie využitie ich potenciálu by mohol prispieť nielen príbehu ale aj filmu. Claudia Sulewski is so cute. James Morosini pre kamerou odvádza o kus lepšiu prácu ako za ňou.  Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Adramelech

Plakát filmu vypadá jak reklama na homosexualitu, ale film je o něčem jiném, totiž o tom, jak sociální sítě pokřivují vztahy mezi lidmi. Je třeba nezapomínat na to, že na sociální síti nikdy nevíme, s kým se vlastně bavíme. To je ostatně jedním z důvodů, proč nemám žádný účet na FB. Na začátku filmu se uvádí, že je natočený podle skutečné události, a protože jde o film US provenience, tak bych tomu i věřil; myšlení Američanů je prostě jiné. Čekal jsem sračku a dostal jsem – hyraceum, tedy vlastně spíše jenom guáno. To je sice také sračka, ale nikoli bezcenná (viz ceníky na zahraničních webech). Film je poměrně slaboduchý a navíc sentimentální, ale zároveň je poučný a občas i vtipný. Jeden zoufalec prostřednictvím falešné internetové identity vodí za nos jiného zoufalce. Přirozený výsledek by byl ten, že až to praskne, budou oba ještě zoufalejší, neboť lidé neradi přicházejí o své iluze. Budou tvůrci realisté nebo tam naroubují happyend, který se sem bude hodit jak jabloňová větev na borovici? Hodnota filmu spočívá v tom, že vypovídá o šílenosti resp. o totální zblbělosti současného světa, přesněji řečeno lidské populace, a to zvláště na některých místech naší planety. Za zmínku stojí i představitelka hlavní ženské role. Zasloužila by si hrát v něčem lepším, krasavice jedna dlouhonohá. ()