Listening

Velká Británie, 2003, 25 min

Kenneth Branagh

Kenneth Branagh

Alex Thomson

Branaghovo malé veledílo a film, který jen dokazuje, jak odlišný je tento pán od tradiční představy známého (= komerčního) herce. Listening je takový malý skvost, ke kterému Ken vymyslel náměť, napsal scénář a následně si ho zrežíroval, sehnat tento film na DVD je ale (bohužel) téměř nemožné. Osobně jsem se tak musela spokojit s nepříliš ostrou verzí na YouTube, což je nesmírná škoda, protože obrazová stránka je tak zvláštně melancholická a v tom samém okamžiku důležitá. Příběh, který totiž sledujeme, nemá moc dialogů, postavy za těch 23 minut pronesou jen pár vět. Právě tato velmi netypická součást děje je ale zároveň neuvěřitelně okouzlující, Listening mi hodně často připomínalo nějaký nezávislý evropský film, který se bude promítat na festivalu v Cannes nebo Karlových Varech a posbírá všechny ceny. Závěrečná pointa je dechberoucí. Vše náhle dává smysl. Tleskám vestoje, pane Branaghu.(25.6.2010)

Tak tím závěrem mě Kenneth opět úplně rozsekal!! Dokonalosti, Tvé jméno je Kenneth Branagh!(10.9.2013)