Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 944)

plakát

Star Wars: Akolytka - The Acolyte (2024) (epizoda)

A máme to tady, poslední díl, který to u mě dotáhl jako jediný na 5 hvězdiček. Luxusní finále, kde byla spousta věcí, které Star wars dělají Star wars. Ať s ejdou hejtři bodnout, třeba světelným mečem. SPOILY dále. I přes jistou scénáristickou kličku, jak dostat hlavní postavy na jedno místo (Brendok) k závěrečné konfrontaci to pak funguje excelentně...luxusní souboj světelnými meči a Síly, kdy záporáček dostane na budku od Sola (až jsem litoval, že neprohlásil něco ve stylu "You have lost.") přes věc, o které byly popsány tisíce stran a konečně jsme ji viděli na živo...ano, mám na mysli transformaci světelného meče, ke které potřebujete prasklý cyber krystal a čin,  podmíněný takovým hněvem, že krystal změní barvu, až po závěrečnou předtitulkovou scénu, kde mi okamžik před prozrezením identity mistra naskočila odpověď. Jen mohl náš "sith" ještě v závěru říci něco o tom, že mluvil se svým mistrem a ten, že by rád viděl Oshu. ;-)P.S. Líbí se mi, jak tu někteří píšou, že to ods.al Yoda apod...přitom jsou to ti samí, co nadávali, kde je Yoda, když by v té době měl být v chrámu jediů. :-D Všichni ho tam chtěli a najednou je to špatně...a jak tu někdo píše, hejtři asi koukaj zadnicí, hodit to všechno na Sola byl zastírací manévr, aby se řád Jediů vyhnul vnějšímu auditu a po Qimirovi nikdo nepátrá, páč to Venestra utajila a Mae vymazali paměť, aby fungovala jako krytí toho, co se stalo pro Jedie, kteří tam přiletěli...lidi, zkuste, prosím, filmy a seriály skutečně sledovat a ne se jen koukat.

plakát

Star Wars: Akolytka - Volba (2024) (epizoda)

Po předchozím nudnějším a spíše ukecaném díle tu máme zase víc akce a celý díl jsem vydržel koukat v kuse, fakt jsem byl zvědav, jak se vysvětlí události z doby před 16 lety.

plakát

Star Wars: Akolytka - Noc (2024) (epizoda)

Totožnost temného mistra byla celkem jasná už od minulého dílu. Sol se umí taky pěkně rozzuřit...ostatně není nad pěstní souboj. Stejně mu mohl useknout pár končetin.

plakát

Star Wars: Akolytka - Osud (2024) (epizoda)

Bál jsem nějakého toho moderního čarodějnictví ve woke a Lbgtzeiofioef stylu a ono čarodějnictví tu je, ale dá se to zvládnout. :-D Zvěsti o tom, že tenhle díl překope vnímání Síly jsou úplně o ničem. SPOILERy. V podstatě jde jen o jakýsi čarodějnický lesbický kult, který vnímá a používá Sílu jiným způsobem, než jsme zvyklí...možná trochu kacířství v Republice, kde jsou Jediové strážníky Síly. Ono ani ty woke věci se tu nějak neřeší...aspoň ne v originále, titulky to místy dost zkreslují. A že se holky narodily bez otce? Holt matka toho kultu asi používá temnou magii z oddělení s omezeným přístupem...a je velmi naivní si myslet, že v celé historii vesmíru byl jen Plagueis tak mocný, že dokázal ovlivnit midichloriany a stvořit tak život. Takže za mě pohoda, docela mě to natáhlo na další díl, jen mi nesedělo, jak rychle ten chrám shořel (co použila Mae za tu hořlavou substanci) a jak vlastně došlo k výbuchu, který zabil ostatní ty čaroďky.

plakát

Žena za pultem - Příběh šéfova syna (1977) (epizoda)

V okamžiku, kdy se Anně do bytu nastěhoval exmanžel a dcerka na ní spustila, bych jí řekl, že pokud má tak ráda svého otce, může jít bydlet k němu. Kluk by zůstal u mamky a dcera už skoro dospělá by časem něco pochopila.

plakát

Tajemství proutěného košíku (1977) (seriál)

Informace pro uživatele Fingon a Mykhaluu...ne, v tomhle seriálu skutečně žádná babička žádná koťata netopila, to bylo ve filmu O sněhurce od Věry Plívové-Šimkové. Jak má pak člověk brát vážně hodnocení uživatelů, kteří ani nevědí, co viděli. ;-) Jinak seriál je to skvělý,  poetičnost dětského světa s prolínáním dospělých osudů, skvělé výkony a nezapomenutelná hudba...ale to člověk musí mít trochu empatie (nebo životních zkušeností), aby to všechno docenil.

plakát

Muž na radnici - Setkání (1976) (epizoda)

Poslední díl musí končit happyendem. A tak se také stane...ještě se ale z úst soudruha Bavora dozvíme, že člověk se nesmí vzdávat, i kdyby ho stokrát zrazovali a odstrkovali...."Měl jste přijít a praštit pěstí do stolu! Protože tohle je šlendrián!"

Andělé a démoni (2009)

Co mi na tomhle filmu nesedlo, byl český dabing...pryč je skromnost a inteligence Vládi Dlouhého, je zde jen štěkání Aleše Procházky...docela mi zabralo se od toho oprostit. Ale i tak je to strašně uspěchané, mnohem rychlejší a mnohem akčnější než Šifra. Ale i tak jsem se nenudil, i když nějaké absurditky by se našly (vždy dorazili na místo činu 2 minuty před akcí :-D ), příjemně to odsejpalo, napínavé to bylo a závěrečný twist jsem úplně nečekal...fakt jsem čekal, že za to může ten arcibiskup, co ho pak chtěli zvolit. ;-)