Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 767)

plakát

Jako malé děti (1974) (TV film)

Když dědci lžou a k tomu rumujou. :-D Ostatně já se občas taky zrumuju. :-D Vcelku zábavně vypointovaná taškařice.

Práče (1960)

Vcelku povedená záležitost, která ukazuje válku i z jiných míst než jen z válečné vřavy. Pár detailů, které umí zaujmout. V závěru by človeku i vyhrkly slzy, když si uvědomí, jaké to muselo být znovu překročit hranice své vlasti.

plakát

Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)

Nechápu, jak tato miniserie může mít vyšší hodnocení než na stejné téma zpracované Tajemství velikého vypravěče...pan Menšík je sice skvělý, ale až tak od půlky děje, tu mladickou rozpustilost a marnotratnost mu prostě  nevěřím, ale rozhodně je tu obsáhlé herecké obsazení.

plakát

Tajemství velikého vypravěče (1971)

Tomuhle já říkám film! Pořád čekám na nějaký nový film, který mě ohromí a ono se to naprostou náhodou povede tomuto 51 let starému filmu. Naprosto precizní filmařina, která mě vsadila do křesla a nedovolila mi se zvednout. Práce kamery, způsob vyprávění, hudba a špičkové herecké výkony mnoha a mnoha herců, v čele s naprosto brilantním Martinem Štěpánkem. Škoda, že díky svému politickému přesvědčení už později hlavní roli nedostal.

Řeka bez návratu (1954)

Vcelku průměrný snímek, který pozvedává závěrečná pointa.

plakát

Hrabě Monte Christo (1954)

Moc kvalitní zpracování příběhu Edmonda Dantése plné francouzských hereckých es.

Železná maska (1962)

"Kdybyste mě viděli před 20 lety..." :-D Legenda o železné masce v komediálním duchu, což stojí především na výkonu Jeana Maraise. Za zmínku stojí, že se zřejmě nedochoval původní dabing, ke zkouknutí tedy musí stačit dabing z roku 2002, který je sice hezky obsazen, leč stárnoucí dabéři se už k mladším hercům tolik nehodí. Pana Štěpničku jsem poznal snad až po dvou minutách jeho dialogů, Petra Štěpánka ihned a ani Viktor Preiss se na Jeana Rocheforta tady nehodil. Jediný dabér, který seděl byl tak pan Klapka. :-)

plakát

Šéfe, vrať se! (1984) (TV film)

"Já zapomněl ty banány." Heřmánek to svou krásnou naivitou zabil. :-D

plakát

Okno do hřbitova - Okno do hřbitova (2011) (epizoda)

Miluju duchařské příběhy a tenhle je fakt zdařilý a závěrečná pointa povedená. Za zmínku stojí obsazení herců Brněnského divadla, které znám především z dabingu (hlavně brněnský Davay) -Zdeněk Junák, Zdeněk Bureš, Karel Mišurec.

plakát

Případ Roubal (2021) (seriál)

Solidní televizní filmařina, solidní výkony, snad až na Veškrnku, i když ta nasranost ji celkem šla. Škoda, že se film nedrží přesně reálných detailů (kupříkladu se nejednalo o video, ale televizi a nepatřila Dlouhému), ale zase to musí mít nějaké to dramatické zpracování.