Reklama

Reklama

Botswana - poslední africký ráj

(TV film)
  • Německo Botswana - Afrikas letztes Tierparadies (více)
všechny plakáty
Německo, 2020, 52 min

Režie:

Alexander Sass

Kamera:

Alexander Sass

Obsahy(1)

Nezkrotná příroda, kam až oko dohlédne. A uprostřed africké savany se můžeme toulat s naším průvodcem a jeho křováckými přáteli... Režisér a průvodce filmu Alexander Sass ke svému dílu dodává: můj dobrý přítel mi jednou řekl, že musím poznat Afriku, kolébku lidské civilizace. Že budu okouzlený její nezkrotnou přírodou a přátelstvím tamnějších obyvatel. Tvrdil, že výprava do Afriky mi změní život. Sbalil jsem se a vyrazil do Botswany, abych se ocitl přímo v srdci Afriky. Můj příběh začíná v centrální Botswaně, na okraji pouště Kalahari. Nekonečná krajina semiaridních písčitých savan pokrývá většinu jihoafrické oblasti, která je domovem původních afrických obyvatel, Křováků. Ubytoval jsem se u nich, na malé farmě poblíž města Ghanzi a dostalo se mi velmi vřelého přijetí. Začínalo mi být jasné, že moje africká cesta bude výjimečná. Nemohl jsem si vzpomenout, kdy naposledy jsem například tančil. Farmu dostali Křováci darem od nizozemské vlády v rámci navracení půdy domorodým obyvatelům. Evropskou nadvládu a otroctví však přežila jen čtvrtina původní populace Křováků. Zde však mohou obdělávat vlastní půdu a provozovat ubytování, které patří jen jim. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

Marze 

všechny recenze uživatele

Zase to mocalovite Okavango nevhodné pro zemědělství, kam se černoši nemohli pomnozit. Packouidni pouštní a savanovita Botswana  mě nezaujala. ()

Narciska 

všechny recenze uživatele

Tenhle film oplývá krásnými záběry a z dokumentů, co jsem viděla, též považuji Deltu Okavanga za místo překrásné, životem oplývající, zavádí nás do dalších hezkých míst, ale zavádí i svými komentáři. Přináší velmi jednostranný pohled, už název sám těžko sedí na zemi, která trpí jedním z největších podílů lidí nakažených AIDS na světě, ale o tom se zde nehovoří. Sassův pohled je velmi neodborný, dělal reklamu bez odvrácené strany, ale s kamerou mu to jde. ()

Reklama

Reklama