Reklama

Reklama

Kapverdy, duhová země

(TV film)
  • Francie Cap-Vert, les graines de l'espérance (více)
všechny plakáty
Dokumentární
Francie, 2018, 90 min (Alternativní 52 min)

Režie:

Adèle Salmon

Obsahy(1)

Půvab portugalské kolonie na křižovatce námořních tras mezi Evropou, Afrikou a Jižní Amerikou... Legenda praví, že stvořil Bůh svět a když tak učinil, odhodil hrst země, která mu zbyla, do Atlantského oceánu. A tak se zrodily Kapverdské ostrovy, ztracený ráj uprostřed širého oceánu. Ostrovy neměly být nikdy obydleny. Jenže Bůh to nějak popletl, a tak se Kapverďané stali symbolem rozmanitosti a pestrosti. Žijí tu spolu potomci otroků i kolonizátorů a z této pestré směsice vzešla i svébytná kultura. Každý ostrov je jiný a k pohodové atmosféře nabízí i pozoruhodně různorodou krajinu. Suchopár střídají tisícileté krátery a zelené vrcholky. Kapverdy jsou prostě tolerantní země s nepostižitelným kouzlem. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

Marze 

všechny recenze uživatele

Horská poušť, tentokrát zřejmě přirozená, aniž by ji způsobil člověk. Nedivím se, že Kapverdy v minulosti zasáhlo několik hladomoru. Je zde také nedostatek vody. Podloží sopky nepotřebuje zalévat ani hnojit vinná réva pro místní spotřebu. ()

ilemas 

všechny recenze uživatele

Zajímavý snímek o Kapverdském souostroví, každý ostrov naprosto odlišný, více bych uvítal přírodní krásy než dlouze obkecávat různá řemesla a zvyky lidí. ()

subic 

všechny recenze uživatele

Já tam byl a potřeboval jsem na to pas. Každý ostrov je trochu jiný, jinak malebný, ale ten bordel je všude stejný. A karneval jsem neviděl, tak snad někdy příště. ()

Reklama

Reklama