Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Horor

Recenze (1 715)

plakát

For Those About to Rock: Monsters in Moscow (1992) (koncert)

Metallica ve své nejlepší formě v roce 1991 a jejich nejlepší black album, naprosto úžasný koncert, který jsem chtěl vidět hlavně kvůli neuvěřitelnému počtu 1 600 000 fanoušků a těžko říct co se mi líbilo víc zda záběry na Metallicu nebo do rozvášněného davu a na komunistickou policii s přiblblejma placatýma kulatýma čepicema , která se z toho asi mohla zcvoknout, co si to vůbec dovolili dát do Ruska takovou „strašnou zápaďáckou" hudbu. Trochu mi vadila rozlítaná a někdy rozmazaná kamera, ale atmosféra úžasná. Nechápu co ale měli z toho uplně ti zadní fanoušci nebo ti někde na boku mimo stage. Ač jsem fanda převeliký tak na takový koncert bych nešel pokud bych nestál přímo u pódia, to bych tam musel asi stanovat měsíc dopředu.

plakát

Blackout - Morgen ist es zu spät (2021) (seriál)

Zrovna jsem dočetl skvělou knihu hned jsem se pustil do seríálu. Oproti knize je dost pozměněn, ale vůbec to nevadí, vsuvka se ztracenými dětmi není na škodu, jen mi jaksi schází sedmý díl.

plakát

Tajemství (2007) (divadelní záznam)

Díky skvělému muzikálu Krysař, který jsem viděl už několikrát až se mě písničky samy zpívaly v hlavě a nemoh jsem se jich zbavit jsem zapátral po dalším Landově muzikálu a teď mám stejný problém:) Skvěle promyšlený příběh mě na první shlédnutí i s písničkami nebral, ale závěra celá pointa mě naprosto dostaly. Po druhém shlédnutí jsem si všímal různých náznaků a detailů, více vnímal textty písní a vzalo mě to ještě více. Písničky se mě opět dostaly pod kůži a znějí stále v hlavě. Musím vyzdvihnout Lucii Vondráčkovou a Jiřího Langmajera, kteří byli opravdu skvělí.  Na tak malém prostoru se skromnými kulisami rozehrát takové divadlo, klobouk dolů.

Ambulance (2022)

Přes slabé hodnocení ten film něco do sebe má.  A to ve vývoji postav. Akční záběry jsou opět epileptické, děsně rychlý střih, nejvíc mě zaujaly záběry Los Angeles. Film je zábavný, nenudí, děj se svižně odvíjí , tváří se vážně i přes spoustu humoru a hlášek, čistě pro pobavení, nic víc nedá krom emočního závěru...co je to s vámi lidi?

plakát

Stranger Things - Season 1 (2016) (série)

Čím větší blbnina, tím větší hodnocení. Přes samé vychvalovaní tohoto seriálu jsem neodolal, ale i přes to, že tohle není můj šálek čaje jsem shlédl první velice trapnou řadu. Dětský horor, který vůbec nefunguje, snad kdyby mě bylo mezi 10-12 lety, dal bych plný počet. Jisté kvality to má, něco se mě na tom přesto líbilo, proto nedávám odpad, ale každým dílem je to trapnější a trapnější. Vlastně mě ovlivnila Metallica, díky níž jsem začal tento seriál sledovat a snad ho dosleduji celý, i když mě samotný děj ani trochu nezajímá. Metallica reagovala na použití písně v seriálu Stranger Things | REFRESHER.cz

plakát

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Když jsem četl recenze a kritiky, že je to nejslabší díl z celé série  a viděl hodnocení na ČSFD 60% ,hned jsem tušil , že se mě film bude líbit.  Zpočátku velmi ukecané, že už jse recenzím i uvěřil, ale pak přišla pořádná akce a nádherné scenérie a jelikož mám od dětství pro dinosaury slabost film mě ani v nejměnším nezklamal.

Seveřan (2022)

Když jsem četl recenze na tento snímek tak jsem se neskutečně těšil jak to bude brutální co jsme prý ještě neviděli a podobně, nebylo tam téměř nic. Asi po 20 minutách jsem to chtěl vzdát nakonec jsem vydržel přes veškerou nudu až do úplně blbého konce. Samé trapné rituály a mystika ,neskutečná nuda, dej o ničem.

Čas (2021) (seriál)

Minisérie z vězeňského prostředí bez nějaké větší akce, za to více do hloubky, velmi předvídatelné. Škoda, že není více dílů, příběh by se dal dobře rozehrát s větším napětím .

plakát

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Pěkný rodinný snímek především pro milovníky psů. Bolek Polívka jako vždy skvělý, na filmu mě vadila místy velice otravná hudba.

plakát

Krysař (2000) (divadelní záznam)

Mám hrozně rád muzikály, ale ze starého divadelního záznamu jsem měl velké obavy. Originál s Lucií Bílou a Danielem Landou jsem neviděl což určitě bylo tisíckrát lepší, ale i tak mě to od samého začátku vtáhlo do děje až mě tekly slzy blahem. A to jsem viděl špatnou kvalitu na You tube v pc a chrchlavýma bedýnkama se špatným mono zvukem. Jaký by to muselo být remasterované širokoúhlé s dobře namixovaným zvukem!!! A co potom naživo v divadle!!! A to zmiňuji slovenskou verzi, co potom originál!!! To mě zase něco tenkrát uteklo. Nebýt kamaráda, který mě toto doporučil, nikdy bych Krysaře asi neviděl. Starý příběh, který se hodí i do dnešní doby, dobré texty a zpěv. Jinak poslouchám Metalliku, Iron Maiden, Rammstein, ale kvalitu dovedu ocenit. Hned si přečtu i knihu. Viděl jsem různé záznamy na you tube, ale možná j eto prvním dojmem, nejvíce se mě líbí záznam z Markízy, slovenské vystoupení z bratislavské Nové scény, skvělí herci.