Reklama

Reklama

Sedavci

(festivalový název)
  • USA Sedentary
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
USA, 2022, 30 min

Režie:

E.J. Rosen

VOD (1)

Obsahy(1)

Celý život sedíme. Jsme tomu učeni ve škole, v práci se to po nás vyžaduje, a když doma odpočíváme, znovu si sedneme. Je to pro nás ale zdravé? Pokud ano, proč nás tedy tak bolí záda? Jak se této bolesti vyvarovat? Na tyto otázky odpovídá neortodoxní dokument Sedavci. (Academia Film Olomouc)

Recenze (2)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

(AFO 2022) Sezení je zcela bez debat jedna z esenciálních činností v životě každého z nás, která nám však paradoxně zadělává na spoustu zdravotních problémů. Sedavci se hravou formou zabývají problematikou "sedící společnosti" a poukazují názorným způsobem na několik zajímavých poznatků, zejména v oblasti ergonomie. Při sledování jsem se nejednou nachytal, jak si všímám svého stylu sezení, zároveň jsem si v hlavě přepočítával prosezené hodiny za den (což je šílené číslo). ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Už malé děti v dnešní době víc času prosedí, než prochodí. Dlouhodobé sezení je hodně aktuální téma, které se týká každého z nás. Dokument Sedavci se zabývá především zdravotními riziky spojenými se špatným držením těla při delší nečinnosti. Jen je škoda, že se v něm pořád dokola omílají stejné věci. Celkovému vyznění by určitě prospělo, kdyby to bylo o nějakých deset minut kratší. (65%) ()

Související novinky

Academia Film Olomouc přinese téma Naděje

Academia Film Olomouc přinese téma Naděje

18.04.2022

Olomouc se letos opět promění v tepající místo, kde se budou od 26. dubna do 1. května potkávat hosté a návštěvníci festivalu Academia Film Olomouc (AFO). Budou diskutovat, objevovat nové perspektivy… (více)

Reklama

Reklama