Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Akční

Recenze (1 069)

plakát

Survivor Česko & Slovensko (2022) (pořad)

Komerční televize vysílají podstatně horší reality show, než je letošní Survivor Česko & Slovensko. Nevidím tedy důvod, proč právě tuhle úplně zatracovat. K odreagování třeba při žehlení to není špatné, ovšem jinak samozřejmě jde o ztrátu času. Už jen kvůli té vatě kolem, kterou je každá epizoda prošpikovaná.

Nová šichta (2020)

Když změna, tak pořádná. Přerodu z horníka na IT programátora by asi mnoho lidí nebylo schopno. Je to sice trochu sci-fi, ale i takové věci se dějí, což ukazuje Jindřich Andrš ve svém časosběrném dokumentu na příkladu sympaťáka Tomáše Hisema. Ten má můj velký obdiv, už jen proto, že v relativně pokročilém věku na trhu práce dosáhl téměř nemožného a přitom si zachoval tvář. (80%)

Služebníci (2020)

Tvůrcům se povedlo dokonale vykreslit stísněnou atmosféru doby, čehož dosáhli především díky výrazné černobílé stylizaci, tíživé hudbě a znepokojivému zvuku. Značně skličující snímek Služebníci však v konečném důsledku doplácí na skutečnost, že příběhu chybí spád, trochu více rozvinutá zápletka a propracovanější charaktery postav. (65%)

plakát

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Proti téhle jednohubce s obstojně hrajícím Tomem Cruisem v zásadě nic nemám. Děj docela slušně odsýpá a najde se tu i pár momentů, u kterých se diváci fajnově pobaví. Když ale porovnám tenhle snímek se seriálem Narcos, s nímž ho spojuje podobný námět i styl filmového vyprávění, tak trochu ztrácí lesk. Připadá mi, že životopisnému příběhu Barryho Seala chybí drajv. Prostě to mohlo být napínavější. (65%)

Oslo, 31. srpna (2011)

Vypadá to, že mladý narkoman Anders po léčebné kúře pomalu vybředává z drogové závislosti. Bohužel se však potýká s utkvělou a sžírající myšlenkou... Jak vlastně dál žít, když chybí elán a sebemenší vůle začít znovu od začátku? (85%)

Sedavci (2022)

Už malé děti v dnešní době víc času prosedí, než prochodí. Dlouhodobé sezení je hodně aktuální téma, které se týká každého z nás. Dokument Sedavci se zabývá především zdravotními riziky spojenými se špatným držením těla při delší nečinnosti. Jen je škoda, že se v něm pořád dokola omílají stejné věci. Celkovému vyznění by určitě prospělo, kdyby to bylo o nějakých deset minut kratší. (65%)

plakát

Eurovision Song Contest Turin 2022 (2022) (pořad)

Nechápu, proč se vlastně letos soutěžilo, když vítěz byl předem jasný. Kdyby to vítězství Ukrajiny aspoň mělo něco společného s hudbou, zakopaný pes bude ale úplně někde jinde. (35%)

Karel (2020)

Karel Gott velmi miloval život a z jeho písní to bylo krásně cítit. Přes pár nedostatků je to jasně patrné i z dokumentu kameramana Jana Malíře a režisérky Olgy Malířové Špátové. Hlavně proto si myslím, že se snímek Karel opravdu povedl. Když jsem si ho pustila, ani zdaleka jsem netušila, jak moc budu dojatá. (85%)

Pod hladinou moře (2020)

Není to vůbec špatný nápad podat informace o světě parazitů, kteří žijí na úkor svého hostitele, zábavnou formou. V tomto případě se jedná o poměrně zdařilý animovaný snímek, díky němuž by děti mohly rychleji pochopit složitost a provázanost přírody. (75%)

plakát

Jezero na dně světa (2022)

Tahle vědecká expedice na Antarktidu mi hodně evokovala dobrodružnou výpravu do tajemných hlubin vesmíru. Bylo hezké sledovat, s jakým nadšením se jednotliví členové týmu do nelehkých úkolů pustili. Vlastně jsem jim tak trochu záviděla tu společnou radost z úspěšně zvládnuté mise. (80%)