Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Akční

Recenze (1 706)

plakát

Ozzy Osbourne, na trůnu temnoty (2020)

Bulvárnějším způsobem to už snad natočit nešlo. Těšila jsem se na nějaké archivní koncertní záznamy a spoustu muziky, ale téměř ničeho takového jsem se nedočkala. Místo toho jsem dostala neucelené útržky informací a vzpomínek ze života Ozzyho a jeho rodiny. Dokola se opakující obrazový materiál (dost často nevalné kvality) a části rozhovorů si tvůrci taky mohli odpustit. Vůbec se mi nechce věřit, že se nenašlo nic zajímavějšího, aby mohl vzniknout plnohodnotný životopisný dokument. (40%)

Emigranti (2021)

Knižní předlohu jsem nečetla a neznám ani její slavné zpracování v režii Jana Troella, tudíž nemám s čím srovnávat. Tak jsem se do toho vrhla tím vším zcela nepolíbená. Hned od samotného začátku jsem byla naprosto pohlcená nádherně odvyprávěným příběhem o hledání obyčejného lidského štěstí, o rodinné sounáležitosti a o vyrvaných kořenech, které jen stěží znovu někde zakoření. Vydat se do neznáma, opustit všechno a všechny, odjet s hluboce bolestným pocitem, že už se zpátky nikdy nevrátí. Na něco takového je zapotřebí odvaha, odolnost a velká vnitřní síla. Děj se sice odehrává v 50. letech 19. století, nicméně aktuálnost tématu zůstává téměř neměnná. Film je výborně natočený a ještě lépe zahraný. Celkový zážitek pak umocňuje neobyčejně podmanivá hudba. (90%)

Rychlej Charlie (2023)

Nic extra jsem nečekala, ale nakonec mě příjemně překvapilo, že namísto veskrze akčního příběhu jsem ve výsledku dostala feel-good snímek, kde oddechovou atmosféru podbarvuje absolutně pohodová hudba. Stárnoucí Pierce Brosnan tady přitom ze sebe nedělá žádného supermana, také proto působí naprosto uvěřitelně. Na půvabnou Morenu Baccarin je zase moc pěkný pohled. Mezi nimi kupodivu funguje určitá chemie, takže bez jakýchkoliv problémů zvládají utáhnout celý film, aniž by se divák nějak výrazněji nudil. (60%)

Lékořicová Pizza (2021)

Ceněný americký scenárista a režisér Paul Thomas Anderson natočil příjemně plynoucí letní romanci, prodchnutou atmosférou sedmdesátých let a doplněnou chytlavým soundtrackem. Třeba ta benzínová zápletka, jejímž středobodem je namachrovaný Bradley Cooper, se fakt hodně povedla... Troufám si tvrdit, že PTA tímto svým počinem pro film objevil dvě výrazné herecké osobnosti, které možná jednou budou patřit k největším hvězdám své generace. Pokud snad ne Alana Haim, tak Cooper Hoffman zcela jistě. Ten zde jednoznačně dokazuje, že má neskutečný talent, poděděný po svém otci. Dokonce i vzhledově se potatil. Hlavně tedy, aby ho nepotkal stejně tragický osud. (75%)

Expedice: Džungle (2021)

Tahle typická americká dobrodružná produkce studia Disney poslouží velmi dobře na odreagování. Jinak však jde o snímek na jedno zkouknutí, který neurazí, ale ani nenadchne. V paměti příliš dlouho neutkví, ovšem jako rodinný film pro pobavení funguje poměrně slušně. Nemalou zásluhu na tom zcela jistě má i sympatická ústřední dvojice Emily Blunt a Dwayne Johnson. (60%)

Krvavá nevěsta (2019)

Na téhle bezduché krvavé vyvražďovačce mi připadá humorné snad jedině to, jakého se tady dočkala hodnocení. Docela nechápu, komu všemu se něco takového líbí. Jednu hvězdičku dávám za typově dobře vybranou hlavní hrdinku. (25%)

plakát

Aristokratka ve varu (2024)

Nebýt skvělé Simony Lewandowské v roli výstřední Denisky, šla bych s hodnocením asi podstatně níž. Především díky ní jsem se docela dobře bavila. (Jsem přesvědčená o tom, že jednou bude patřit k našim nejvýraznějším herečkám, energie a talentu má na rozdávání.) Pak ještě Eliška Balzerová tady měla pár světlých okamžiků, při kterých bylo o zábavu postaráno. Jinak však humor poněkud vázl, některé scény zaváněly trapností. (60%)

Naprosto osvětleno (2005)

Liev Schreiber mě téměř šokujícím způsobem překvapil, že má na svém kontě takhle silný režijní počin. Jedná se o čistokrevnou tragikomedii šmrncnutou road movie, přičemž skoro všechny složky filmu jsou ve vzácné symbióze. Ať už jde o výbornou kameru, kvalitní herecké výkony nebo skvěle padnoucí hudbu. Děj se sice rozplétá pomalu, avšak je natolik zajímavý, že mu diváci těch pár hluchých míst jistě odpustí... Největším sympaťákem pro mě byl hned po Eugenu Hutzovi hafan jménem Sammy Davis Junior Junior. Scény s ním působily nejúsměvněji. Naproti tomu o nejdojemnější momenty se postarali Boris Ljoskin a Laryssa Lauret. (80%)

plakát

La Belle Étincelle (2023) (TV film)

Nejde sice o žádný filmový majstrštyk, ale téma sociální inkluze zdravotně postižených je poměrně dost aktuální. Pokud ta restaurace skutečně existuje, tak jsem se o ní moc ráda aspoň tímto způsobem něco dozvěděla. (50%)

Stážista (2015)

Nancy Meyers se mi svými náměty umí trefit do noty. A musím říct, že ani tentokrát mě nezklamala. Vždycky má v záloze nějakou humornou scénu, která člověku zůstane dlouho v paměti. K nejlepším a zároveň nejvtipnějším pasážím tohoto snímku určitě patří ta, v níž Robert De Niro se svými kumpány podnikne nenadálou výpravu do domu matky hlavní hrdinky za účelem smazání jednoho nešťastně odeslaného e-mailu... Škoda jenom toho nerealistického závěru, ale na druhou stranu asi i díky němu jde celkově o moc milý film, který dokáže vykouzlit úsměv na tváři a potěšit romantické duše. (75%)