Karlos80

Film se tváří jako giallo (některé žánrové elementy se tu najít dají), ale čisté giallo to vyloženě není, ve svém úvodu obsahuje prvky z polizitteschi filmů, ale ani poliziesco to vyloženě není. Toto je jakýsi hybrid, ale především docela zajímavý a napínavý thriller o jednom uprchnuvším surovém gangu, který po zpackané loupeži klenotů hledá dočasný azyl u prominentního chirurga (Anthony Steffen) a jeho ženy. Solidní sleazy atmosféra, krapet násilí (film ale není nijak krvavý, exploitation scény jsou umírněnnejší) v podobě sexuálního a fyzického mučení (lesbická scéna byla moc pěkná), a co film dělá úspěšným a koukateným, je především jeho zajímavá zápletka s pěkným zvratem a spiknutím během filmu a dále to jsou skutečně prvotřídní herecké výkony. Kdybych měl z těch šesti hlavních úloh jednoho herce vyzdvihnout, tak mě skutečně velmi mile překvapil malý násilník a zvrhlík Giuseppe Castellano, on snad nikdy nehrál hlavní úlohu (buď jsem ho zatím v žádné neviděl, nebo mě když tak opravte), jeho vizáž ho však předurčovala do podobných rolí různých lotrů a násilných zvrhlíků. Známý je pak především právě z již zmiňovaných poliziotteschi filmů. Nevím, jestli překvapení, ale solidní průměr eurotrash kina jistě. ()

pepua

Tři muži a jedna žena společně vykradou zlatnictví, během akce je ale jeden z mužů postřelen, vyhledají proto nejbližšího doktora a pod pohrůžkou smrti jej donutí operovat. Po nějaké době se navíc vrátí domů doktorova žena, a společně se tak musí věnovat svým „hostům“. Velmi příjemné překvapení. ()