Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Akční
  • Krimi

Recenze (458)

plakát

Il pianeta errante (1966) 

Ve srovnání s ostatními Margheritiho sci-fi výtvory patří tenhle jednoznačně mezi ty horší. Prostředí je sice podobné, některé scény snad i dokonce stejné, ale v tomhle případě je příběh tak neuvěřitelně blbej, že film nelze hodnotit alespoň jako mírně podprůměrný.

plakát

Criminali della galassia, I (1965) 

Šílený vědec toužící po moci, mutanti, mozky a jiné orgány, žhavé ženské androidky s luxusními účesy, tajná vesmírná základna, sci-fi autíčka a pistolky… Sice to vypadá, že Margheriti smíchal dohromady kde co, ale má to atmosféru. Člověk na to samozřejmě musí koukat s nadhledem, tohle nejde brát vážně.

plakát

La morte viene dal pianeta Aytin (1967) 

Takže v Himalájích nejenom, že žije Yeti, ale je jich víc, jsou modrý jak Šmoulové, pořádně chlupatí a zlí. Svoji planetu si zničili, tak se chtějí přesunout na Zemi, ale nejprve tu jejich předvoj musí trochu změnit světové klima. Zápletka slibuje zábavu, ale je to brak ve všech ohledech. Prozatím za jednu *, až budu moct srovnat s dalšíma Margheritiho sci-fi veledíly, třeba pozměním.

plakát

Creature of the Walking Dead (1965) odpad!

Snad ještě horší, než jsem očekával. Jerry Warren zkrátil, sestříhal mexický film La marca del muerto, (který je sám o sobě poměrně dobře natočený a zahraný) a dotočil scény s americkými herci, kteří jsou naprosto mizerní a baví se o nesmyslech. Do původních záběrů děj navíc vysvětluje vypravěč, takže je zprzněné i to, co bylo dobré. Jerry Warren se netajil tím, že točil akorát pro to, aby rychle vydělal nějaké peníze, na filmech samotných mu nezáleželo… A je to sakra vidět.

plakát

La marca del muerto (1961) 

Další z klasických hororových námětů, aneb vědec Dr. Malthus objeví tajemství věčného mládí, jež spočívá ve vysávání krve z mladých žen. Nedělá to trapně poupírsku, jde na to pěkně za pomocí moderních přístrojů. Je dopaden, popraven, pohřben. Po desítkách let do jeho domu přijíždí jeho vnuk a svého dědečka dovede oživit. Samozřejmě si jsou podobní jako vejce vejci, takže zábava může začít… Docela fajn film, který zabaví, i když je jasné, jak se vše bude dít. Herci nejsou vyloženě kopyta a Fernando Casanova si dvojroli určitě užil. V roce 1965 natočil Jerry Warren přepracovanou (čti vykradenou) americkou verzi a to bude jistě výzva.

plakát

Cyborg 2087 (1966) 

Od sci-fi z roku 1966 bych očekával už trochu lepší efekty, než jen chlapíka s blikající destičkou na břichu a komickou pistolkou v ruce. Režisér Franklin Adreon byl těžce průměrný tvůrce a je to znát, akce je pomálu a když už, tak mizerně natočené. Scénárista Arthur C. Pierce se tématu cestování časem věnoval také v nikterak povedeném sci-fi Beyond the Time Barrier, tentokrát to akorát vzal proti proudu času.

plakát

Ein Toter hing im Netz (1960) 

Zásadní je, abyste viděli orgininální německou verzi, protože amíci z filmu vystřihli nahotu. Za ten sexy taneček jedné z dívek prostě dát odpad nemůžu.

plakát

Verità secondo Satana, La (1972) 

Příběh je variace na dobře známý hororový námět pomsty ze záhrobí, Polselli to ale pojal především jako komedii. Samozřejmě se dočkáme nahoty, několika nechutností a překvapivě i kritiky kapitalismu. Tím, že je film komedií, tak to nemá až takový ujetý šmrnc, jako měla třeba Mania.

plakát

Krutý Řím (1975) 

Příběh se tak nějak motá v kruhu, přepadení, násilí, vražda nevinných, pomsta v různých variacích... V podstatě by z toho mohl být třeba dvacetihodinový film a bylo by to stále stejné, nezáživné. Jak je zmíněno v jiných komentářích, v hlavní roli se měl objevit Franco Nero, ale jeho agent údajně nechtěl jít s honorářem níž. Ještě si připomenu Napoli Violenta, jestli to bylo vážně tak špatné, jak jsem hodnotil kdysi dávno.

plakát

Pez de los ojos de oro, El (1974) 

Po všech stránkách spíš podprůměrné krimi, které nemá šanci zabavit na příliš dlouhou dobu. Ona i ta zápletka nebyla kdovíjak náročná na pozornost...