Good Boy

• Norsko Meg, deg & Frank (pracovní název) (více)

BOURQUE

V podstate priamočiari thriller (v zmyslu žánru sa nejedná o horor), odohrávajúci sa s minimom postáv. Už od samého začiatku cítite, že s hlavnou niečo nie je v poriadku a skrýva určité tajomstvo. (Je až „príliš prekvapivé“ a naivné, že slečna išla do vzťahu s mladým mužom.) Viljar Bøe v podstate so začínajúcimi hercami dal dohromady 76 minútový film, ktorý s niektorými obrazmi dokáže diváka potrápiť. Záver pomerne rýchly a dosť nepohodlný – „uzatvorenie“ príbehu by potrebovalo trochu viac priestoru a času (slečnu za ten dlhý čas nikto nehľadal – ani jej najbližšia kamarátka, ktorá mala pomerne veľa informácií?). Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

ricci.s

Psychologický thriller, ktorý z toho sľubovaného hororu veľa nepobral. Proste naivná husička sa zamiluje do milionára aj napriek tomu, že ten chová veľmi zvláštneho psíčka. Nevadí, však je bohatý, tak čo tam po tom. Samozrejme sa to tej krave vypomstiť musí, avšak okrem niekoľkých vtipných sadomasochistických hier toho vo filme až tak veľa nenájdeme. Škoda, pretože s takýmto nevšedným nápadom by sa dalo vyhrať aj viac. Aspoň som sa párkrát zasmial. ()