Za kupkou sena

• Řecko Piso apo tis thimonies (více)

Rybář žijící s manželkou a dcerou na severní hranici Řecka, který se topí v dluzích, začne převádět migranty přes hraniční jezero. (Cinemax)

Arsenal83

Ďalšia možnosť, ako sa dočkať nominácií na ceny. Chceš nejaké sošky či plakety? Nie je problém, natoč niečo o migrantoch. Samozrejme len o ich utrpení, odvrátenú stranu migrácie neslobodno ukazovať, to je fašizmus! A vlastne taká odvrátená strana ani neexistuje, to je len konšpirácia a hoax, potvrdil aj denník N. Takže aj preto vo filmoch vídame, že tým člnkárom na nafukovačkách alebo tým plne demokraticky zmýšľajúcim mohamedánom za ostnatým plotom hádžu polená pod nohy len skutočne zaostalí, netolerantní pôvodní Európania, ktorí sa nechcú nechať obohatiť. Prirodzene, veď vedia, že sú to všetko inžinieri a prídu kvôli ním o robotu. Len štatistiky na sociálnych úradoch akosi nepúšťajú, ale to je tiež určite len dezinformácia. Film ponúka tri pohľady na migračnú krízu v rámci jednej rodiny, pričom sa tu miesi ochranársky štýl, čo je samozrejme xenofóbia, potom prospechársky štýl, teda na tých migrantoch čosi zarobím, no a pseudoromantický štýl, pretože čo urobí dievča ako prvé v styku s migrantmi - no zaľúbi sa minimálne do jedného, ideálne do všetkých, oni sa radi striedajú. Aj keď film nedáva jednoznačné postoje a nevnucuje nejaké ideológie, mŕtvi, všetko pred vojnou utekajúci migranti, ktorí chudáci prišli len za prácou, sú symbolom toho, čo chce v skutočnosti film naznačiť. ()

patto

nebola to taká katastrofa. Jednohubka s menším rozpočtom čo kde tu vidieť, pripomínajúca SR/CZ produkciu ešte pár rokov dozadu (zopár posledných filmov ma milo prekvapilo preto zopár rokov). Príbeh povedal čo mal aj keď určite to nechceli takto "plytko". Ak hladate niečo na vypnutie resp popri robote tak je to v celku vhodné (nie ste neustale pod adrenalinom aby sa o nič človek ale zvládne aj kus len počúvať a nestratíte sa- relax :) ). Za mňa 55% a 5x* na podporu ( aktual hodnotenie 45%) ()

kolemjdouc

Docela jsem se na film těšila . Zklamala mě mizerná kamera .Neprofesionální.Zpackaný scénář kdy teda motiv by jakž takž ušel.Ale nic neříkající zdlouhavé záběry na zpívající nebo tančící lidi ale zásadní záběry z okolností smrtí .... Rozestavění herců na scéně aby záběr byl víc ucelený a komfortní pro diváka.Český dabing na šrot.A když se v noci rozeřve hudba , když máte víc nastavený zvuk protože je mizerně rozumět,to je fakt na zabití, když vedle spí děti. Ta jedna hvězda je spíš jen rána z milosti. ()

• Režisér Asimina Proedrou o konci filmu: "Nechcem dávať žiadne odpovede. Ale chcel som dať trochu svetla nádeje." (Arsenal83)
  • Film je reakciou na skutočné udalosti z roku 2015, kedy niekoľko európskych krajín uzavrelo svoje hranice, čo viedlo k tomu, že stovky utečencov a prisťahovalcov uviazli v blízkosti severných hraníc Grécka. (Arsenal83)
  • Proedrou o účele filmu: „Film je prieskumom o tom, kam a prečo vedú naše moderné spoločnosti, a o tom, ako sa v týchto spoločnostiach zrútia ľudské vzťahy. Je portrétom toho, ako sú svetskí ľudia uväznení v skorumpovaných systémoch a spoločnostiach.“ (Arsenal83)