Šahmaran

(seriál)
  • Turecko Şahmaran (více)
Dobrodružný / Drama / Fantasy
Turecko, 2023, 6 h 50 min (Minutáž: 44–59 min)

Epizody(8)

Sahsu se vydá na přednášku do Adany, kde se mimo jiné může potkat se svým dědou, ke kterému nemá zrovna blízko. Nevědomky se ale zamotá do místní legendy. (Netflix)

Hugho

Po úspechu tureckej série Dar sa domorodci osmelili a spustili aj tento seriál, ktorý vôbec nie je zlý! Mladá, sebavedomá a racionálna profesorka príde z hlavného mesta do provincie, kde narazí na dávnu legendu a postupne mäkne, stáva sa emocionálnou a vôbec sa rozplýva v okolnostiach. Tvorcovia odhaľujú pozadie veľmi, ale veľmi pomaly (princíp Lost), takže niektoré veci sa explicitne nedozvieme ani v poslednom dieli. Nie je to na závadu, ale kvôli tomu sa tu na otázky nikdy neodpovedá priamo a k veci (hlavne mužské postavy) a vždy niekto klame. Drobné logické lapsusy sa dajú vysvetliť polo-orientálnou náturou. Vyslovene pobavila nálepka Netflixu Nahota. Serenay má čo ukázať, to teda áno, ale my môžeme vidieť chrbát, lýtka a len malý kúsok jej ľavého talentu :-). Teším sa na ďalšiu sériu. Štvrtá hviezda za občasnú a asi náhodnú reminiscenciu na diela Alexandra Grina. ()