Metr X

(amatérský film)
všechny plakáty
Česko, 2000, 78 min

Asi jen málokdo ví, že ve vesmíru je ještě jedna úplně stejná sluneční soustava jako naše.A tedy i naše země má své zrcadlo. Na této zemi se dějí události ve stejnou dobu a čas jako u nás, ale s drobnými chybami, protože jejich systém má chyby ve výpočtech, které si označuje –X- a zapisuje do své databáze. Chyby jsou kontrolovány a podle vážnosti opraveny. Systém tyto chyby kontroluje programem pomocí tzv. kontrolního metru…. Ten program jmenuje „METR X““

Film Matrix z virtuálního světa se díky netradičnímu pojetí tématu stal brzy kultovním snímkem a není divu, že se kromě oficiálních pokračování dočkal i natočení nejrůznějších parodií. Jednou z nich je i amatérský Metr X, který před lety vyprodukovala skupinka studentů z Brna. Film se podobně jako mnoho dalších hollywoodských snímků inspiroval věhlasnými scénami bojů Tea, Morfea a Trinity s agentem Smithem. Ovšem scénář je zcela původní a zpracování příběhu vskutku originální. (dravve)

Vitow

Hodnocení silně zastřené nostalgií. Myslím, že pokud bych to viděl dnes tak by to stěží utáhlo 2 hvězdy. Ale stejně mi několik hlášek do dnes uvízlo v hlavě a HLAVNĚ - Héra - smažení je radost ()

majxik

Velká snaha, bohužel ale neznamenala i dobrou práci. A tak se jedná o velmi podruměrnou amaterskou parodii na kultovní film... asi hlavním nedostatkem je to, že zasmějí se jen lidi kteří viděli Matrix, ale u ostatních zustane tento snímek nepochopen. Takže hvězdička za snahu. ()

Aven

Scénář je vynikající, většina scén je popsána tak, že jsem se chechtal už při čtení a těšil se až to uvidím. ALE samotné ztvárnění je naprosto příšerné. Herci jsou opravdu strašní - a to i v amatérských měřítkách a i vtip se někam vytratil. Škoda, protože potenciál to rozhodně má. ()

Vertigo666

Od amatérskýho filmu člověk neočekává nějakou kvalitu triků nebo těch hereckejch výkonů, ale chce se alespoň pobavit. Jestli se v tomhle filmu objevily alespoň dva dobrý fóry, tak je to moc. Ve srovnání s jiným amáterským filmem Nebezpečně nebezpečné nebezpečí parodující Hvězdné války (taky made by čeští vysokoškoláci) vypadá Metr X jako jejich chudý příbuzný. Jednu hvězdičku dávám za to, že ty lidi obětovali čas se tomu věnovat. ()

ondrech

Jsem rád, že je zde alespoň jeden amatérský film, tohle je velmi dobrá práce... samozřejmě kecám, ale metrx si získal jméno kultu mezi amatérskými filmy. ()

Metal Lord

Kvalitou to sice neohromí, ale jako nápad super a klobouk dolů, že to do kupy dali studenti. Jako u Matrixu i tady plati, že další díly šly kvalitou dolů ()

laserr

Mají na ně zvláštní metr. Metr X! Kdykoliv si na tenhle film vzpomenu začnu se smát. Ty fórky sou fakt super. Ovšem kvalita pochopitelně žádná. ()

Skarface odpad!

Jestli máte zbytečnej čas pusťte si tuhle kravinu ! Pokud času moc nemáte ale chcete se podívat na dobrej film tak bohužel musíte o dům dál ! ()

Ceberus

Technické provedení a herectví samozřejmě na odpad, ale vtipnost hlášek a zejména nostalgie vytáhne můj závěrečný verdikt na tři hvězdy. Jde řece jen o dobový klenot, jakýsi bratranec Páru pařmenů. "Asi bych neměl nosit ty černý brýle, nějak blbě s nima vidím. ... Mám dva tácy. ... Říkal jsem doprava, ty blbe! ... Obě lentilky vysílají EM pulzy k lokalizaci, takže je jedno, kterou sis vzal. - Hajzle. ... Tak co, už se ti chce brečet? ... Snaž se na všechno zapomenout, strach, pochyby, i na toho Ježíška, osvoboď svou mysl. ... Ku**a, zatracenej Eurotel." ()

hero_bk

Opravdu tristní kvalitu nezpraví ani pár vážně dobrejch vtípků. Myslím, že prosté předabování jako u Pár pařmenů by dopadlo o poznání lépe. Jedna hvězdička za Krno ()

M@x.sK

Vrchol amaterizmu. Hrozne natočené, otrasný zvuk a 90% scén "predabovaných" mikrofónom z headsetu za 50KČ. A vadí mi to??? Absolútne nie! Tento študentský film spravili ludia s ktorými by som rád vybehol na pivo a smial sa do rána bieleho. Prvý krát som tento počin videl asi v pätnástich a s kamošmi nám prišiel neskutočne vtipný. Aby som bol úprimný, znovu som ho videl asi po 9 rokoch a tie absurdné a primitívne vtipy mi prišli stále rovnako vtipné. Aj keď uznávam, že zapracovala aj nostalgia. "Víte který organizmus se takhle chová? Jediný na téhle planetě tak jako vy?" "PEJSCI" :) :) :) ()

Hird

Kde se tady vzal amatérský film? To sem snad nepatří ne? Krom toho znám spousty lepších amatérských filmů.... ostatně sám je také natáčím,stejně jako stovky dalších nadšenců, ale do filmové databáze to opravdu nepatří, a to ani přestože tenhle je bez ohledu na kvalitu jistě kultovní...... ()