Deadpool (2016)

Čakal som pecku, ktorá bude pomrkávať na všetkých fanúšikov x-mena a mutantského sveta. Toto však nebolo pomrkávanie ale rovno žmurkavý útok epileptika. K najlepšie spracovanému komixáku od dôb Watchmenov nemám čo vytknúť a Ryan si po rokoch vychutnal postavu, na ktorú čakal celý život.

Noční jízda (2013)

Ten pocit, keď si ide človek vedome pozrieť "one" man show je vždy zaujímavý. Počítal som s podobným zážitkom, ako keď bol Reynolds pochovaný za živa, s tým, že som nemal vôbec bližšiu predstavu o deji celého filmu. A začala dráma, kedy som nevedel, že Hardy nie je nájomný vrah, ani žiadny díler drog, ale obyčajný chlap, ktorý vie, že jeho živor sa zrúti počas jednej noci a počas jednej jazdy v X5-ke do Londýna. Naozaj som nečakal, že by som si film išiel pozrieť, keby som vedel ako to bude prebiehať, ale aj zdanlivo nezaujímavý život experta na betón môže zaujať v celej dĺžke filmu.

Volejte Saulovi - Rebecca (2016) (epizoda)

V momente ako sa Hector objavil vo dverách, som opäť prežíval neskutočnú intenzitu rozhovoru a mal som chvenie aké som mal naposledy od rozhovoru Jimmyho s bratom o tom, prečo si myslí, že nie je dobrý právnik. Mrazenie na 5* :)

Klub poslední naděje (2013)

Filmov s tématikou AIDS a dojímavých príbehov tu už bolo a ešte aj bude. Tešil som sa na originál, aby som si mohol vychutnať každú hlášku typu "You're a Fuckin Faggot man!" ale nejako ma tento film nedokázal vtiahnuť naplno. Herecké výkony však v tomto filme boli naozaj skvelé, teda minimálne pri Matthewovi a Jaredovi, ktorí ukázali, čo všetko sa dá spraviť kvôli filmovej postave. Väčšinou ma majú tieto filmy prinútiť k slzám, ale tomuto filmu to nejako nevyšlo.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Tešil som sa na Deppa, pretože pri trailerovej scéne "rodinného receptu" ma neskutočne príjemne mrazilo. Avšak človek si ide pozrieť film a zistí, že to nakoniec bola možno najlepšia scéna vo filme. Čiže klasická gangsterka, ktorých je 1 000 200 a docela dobrý herecký výkon z toho nespraví úžasný film.

RYTMUS sídliskový sen (2015)

Paťo, čo to??? Toto nie! Aký to malo zmysel? Stretnutie s otcom a dovolenka v Indii roztiahnutá do 90 minútového dokumentu o tom, ako sa pozeráš na notebooku na svoj život, raz za čas to stopneš a pindáš, čo všetko nie je pravda? A na youtube dokážeš nahrať video o živote kapely, ktoré má 10-15 minút a priblíži všetko viac než celé TOTO?! Samozrejme, že som nečakal "best dokument ever made in Pieščany", ale bolo to naozaj sklamanie. Radšej si pozriem odznova 15 hodín s vyučeným čašníkom alebo 7353 km s ryšavým Robkom, pri ktorých som sa občas aspoň ujebával jak pagáč.

Teorie všeho (2014)

Na tento film som sa hrozne dlho tešil a bol to jeden z tých, o ktorom som dopredu vedel, že nepôjdem do kina. Počkal som si a išiel som ho pozerať z nadšením, ktoré k Hawkingovi prechovávam na úrovni amatérskeho nadšenca o všetkom vesmírnom. Už zo začiatku bolo zrejmé, že vo filme nepôjde o výklady matematických vzorcov, ale skôr o romantickú drámu, keďže bol scenár písaný podľa jeho prvej manželky, avšak naservírovaná romantika mi vôbec nevadila. Príbeh o tom, ako sa niekto rozhodne pomáhať svojej láske je krásny pohľad na to všetko, čo si o ňom človek nemôže prečítať na wikipedii. Film ho ukázal ako normálneho človeka, ktorému choroba nezabránila byť aj naďalej vtipný a milujúci. Počkať, zabudol som povedať geniálny - ale to asi nikto, kto si ide pozrieť tento film nepotrebuje objasňovať.

Nymfomanka, část I. (2013) odpad!

Už dlho sa snažím nájsť porno s dobrým príbehom. Alebo teda skôr dobrý príbeh, v ktorom sa bude bez okolkov šukať. Dával som šancu filmom ako Klip a podobným výplodom a zrazu prišla Nymfomanka. Mala byť drsná, explicitná, surová ale zároveň umelecká a mala priniesť posolstvo. Starý pán, ktorý je vlastne skrytý gay si domov privedie hnusnú dobitú ženu, ktorá mu začne bez problémov rozprávať o svojej kunde (Ooooch áno, CUNT je v Amerike najtvrdší vulgarizmus, tak prečo ho nepoužiť). Sype nereálny príbeh o tom, ako bola šeredná aj v mladosti, ale to nebránilo pekným chlapom využiť príležitosť a mať sex zadarmo. Film sa ma snaží oklamať a ukázať mi, že hnusné ženy si zašukajú, ak keď chlap nemá v sebe sedmičku vodky. Prišli umelecké pasáže, úvody do kapitol a zrazu slečna rozfajčuje manažéra vo vlaku... "JEEEEEEEEEJ, ona fajčí ozajstný kokot" ... paráda, prichádza 30 sekundové vzrušenie... HOTOVO... Tak rýchlo ako vyplula semeno späť do jeho rozkroku, tak aj ja som rýchlo usúdil, že tento film sa hrá na niečo, čím by veľmi chcel byť, ale nie je. Proste 2 hodiny nudy, ktorú nezachránila ani smrť jej otca, ktorú som považoval za docela dobre zahranú (neviem prečo, ale celý film som myslel, že ju znásilní aj vlastný otec). Film, ktorý bol zbytočný, ako premium účet na pornhube. Ak by som sa niekedy dostal k druhému partu, tak budem váhať, či ma zvedavosť donúti pozrieť si ju, len aby som usúdil, aká strašná sračka je to dokopy. Ako film - strašné; ako porno - slabé

Králové léta (2013)

Jeden z n najzvláštnejších filmov, ktoré som kedy videl. V dobrom. Banda chalanov vykreslených ako mladí chlapci, čo utekajú z domu, avšak vôbec nepôsobia mlado. Chalani skôr vyzerajú, že budú každým dňom maturovať a rozhodovať sa o prvom zamestnaní a prenájmu bytu v blízkosti centra. Ale mňa zaujalo na tomto filme práve to, že som sa v podstate správal ako oni, keď som mal 11 rokov a rebelsky sme s kamošmi chodili do lesa, hrali sme sa na vojakov, stavali sme si bunkre, do ktorých sme si nevodili ženy. Nie preto, že by sme nechceli, ale preto, že žiadna nechcela :) A zažili sme svoje hádky, nezhody, ale stále sme dokázali držať pokope. Nicka Offermana som vždy považoval za ľudskú verziu Grumpy Cat-a a aj v tomto filme sa tak tvári. Ale napriek tomu, ako nemám tú blbú mačku rád, tu mi prišiel ako najvtipnejší otec na svete. Biaggio je samostatná kategória, ešte som nevidel filmovú postavu, ktorá by perlila verbálne aj vizuálne pri každom zábere. :)

Vejška (2014)

Gympl som bral z nadhľadom, mal som 18 a moderný český film. Teraz o 7 rokov som si pozrel výšku a prišlo mi to filmovo stále rovnako hrozné (dialógy, kde sa kamera striedavo pozerá do tváre jednému a potom druhému a každá veta je otázka - "Jak jako???" "Proč jako???") avšak film ako taký až tak zlý není, respektíve dá sa to pozerať. Prišlo mi, že by som asi vedel pochopiť ich starosti, aj keď boli trošku prehnané. A jednu hviezdičku z dvoch dávam za Evu Josefíkovú - veľká sympaťáčka :)