Radikální metoda

• Česko Průkopník (festivalový název) (více)

V mexickém pohraničním městě sužovaném násilím zkouší frustrovaný učitel novou radikální metodu, aby uvolnil zvídavost a potenciál svých žáků. (Cinemax)

AdamXB-1

Emocionální true story s tématem dnes už notoricky známé potřeby aplikovat nový, neortodoxní a účinný přístup k výuce, namísto starého, zkostnatělého a nefunkčního modelu školství. Na první dobrou nic nového, něco podobného se neustále omílá v mnoha zemích světa, jenže v represivním prostředí malého pohraničního města v Mexiku, plného násilí a drog toto téma dostává nový rozměr a Radical, je za mě dobrý způsob, jak o tom natočit film. ()

piglit

Šel jsem do filmu s nechutí, ale byl jsem mile překvapen. Bravo! Jenom pár slov na vysvětlenou. Děti na celém světě se intelektuálně vyvíjejí podobnou rychlostí. Až do puberty. Pak zaúřadují geny a kdo má intelektuální základy, tíhne ke studiu a naopak. Mimochodem, kdo si vzpomene na nějakého nositele nobelovky z Mexika? A to měli dva - chemika a spisovatele, stejně jako Česko. Ale při desetinásobné populaci. ()

vydumnica

Wow!!! Wow!!! Wow!!! Len raz alebo dvakrát za rok sa stane, že ma nejaký film takto zasiahne. Som nesmierne vďačná, že sa tento krásny, obohacujúci a neskutočne silný príbeh ku mne dostal. Ani som nevedela, že taký film existuje. Dostala som ho ako jeden z dvoch filmových prekvapení počas jednej kino akcie, inak by som sa k nemu pravdepodobne nikdy nedostala a to by bola veľká škoda. RADICAL je presne ten typ filmu, u ktorého si poviem, áno, presne kvôli filmom ako je tento tak veľmi milujem filmy a kino. Eugenio Derbez je výborný a nielen on, všetci sú super a aj detské herecké výkony sú obdivuhodné. Najväčšia sila je v tom, že toto je príbeh podľa skutočných udalostí. Nemohla by som byť spokojnejšia a odporúčam každému, kto má tak rád filmy ako ja a kto miluje skutočné príbehy. [KINO VINO, 21.03.2024, Kino LUX, Frankenthal, dabing]. 95%. ()

Danikaa

Ako to môže dopadnúť, keď učiteľ nejde podľa osnov, ale vedie ho vlastný rozum a nadšenie. Môže sa stať malý zázrak a vo svojich žiakoch prebudí nielen logické myslenie, ale aj sebavedomie, záujem o školu a geniálne schopnosti. Film je natočený podľa skutočnej udalosti, ktorá sa odohrala v Mexiku, v roku 2012. ()

Johnny.ARN

Ja som v tomto príbehu videl paralelu s našimi cigánmi. Môžeš do nich pumpovať peňáze, skúšať nové metódy, ich vlastný systém ich nepustí. To je ich realita. Je to síce smutno vtipné, ale je to tak. Nechcem si ani predstaviť, aká nepozerateľná, dramatická píčovina by vznikla, keby že to remakujeme. 3 z 5 ()