• USA Share?

honajz2

Za málo peněz docela obstojně muziky. Jedna kamera s jediným úhlem, jedna unifikovaná místnost, pár efektů a nic víc tvoří sice dost předem jasný, ale přesto působivý příběh o tom, jak se trend influencerství v budoucnosti zvrtne. Jako podklad tvůrcům nejspíš posloužila existence tiktokových livestream-farem, která zde přerůstá do stylu povídky z Black Mirror, přičemž jako další možnou inspirací má právě to, konkrétně druhou epizodu první série. Díru do světa to nejspíš neudělá (na to tomu chybí působivější scénář) a docela mě mrzí, že se to vyvíjí tak konvenčně a dojde i k takovým prvkům jako je milostný trojúhelník (což mi tu přijde poněkud navíc, ačkoli ano, spěje to k varování před posedlostí mocí), ale atmosféru si to udržet dokáže, v rámci svého rozpočtu to dokáže být kreativní a určitě to stojí za pozornost. Sice hlavně pro zvolenou atypickou formu, která tomu vyloženě sluší, ale hlavní je, že to není žádný zapomenutelný průměr - ačkoli to jím rozsahově je a na vyšší hodnocení to nevidím. 3* ()