The Angry Black Girl and Her Monster

Vicaria (Laya DeLeon Hayes) je geniální teenagerka, která věří, že smrt je nemoc, kterou lze vyléčit. Po brutální vraždě svého bratra se vydává na nebezpečnou cestu, aby ho přivedla zpět k životu. (JasonCZ)

Arsenal83

Frankensteinovská adaptácia v ghetto štýle, kde je dovolené hovoriť nigga, hlavne v tom gangsterskom prostredí. Vicaria ako hlavná postava je brejlatá sympaťáčka, ktorá vo voľnom čase rada pitvá mŕtve telo svojho brata, z čoho sa chudák až prebudí. A to je tak to najdesivejšie, čo film ponúka, zvyšok hororovosti sa obmedzuje na diery v stene a iné stavebné nedostatky, ktoré majú privodiť napätie. ()

• Film je adaptáciou Frankensteina Mary Shelleyovej. Režisér Story si pri získavaní námetu na tento film zaspomínal na svoje sledovanie filmov o príšerách so svojou staršou sestrou, čo viedlo k jeho snu o adaptácii Frankensteina: „Len zriedka, ak vôbec, sme v tých príbehoch videli riešiť problémy, ktoré boli pre nás dôležité a ktoré by riešili ľudia, ktorí vyzerali ako my. Mojím snom bolo priniesť adaptáciu Frankensteina na film cez čiernu šošovku s hlavnou postavou tak inteligentnou ako moja sestra.“ (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v júni a júli 2022 v Charlotte (Severná Karolína, USA). (Arsenal83)
  • Režisér Bomani J. Story povedal, že nápad na tento film dostal už v roku 2008. Počas obdobia 15 rokov zažil mnoho komplikácii, pre ktoré sa mu film nepodarilo vydať, vrátane odmietania financovania, pre ktoré ležal film v šuflíku dekádu. Až počas pandémie koronavírusu scenár zaujal hororovú mediálnu spoločnosť Crypt TV, ktorá podporila vznik filmu. (Arsenal83)