Doktorka Čcha

• Jižní Korea Doctor Cha (více)
Jižní Korea, 2023, 16 h 16 min (Minutáž: 60–65 min)

Epizody(16)

Před dvaceti lety dala medicíně sbohem, aby se starala o domácnost. Teď se jako úplný nováček vrací do nemocnice, kde je to ale samé překvapení. (Netflix)

Marze

Lekarske drama o druhych sancich. Nikdy neni pozde nasledovat sve sny. Je to oslava sily zeny. Postava manzela In-Ho je zabavny nerad. Korejska spolecnost pokracuje v naleptavani pateiarchalnich norem. Neni to milostny pribeh. Je o rodine, snech , bolestech rodiny kvuli zaletum, o matce a podporujicich pratelich a o laskavosti. Jeong-Suk vytvorila skvelou hlavni postabu balancujici mezi svobodou a svymi pranimi. ()

jarah

Hodnotiť tento seriál nie je jednoduché. Má slušne nakročené, ale postupne dostáva rany cez nezmyselné správanie postáv. Téma je to zaujímavá, sama som svedkom podobnej situácie vo svojom blízkom okolí dokonca dvakrát. Ale konanie protagonistov v seriáli je romantizované a (pre mňa) väčšinou absolútne neuveriteľné. 59-ročná Kim Mi Kyung hrá matku 53-ročnej Uhm Jung Hwa, ktorá vyzerá po plastických operáciách ako jej staršia sestra, čo samo osebe zhaslo dve hviezdičky. Kim Mi Kyung je charizmatická a nebojí starnuť, v tomto seriáli odviedla najlepší výkon zo všetkých hercov, čo sa od nej dalo čakať. ()