Eric Clapton: Across 24 Nights

(koncert)
  • Velká Británie Eric Clapton: Across 24 Nights (více)

V roce 1990 odehrál Eric Clapton v různých bluesových, rockových a orchestrálních sestavách celkem 18 koncertů v londýnské Royal Albert Hall. O rok později se vrátil s dalšími 24 koncerty. Tato vystoupení se zapsala do historie. Po více než 30 letech přichází do kin zbrusu nový a kompletně remasterovaný definitivní sestřih koncertů z obou let. Záznam obsahuje celkem 17 hitů napříč pestrým repertoárem, které zachycují tohoto fenomenálního kytaristu v nejlepší formě. Představí se hvězdní hosté jako Phil Collins, Albert Collins, Buddy Guy nebo Michael Kamen, který diriguje orchestr. (Pannonia Ent.)

PeteBuck

OK, práve som sa vrátil z kina a trochu som sklamaný. Teda nie že by ten zostrih nebol zaujímavý. Každý, kto trochu pozná práve toto Ericove koncertné turné, tak vie, že sa skladá z orchestrálnej časti, bluesovej časti a tiež s kapelou, kde je pár ľudí (aj keď občas je ich tam 5, niekedy 6, sem-tam je tam Phil Collins, atď.), takže je to dosť srandovné. Začne to orchestrálnou Crossroads, potom to prepne na klasickú zostavu, kde začujeme pecky ako White Room, I shot the Sheriff, Knocking on Heavens Door a potom sa sype jedna pesnička za druhou a prepína to medzi týmito 3 základnými kapelami. Tak som tajne dúfal, že to bude pôvodný záznam obohatený o pár nových pesničiek. Nestalo sa. Z pôvodného záznamu zostalo zopár kúskov (White Room, Layla, Cocaine), pribudlo pár staro-nových (Holy Mother - veľmi potešilo, Knocking on Heavens Door), ale kopu dobrých pesničiek vyhodili (Pretending, Bad Love, Old Love). Škoda. Ja by som ocenil, keby to trvalo hoci aj tri hodiny a bolo tam toho čo najviac. Trochu som sa usmieval, keď sa po dvoch hodinách z kina ľudia nechceli zdvihnúť, lebo nesúhlasne mrmlali ako: "Do prdele, to je všetko?" Trochu sklamanie z tohto postupu, ale nemôžem ináč. Dávam plnú palbu. Inak tie kiná by to mali asi premietať trochu ináč. Z vedľajšej siene doliehali zvuky nejakej komiksovej hovadiny, občas rezonovali repráky, dokonca na sekundu vypadol zvuk. Tak toto ma trochu nasralo. Cinemax ide dolu vodou - to plátno by si mohli tiež vyčistiť, takto kazia zážitok z parádneho koncertu. Update: Kúpil som si limitovanú edíciu tohto koncertu, 3 bluray a 6 CD, asi 6 hodín hudby. Koncerty sú super, škoda, že nedali do kina lepší zostrih. Asi to mala byť fakt reklama na to, aby si ľudia kúpili tú limitku. Na toto som ale nepotreboval ísť na to do kina, kúpil by som to aj tak. ()