poster

Jak to bylo s hastrmanem?

 • anglický

  Water-sprite

  (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1982, 11 min

Režie:

Jan Iván

Scénář:

Jan Iván

Hrají:

Petr Nárožný
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • troufalka
  *****

  Zrazavá Týna, 90/50/100, poznávací znamení: záliba v koupání!! :o) Ovšem takové fonetické domlouvání s Tyroláčkem u českého rybníka ...!!!(11.6.2014)

 • topi
  *****

  " A tak rezatá Týna přesídlila do Tyrol a Franci se dostal jedním vrzem pod pantofel a do literatury. Ale ještě nejsme u konce." Animovaná humorná pohádka s ilustracemi Miloše Nesvatby spíše pro dospělé o tom, jak stará bába Jedličková, která si často ráda vypila a potom si domyslela a vymyslela svoji verzi o hastrmanovi. V nepřekonatelném hlasovém projevu Petra Nárožného.(31.1.2017)

 • Stegman
  *****

  Rezatá Týna zmizela. Poslední, kdo ji viděl, byla kořenářka Jedličková. Prý ji viděla u rybníka a zahlédla tam i hastrmana. Takže je jisté, že to ON má Týnino zmizení na svědomí. Anebo je to jinak? :) Vtipná a netradiční pohádka. Skvěle napsaná (J. Iván), namalovaná (M. Nesvadba) i vyprávěná (P. Nárožný).(17.6.2011)

 • lubospoti
  ****

  Hodně vtipná záležitost. Kresby M. Nesvadby a komentář P. Nárožného jen podtrhují velmi zábavné vyznění celé animované pohádky.(3.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace