Nejsledovanější žánry / typy / původy

[zhlédnuto s živým hudebním doprovodem (Raw Deal, LFŠ 2020)]

Frigo ve člunu (1921)

[zhlédnuto s živým hudebním doprovodem (Raw Deal, LFŠ 2020)]

plakát

Když se Frigo ženil (1925)

[zhlédnuto s živým hudebním doprovodem (Urbanfailure, LFŠ 2020)]

plakát

Showrunners: Jak se řídí seriál (2014)

Za mě skvěle podaný, obohacující dokument ze zákulisí. Obávám se ale, že s přibývajícími lety bude hodnocení dokumentu (59 %) klesat. Spoustu diváků totiž nezná zpovídané tvůrce / zmíněné seriály teď, natož je nebudou znát v budoucnu, a tak si většinu těch zákonitostí o řízení seriálů nebudou mít s čím spojit... no a zbytek těch zákonitostí se zase bude jevit jako pouhé banality, povrchnosti. :( Ale rád se budu se své předpovědi mýlit. :)

plakát

Kluk a kometa (1964) (TV film)

Hodně mě tu zaujalo, jak Š. Haničincová přechází mezi rolemi, aniž by se nějak výrazněji snažila o jejich rozlišení, např. hlasem. A to ztvárnila hned 4 role! Vypravěčku, kluka, kadeřnici a kapitána od (státní) bezpečnosti. Je sice pravda, že kapitán nosí čepici, zatímco kluk má na hlavě uvázaný šátek a kadeřnice nemá na hlavě vůbec nic, ale vypravěčka se strojí tak, jak se jí zrovna zlíbí. ...Není to pro děti matoucí?

plakát

Čarovný svet animovaného filmu (2010) (seriál)

Už ta strašlivá infantilní znělka mě měla varovat, abych se do toho nepouštěl, ale zvědavost zvítězila. :/ Po zhlédnutí celé série bohužel pořád nevím co si mám o slovenském animovaném filmu myslet. To se o něm opravdu nedá něco pořádného natočit, nebo to jen tvůrci toho dokumentárního cyklu nezvládli? Vzhledem k tomu, že i Kubal je tu dost odbytý, tak se přikláním spíš k té druhé možnosti. Holt se asi budu muset po průvodci slovenskou animací porozhlédnout jinde - třeba v knihkupectví.

plakát

Cosa Nostra (2018) (TV film)

1. díl: 1871-1968, 2. díl: 1968-2006.

plakát

Úžasný pan Belmondo (2016)

[zhlédnuta 52minutová verze] ______ Pořád jen samé "je prostě svůj", "je plný šarmu"... Název dokumentu nelhal, je to óda na Belmonda. A proti tomu vlastně nic nemám. Ale musí to být podáno tak prázdně a nudně?

Teroristka (2019)

Všichni rozebírají, že se jim nelíbilo, že důchodkyně řeší vše tím, že vezme do ruky flintu, jako kdyby právě na té absurditě nebyl postaven celý film. Mně se spíš nelíbilo to, že nikdo neproblematizoval, že v závěru POZOR SPOILER: motorkáři škrtli zapalovačem, on (politý benzínem) chytnul... a motorkáři radši zdrhli. Hotovo dvacet. (A nevěnovali se tomu ani postavy ve filmu, ani kritici, pokud vím.) Je mi jasné, že to bylo jen scenáristicky laciné řešení zamotaného příběhu (a pro někoho vlastně potvrzení toho, že celý film byl nedomyšlený), ale podle mě tohle "neposkytnutí pomoci" bez jakýchkoli důsledků pokazilo celý film víc než všechny ty nadužívané westernové podkresy. KONEC SPOILERU Kdyby nebyla poslední 10minutovka tak přehnaná, považoval bych Teroristku za téměř bezchybnou českou odpověď na komedie ve stylu Uprchlíků. Takhle je to jen lehký nadprůměr.