Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Animovaný
  • Akční

plakát

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Jednotlivé povídky: zpívající pistolník B.S. *****, banka v pustině *****, kočovní herci ***, zlatokop *****, konvoj *****, pasažéři dostavníku ***. _______ Myslím, že je škoda, že se Coeni rozhodli tam vměstnat všech 6 povídek. Kdyby si např. tu 6. povídku nechali do příštího filmu, udělali by líp: takhle už divák na tu 6. povídku nemá moc sil. Jinak jsem ale tímto počinem nepokrytě nadšen! Skoro mám až chuť vytáhnout ze sklepa figurky kovboje a indiána a pořádně si zastřílet... :)

plakát

První Tichá noc (2015) (TV film)

Nejotravnější hodina celých Vánoc: Simon Callow tu v rozhovorech s několika lidmi mluví pořád dokola o tom samém: že byla tehdy v Rakousku bída... (představte si to!) ...no a v takové době tamti dva složili píseň, která byla - pozor pozor - o míru! A pak taky: to víte, že tehdy byla v Rakousku bída?

plakát

Jak si nepodělat život (2019) (TV seriál)

Průměrné -či průměrně podané- příběhy (Krávy lítat, Bezvadnej život) střídají téměř bezchybné (Lahůdky, Beze stopy), celkově tedy nadprůměrná série. Zasloužilo by si to pokračování.

Moje století (2019)

[zhlédnuta TV verze (1918-1945 ****, 1945-2018 ***)]

Bronzová muška (2019)

Na to, kolik se toho ve filmu stane, je to podané příliš uspěchaně, a tak to ve výsledku působí poměrně dost nevěrohodně / nelogicky / nedokončeně.

plakát

From Russia with Hate (2007)

Má takovýto dokument nějaký smysl, když jsou po jeho zhlédnutí někteří lidi schopni veřejně napsat, že "vraždy, surové bití (...) je sice odporné, ale účel světí prostředky"?! Režisér nejspíš doufal, že pouhé záznamy toho šíleného násilí postačí, aby otevřely oči všem těm "nejsem rasista, ale", jenže to se poněkud přepočítal, jak je vidět. Teď už je jasné, že režisér měl nějakou tu minutu věnovat i DOPADŮM takovéhoto běsnění na společnost. Pak už by došlo snad všem, že hnědnutí společnosti sice může být z určitého úhlu pochopitelné, ale to v žádném případě neobhájí negativa, která jsou s tímto hnědnutím spojená (odliv mozků a kapitálu do zahraničí, nedůvěra ve stát a jeho instituce, zhrubnutí mravů...).

plakát

Kibera: Příběh slumu (2018)

Proč tak nízké hodnocení? 1) Přestože bylo poučné vidět, jak lidi ve slumu prožívají politiku, hrozně mě štvalo, jak to tvůrci filmu natahovali. Na všechno to vyřčené by bohatě stačila polovina stopáže. 2) Mám s čím srovnávat: příběhy z Kibery jsem už viděl v daleko lepší podobě - v hraném filmu Soul Boy, který si částečně natočili sami Kibeřani, částečně jim vypomohl T. Tykwer.

Čistič (2015)

Naprostá filmařská špička. Nevyzpytatelností hlavního hrdiny (a důrazem na psychologii vůbec) mi to trochu připomnělo bratry Dardenny nebo J. Audiarda či některé filmy P. Almodóvara, a to znamená jediné: Bebjak jako jeden z mála v ČR/SR zachytil (a to bravurně!) moderní přístupy artové kinematografie. ... Ale ono i kdyby to nebylo zrovna v kurzu, tak si ten film zaslouží absolutorium. Na zdejším hodnocení to ale bohužel neuvidíte, sráží ho tu konzumenti hororů, které sem asi nalákal Bebjakův předchozí počin. Snad to (ne)přijetí diváků Bebjaka neodradí a ještě se někdy o artovější produkci pokusí.