Wham!

Režie:

Chris Smith

Hudba:

Tim Atack

George Michael (a.z.), Andrew Ridgeley (a.z.), Sara Dallin (a.z.), Keren Woodward (a.z.), Elton John (a.z.)

V archivních rozhovorech a záběrech nejlepší kámoši George MichaelAndrew Ridgeley znovu prožívají 70. a 80. léta v kapele Wham!, ve které se proslavili po celém světě. (Netflix)

sahier

Wham ,ktorá ako puberťáčku v 80tych rokoch zasiahla ,tak ako Madonna, Prince, či Michael Jackson, v Georgeovi Michaelovi som videla naoko väčší  potenciál a nielen ten vizuálny ako v Andreovi ,ale  to že bez neho , by sa zrejme žiadny George Michael a jeho neskoršie výborné skladby neudiali,  to som netušila...vďaka tomuto filmu som pochopila prečo Wham  a hlavne som sa opäť uvidela 16 ročná v roztrhanej cez socialistické hranice prepašovanej riflovej minisukni , s tromi fabami na vlasoch vyčesaných do 20 cm výšky nad čelo, ako tancujem na diskotéke na jednu z ich skladieb ...už sú tie nádherné 80roky preč ale stále na to milujem spomínať!!! ()

Tomas_PO

Dokument čisto len o Wham!, bez sólovej dráhy legendárneho Georga Michaela. Aj keď samozrejme, celé to je na ňom postavené. Vidíme jeho začiatky, jeho vývoj od 'druhých huslí' až k tým prvým, najpoprednejším. Ale aj vývoj Wham!, prvé skladby, prvé úspechy, prvé turné, cez tie veľké ala Live Aid, neopakovateľný singel Last Christmas, až po finálny spoločný koncert. Pekne spracovaný životný a hudobný príbeh dvojice, ktorá bola od začiatku kamarátska a pretrvala celý čas, hoc vyústila do rozhodu. No kľudného, prirodzeného. Dokonca sa hovorí, že tento najznámejší singel George zložil úplne sám, no celé autorstvo prepísal na Andrewa, s cieľom zabezpečiť mu príjem do smrti. Tvorcovia sa dotknú aj jeho sexuálnej orientácie, decentne, ale trefne. Relatívne krátkych 90 minút, no plne postačujúcich. ()

MarekTulen

Krásný dokument o Wham! Ukazuje jejich příběh, nahlíží do daleké minulosti a podniká záběry z osmdesátek, což se parádně sleduje a i když je neznáte, jen obraz vám navodí nostalgii. Vše završeno s pár zbytečnými scény, které ale naplnili to, aby jste celou dobu vnímali děj. Konečně poznáme kdo doopravdy jsou, a za mě se tu i jejich nejlepší fanoušek dozví spoustu nových věcí. ()

CampaHD

85% bez zbytočného patosu a prehnanych emócií sa zjavil rozumný dokument čo funguje po každej stránke. Chýbala mi na záver, krátka spomienka na GM v jeho sólovej časti I prešľapoch, taká 10min bodka na záver. Len potom už by to nebol Wham! ()

Aceboris

Wham, kto by túto skupinku dvoch mladých ľudí nepoznal. S radosťou som si to pozrel. V dokumente je dosť videí ktoré som ešte nikdy nevidel a je to slušne spracované. Miestami som sa strácal v hlasovej stope, ale ostatné bolo ok. Dokument viacej zasahuje do tej profesionálnej stránky a súkromie moc nerieši až na pasáž kde sa Georgeus priznal k tomu , že je gay, resp. bisexuál a samozrejme Netflix musel poukázať na to , že chalan to nemal ľahké. Zaujímavé ako sa dokázali v tej dobe v UK presadiť prisťahovalci okrem Wham, známejší Fredy Mercury.  Z dokumentu je cítiť , že úspech skupiny Wham nebol ani tak o pesničkách, ale o ich šou, ktorú dokázali spraviť. Podľa mňa Careless Whisper, Last Christmas, Wake me Up, Im your man, Freedom sú klenot 80th a som rád, že taká kapela vôbec vznikla a ponúkla svetu takéto skladby. To ako dopadli je už žiaľ rozhodnutie Georga, ktorý chcel ísť inou cestou viac dospelov, čo sa mu aj podarilo a neskôr si ho diváci mohli užívať ako sólo speváka.  Za mňa slušný dokument, zostrihaný z pôvodných záberov .6/10 ()