Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Horor
  • Thriller

plakát

Pád domu Usherů (2023) (seriál) odpad!

Začiatok famózny, (hneď som si spomenul na film Pochovaný za živa,,) tak ako som očakával od Mike Flanagana. Dom na kopci a Záhadné sídlo Bly boli parádne. Polnočný klub už bol už pomerne slabší, no a toto čo sa s toho vykľulo, autor predlohy Edgar Allan Poe sa musí obracať v hrobe. Tie rôzne individuá, tí Netflix povinný  herci čo tam natlačili, ako teplý  Áziec , či čierna lezba, ktorých vždy dajú keď potrebujú naplniť tie trafené normy, či napĺňanie zvrátenej agendy,, zbytočná omáčka ktorá to celé zbytočne predlžuje. Flanagan trafil tentokrát úplne vedľa, radšej mal stúpnuť do " hovna " ako natočiť túto blbosť. To, že  za celú časť na konci dajú jedinú scénu ktorá za niečo stojí nič nič nemení. Odporúčam pôvodný film z roku 1928, alebo ten z 1960  Zánik rodiny Usher. Tam tie zvrátenosti nenájdete a spracovanie sa drží predlohy Edgara Allana.  Tentokrát to nezachránili nič odpad ako vyšitý 0/10

plakát

Barvy zla: Červená (2024)

Poliaci celkom prekvapili. Mafiánsky film ako z 90tich rokov. Príbeh nič moc, taká klasika, ktorá neurazí. Krásná ukážka toho, keď máš peniaze, máš moc a môžeš si robiť v podstate čo chceš, pretože všetkých vlastníš, resp. správnych ľudí na správnych miestach. A čo má neskutočne potešilo, že tam nedali žiadnu povinnú jazdu ohľadom dnešných blbostí, ktoré sa pretláčajú, za to veľký palec hore. Za mňa dobrá kriminálka od východných susedov. 7/10

plakát

Problém tří těles (2024) (seriál) odpad!

Hlboko myšlienková blbosť a zlatanina ani Boh nevie čoho. Mám rád sci-fi, ale toto je totálna hlúposť, bez niečoho čo by Vás zaujalo. Spočiatku tomu dávate možnosť vás presvedčiť, že to za niečo bude stáť. Momentálne som po štvrtej časti a musím skonštatovať, že to je nuda. Čudujem sa tomu, že je je ceste už druhá séria. V celku to nestojí ani za komentár, je to vypatlaná somarina 0/10

Atlas (2024)

Lopézku nemusím pretože to je asi tá najnesympatickejšia herečka vôbec. Jej preafektované hranie je povestné. Našťastie tu to zachránila napodiv umelá inteligencia Smith. Ten by som povedal zvýšil kvalitu filmu minimálne o jednu hviezdičku. Takže čo nám ponúkli, niečo ako Terminátor, kde ľudstvo má smolu pretože AI prevezme kontrolu nad všetkým. Niečo podobné ako sme mohli postrehnúť už vo filme Ja Robot, a niečo ako Titanfall. Autor to celé zmiešal dokopy a ponúkol film Atlas. Nemôžem povedať, že by ma to nezaujalo , pár scén bolo naozaj slušne vizuálne spravených, ale čo tým chcel autor filmu povedať. Že AI je nebezpečná, ale iná AI je v poriadku a priateľská? Alebo, že toto nás môže čakať keď budeme ďalej pokračovať vo vývoji AI? Avšak keď sa nebudete nad dejom nejak extra zamýšľať tak si to môžete v celku aj užiť. Určite tento film nepatrí k tým na ktoré sa oplatí ísť do kina, ale ako stream postačuje. Za mňa 5/10

plakát

Žraloci v Paříži (2024) odpad!

Tomu sa povie neskutočná blbosť dnešnej doby. Tak syfy  môže iba v tichosti závidieť.  "Komunikujem s ním veď on je neškodný" a iné hviezdne scény. Ochrana žraloka je pred ochranou ľudského života. Veď prečo nie, to že zabíja kde môže je úplne jedno hlavne ho treba rýchlo vrátiť do mora. Vysvetlenie prečo tam je si vysvetlili po svojom, vlastne tým dnešným klišé ktorým všetko vysvetľujú. Globálne otepľovanie a plasty v mori.  Film je čisto propagandistický , ako keby som videl šot na nejakú progresívnu politickú stranu, zachráňte žraloka , zachránite svet. Samozrejme nemôže chýbať predsúvanie tých správnych myšlienok a lezby v hlavnej role. Škoda dobrý animal horor so žralokom by sa hodil, ale toto je čistá hlúposť , ktorá nemá zmysluplnejší dej , celý Paríž zachraňuje zmäteného žraloka a potom sa ho snaží celý Paríž zabiť, no a ten záver stál naozaj za všetky drobné, to naozaj museli použiť kvalitný materiál. 0/10 Netflix tentrokrát úplný odpad.

Jeho dům (2020)

Takže tu máme utečeneckú dvojicu , ktorá pri plavbe za lepším životom v Európe príde o svoje dieťa. Hrozný osud, ktorý by nikto z nás nechcel zažiť.  Avšak život im ponúkne druhú šancu keď sú vybraní  ako adepti pre nový domov v Anglicku. Žiaľ ten nový domov sa úplne rozpadá a má aj svoje tajomstvá. Čo ja obdivujem je sila toho páru, pretože smrť dieťaťa je faktor, ktorý väčšinou ten vzťah ukončí. Je samozrejmé, že u nich je iná situácia, pretože sú na seba odkázaní , sami v cudzom svete. Postupom času však aj tá silná láska začína mať veľké medzery. Ja by som ani netvrdil, že je to dom ktorý je hlavný faktor strachu. Skôr je to ich vnútorný strach, strach z prežitého a strach z nového prostredia, strach zo zlyhania. Zároveň nočné mory a nevyrovnanie sa zo smrťou dcéry. Chorá myslel plodí choré myšlienky. Film je dosť prepojený s Africkou vierou, duchovnou vierou a celkovou naivitou. Jeho spracovanie je veľmi slabé ba až naivné na tých pár lakacích scén žiadna sláva. Väčšina filmu opisuje skôr dramatický osud dvojice, s ktorej jeden strašne chce nový domov za každú cenu a je ochotný sa aj ponížiť a druhý po určitom čase príde s myšlienkou vrátiť sa domov. Navzdory podľa mňa slabej kvalite filmu až na ten záver by som nikdy nechcel zažiť to čo oni, tá psychická trauma je tak silná, že fungovanie v normálnom aspoň pre nás v našom svete je pre nich nemožné aspoň čo sa týka tohoto páru. Avšak hodnotíme kvalitu žánru a ten sklamal moje očakávania a aj slušný potenciál bol neuveriteľne premrhaný. Za mňa 5/10

plakát

Raiders of the Lost Shark (2015)

Tak toto bola iná haluz, kde sa hrabe Syfy, alebo Asylum. Lietajúci žralok ako vraždiaci zbraň vytvorená šialeným vedcom, ktorý robí pokusy na vlastnom ostrove. Celkovo to neznie až tak strašne ale v kontexte a ako celok to bola čistá katastrofa. Vlastne jedna scéna, kde bola dokonca použitá aj dobrá rocková hudba. Keď francúzska Femme  ( Faith Rayah) spravila striptíz v jazierku, škoda, že ho nedokončila. Ostatné nestojí ani za zmienku, akurát možno to, že v závere filmu pokiaľ si všimnete už sneží takže z obdobia pár dní dozadu, kedy bolo teplo tak, že sa dalo kúpať, tu máme zimu. Ale keďže film ako celok je úplný odpad, herecké výkony nestoja za reč , tak kto by už riešil scenár , alebo nejaké ročné obdobie. Za mňa totálna hlúposť a čistý odpad. Vlastne jedna 🌟 za striptíz 1/10

Lovci pokladů (2004)

Novodobý Indiana Jones sa mi vcelku páčil. Mám rád takýto žáner kde je skryté aj malé tajomstvo a pár malých zvratov, nejakej tej naivity a plytkého humoru. No a nemôže chýbať múdrosť starých vekov z americkej stany.  Celkovo je film dobre vyladený, ponúka akciu, nie však krvavú, ale takú light Disney. Film doprevádza výborná hudba , ktorá dokonale dopĺňa atmosféru. No a v neposlednom rade tu je Diana  , ktorá tomu dáva aj sexi podmaz. Škoda, že jej sem-tam nepadlo ramienko a neukazala trošku viac. Určite by som zaradil Lovcov pokladov za to lepšie čo za posledné obdobie Disney vyprodukovalo. Za mňa slušne spracované, super hudba a jasný aj keď miestami preplácaný dej so záverom, ktorý by asi len málokto urobil  (osobne by som si strčil zlato aj tam kde by sa to nedalo :-) ). 6/10

plakát

Zlé sémě se vrací (2022) (TV film)

Primitívny scenár , ktorý neprináša nič nové. Čo nám vlastne ponúkli, vyšinutú tynedžerku, ktorá zabije všetkých čo je stoja v ceste. Taký nepodarený Omen. spojený s Kingovou Podpalačkou. Ako povedala hlavná hrdinka , každá akcie vyvolá reakciu. Vo mne  vyvolal reakciu negatívnu. Neprináša v podstate vôbec nič nové dokonca aj koniec je ako podľa iných filmov. Len chuďatko prežije. Film pôsobí ako originálna vykrádačka bez kúska vlastného nápadu. Za mňa 4/10

House Shark (2017)

Konečne si môžete trošku vyraziť , najmete si opatrovateľku a šup na rande. Žiaľ po návrate domov zistíte , že opatrovateľku priamo v kúpeľni niečo zabilo. Čo je ešte väčšia smola, podarí sa vám to monštrum zahliadnuť, ale nikto z okolia vám neverí, pretože tvrdíte že to bol House Shark.  Tak tento film bola ale že slušná haluz. Dokonca som sa pristihol, že na niektorých scénach som sa rehotal. Miestami to bolo až tak stupídne, že to bolo dobré. Samotné spracovanie žraloka, so špeciálnou zbraňou, alebo scénu pod vodou, alebo tie kde proti žralokovi bojovali , nijak neoslnili spracovaním, ale boli tak amatérsky spravené , že to bolo až smiešne. O dialógoch platí presne to isté. Na to že to malo skoro dve hodiny to celkom slušne prebehlo. Pokiaľ by sa to tvárilo vážne tak by si to zaslúžili čistý odpad, ale keďže sa jedná o komédiu tak za mňa 3/10