• Thriller

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Zaujímavé poňatie starej a novej generácie, tentokrát spoločne. Prvý Jurský svet vyvolal šialenstvo a aj pokračovanie bolo podľa mňa dobré, síce trošku slabšie ako jednotka ale dobré. Trojka a všetky ďalšie pokračovania už boli aspoň podľa mňa bohapustý pokus vyryžovať čo najviac dolárov ako sa len dá. Osobne som si myslel , že aj tento film bude niečo obdobné. Avšak návrat hlavných hrdinov spravil  film o mnoho lepším a pripomenul mi pôvodný Jurský svet, až na to zabudovanie dinosaurov do ľudského sveta, podľa mňa čistá haluz , ale proti gustu. Filmu nechýbal výborný hudobný podmaz a akcia, jednoducho tento film nemal hluché miesto, niekedy možno na úkor kvality volili kvantitu, a vôbec nevyužili potenciál strachu a napätia. Čo mi vadilo bol záver kde povinne museli pridať aspoň to, že treba prijať inakosť ako takú a treba ju vnímať pozitívne. A ten záverečný fight dinosaurusov a spolupráca tak to už bolo naozaje priveľa. Za mňa pozerateľná akcia 6/10

Policajt v Beverly Hills: Axel F (2024)

Posledný policajt z Beverly Hills. Prvé diely boli a môžeme považovať za takú klasiku, toto už do tej kategórie nezapadá. Akcia veľmi slabá a rozuzlenie príbehu celkom obyčajné, návrat do Beverly Hills nesplnil moje očakávania. Ten sprej do očí  to zabil, vlastne ako keby naznačil v akom  smere bude celý dej. Viac sa dej točil okolo dcéry a zbližovania,,  ako okolo samotného deju. No a všetko zabil Dejdarov dabing, ktorý sa tam aspoň podľa mňa vôbec nehodil. Stále som mal pocit, že pozerám na Barta Simpsona. Jedno čo sa musí nechať je Eddie Murphy   ktorý ako keby nestárol. Za mňa najslabší dej z celej série. 4/10

V letu (2024)

Začiatok a rozbeh super, vyzeralo to , že Daniho Parťáci dostali konkurenciu, ale po pár minútach sa ukázala pravá tvár filmu. Zlátanina neuveriteľných situácii jednej za druhov. Hlúposti, ktoré v reálnom živote nemôžu fungovať. Čo mňa štve, že Netflix už nevie pomali do hlavnej úlohy dať nejakého bieleho herca, človek by to už mohol brať doslova ako rasizmus. O zložení skupiny zlodejíčkov netreba ani písať toto už je povinná jazda ktorú Netflix pravidelne pretláča. Za mňa pozerateľná akčná komédia. 4/10

Supergen (2024) (seriál)

Naposledy som bol v Londýne pred desiatimi rokmi a odvtedy ako pozerám sa to radikálne zmenilo. Londýn sa premenil na miesto kde máte problém nájsť belocha aspoň podľa tohoto seriálu. Vládnu tam gangy a drogy sa predávajú na každom rohu úplne v pohode aj za bieleho dňa. Väčšina černochov má nadprirodzené schopnosti. Seriál sa snaží byť niečo ako SUPERHEROES  aj keď  samotný seriál superheroes bola blbosť, toto je o poznanie horšie a blbšie. Dej je úplne primitívny, Michael Lasaki musí zachrániť svoju priateľku pred osudom ktorý je jej súdený a nato aby sa mu to podarilo musí získať dôveru ďalších takých akým je on, aby spoločne porazili nepriateľa. Tupé, plytké, nezaujímavé, v podstate nám Netflix ponúkol 6 častí totálnej nudy. Za mňa slabota v čiernom prevedení 2/10

Zapeklité dědictví (2024) odpad!

Humor na silu nikdy nemôže uspieť. Naposledy som si pozrel poľskú kriminálku a tá bola super. Toto čudo čo sa tvári ako komédia je celé totálne trápne, úbohé až hlúpe. Keby som dal jednotku tak ublížim o mnoho lepším filmom ako je tento. Navyše sa im podarilo dať do kopy neuveriteľné množstvo nesympatických hercov aké som kedy videl. Kvalitu  filmu zachytáva krásne scéna " potrebujem svoj inhalátor, čo inhlátor, môj inhalátor, nie môj inhlátor, koho inhalátor, tvoj inhalátor". Naposledy som niečo podobné ale humorné videl Fantomas kontra Scotlan Yard.  kde Funes kričal na sluhu, že v izbe má obesenca. Akurát tieto dve scény hoc podobné sú kvalitatívne Galakticky vzdialené. Za mňa odpad ako vyšitý. 0/10

Tvrdá odplata (2024)

Taká ženská segalovka. Jesicca je späť, po piatich rokoch opäť zavítala na Hollywoodské plátno,, avšak ešte nebezpečnejšie než bolo kedysi. Hneď na začiatku ju ukážu ako silnú členku špeciálneho komanda aby to nevyzeralo trápne keď začne chlapov mlátiť hlava nehlava. Klasické akčné béčko ktoré sa točí okolo jednej smrti otecka a zámožnej senátorovej rodinky, ktorý si robia všetko lebo môžu. Pri tomto filme je aj tých 106 minút veľmi dlhých. Slabota, opäť  krásny dôkaz toho, že známe meno dobrý film nespraví,, za mňa 4/10

Gisaengsu: Deo Geurei (2024) (seriál)

Po dlhej dobe niečo fakt dobré. Klobúk dolu pred Kórejcami aj keď sa jedná o prerobenie dvojdielneho filmu, toto malo gule. Vírus ktorý dopadne na zem a chce si podmaniť ľudstvo. Avšak ako keďže sa ako druh neviete rozmnožovať. jediná vec ktorá sa zdá byť priechodná je postaviť sa do čela organizácie a tým pádom získať moc nad všetkými. Má to však jeden háčik, na to aby ste sa tam dostali potrebuje spojencov medzi ľuďmi a zároveň obetovať svoj druh. Zaujímavé poňatie mimozemského myslenia za honbou sa za mocou. Vírus sa v ničom nelíšil od toho, že aj medzi ľuďmi sú taký ktorý nemajú problém obetovať tisíce nevinných len aby dosiahli svoje. Vizuálne bol seriál spracovaný veľmi dobre, efekty sa mi veľmi páčili aj keď miestami som mal stále pocit, že som to už niekde videl , či už v Last od Us , alebo Rezident  Evil. Herci boli takisto sympatický. Dobrá jednohubka, ktorá dúfam bude mať pokračovanie, keďže záver bol taký aký bol. Za mňa 8/10 PS: Nechápem algoritmus ČSFD diely majú cca 76/78 % v priemere hodnotenie a seriál ako celok  má 69%.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Po dlhej dobe som konečne videl v skutku dobrý zombie horor a to som musel ísť až na začiatok tohoto žánru do roku 1968. Film sa pomalšie rozbieha a na  začiatku budete pozerať trošku zmätene, nakoľko zombie , nie sú to ako sa dnes prezentujú. Týto na prvý pohľad rozmýšľajú a vedia používať aj okolité predmety. Čo majú však z dnešnými spoločne je nemotornosť v pohybovaní a musíte ich streliť do hlavy. Dej sa odohráva na malej farme kde skupinka pár preživších bojuje o holý život. Film ponúka zvraty a nieje vôbec milý k  postavám ktoré sa snazia prežiť. Happyend by ste tu hľadali márne, čo ešte viac zvyšuje laťku filmu. Za mňa výborná hodinka a pol 8/10

Pád domu Usherů (2023) (seriál) odpad!

Začiatok famózny, (hneď som si spomenul na film Pochovaný za živa,,) tak ako som očakával od Mike Flanagana. Dom na kopci a Záhadné sídlo Bly boli parádne. Polnočný klub už bol už pomerne slabší, no a toto čo sa s toho vykľulo, autor predlohy Edgar Allan Poe sa musí obracať v hrobe. Tie rôzne individuá, tí Netflix povinný  herci čo tam natlačili, ako teplý  Áziec , či čierna lezba, ktorých vždy dajú keď potrebujú naplniť tie trafené normy, či napĺňanie zvrátenej agendy,, zbytočná omáčka ktorá to celé zbytočne predlžuje. Flanagan trafil tentokrát úplne vedľa, radšej mal stúpnuť do " hovna " ako natočiť túto blbosť. To, že  za celú časť na konci dajú jedinú scénu ktorá za niečo stojí nič nič nemení. Odporúčam pôvodný film z roku 1928, alebo ten z 1960  Zánik rodiny Usher. Tam tie zvrátenosti nenájdete a spracovanie sa drží predlohy Edgara Allana.  Tentokrát to nezachránili nič odpad ako vyšitý 0/10

Barvy zla: Červená (2024)

Poliaci celkom prekvapili. Mafiánsky film ako z 90tich rokov. Príbeh nič moc, taká klasika, ktorá neurazí. Krásná ukážka toho, keď máš peniaze, máš moc a môžeš si robiť v podstate čo chceš, pretože všetkých vlastníš, resp. správnych ľudí na správnych miestach. A čo má neskutočne potešilo, že tam nedali žiadnu povinnú jazdu ohľadom dnešných blbostí, ktoré sa pretláčajú, za to veľký palec hore. Za mňa dobrá kriminálka od východných susedov. 7/10