Jak se stát vůdcem sekty

• USA How to Become a Cult Leader
USA, 2023, 3 h 9 min (Minutáž: 29–33 min)

Epizody(6)

Nahlédněte do příručky pro vůdce sekty, kde se dozvíte, jak získat bezpodmínečnou lásku a bezbřehou oddanost ostatních lidí a taky moc ovládat jejich mysl, tělo i duši. (Netflix)

Recenze uživatele kukkik k tomuto seriálu (2)

Jak se stát vůdcem sekty (2023)

Pěkný formát, úspěšně ozkoušený na Jak se stát tyranem. Co mi tady ale poněkud vadí je, že narozdíl od předchozího seriálu, tady jsem větší část vůdců neznal a tím pádem toho o nich taky moc nevěděl. To by samozřejmě nebyl problém, ba naopak, jenže tenhle pořad nejde v některých epizodách dostatečně do hloubky, zbytečně dlouho se věnuje méně zajímavým aspektům konkrétních sekt a dostatečně nepomáhá pochopení jejich vzniku. Je škoda, že to nebylo pojato více dokumentaristiky a že kvůli dramatizaci se pořad místy uchyluje ke zkratkovitosti, čímž pro mě dosahuje toho, že pak působí spíš jako jednoduchý katalog, než jako série plnohodnotných dokumentů. I přesto, že po každé epizodě si připadám, jako kdybych se podíval teprve na trailer celého příběhu, pořád je to celkem zábava a jelikož jsou epizody krátké, jde o celkem dobrou oddychovku. 3/5 ()

Získejte nesmrtelnost (2023) (E06)

Slabší epizoda, člověk se tu toho vlastně moc nedozví. 2/5 ()