Reinventing Elvis: The '68 Comeback

Scénář:

John Scheinfeld

Hudba:

Larry Brown

Elvis Presley (a.z.), Leslie Uggams (a.z.), Harry Belafonte (a.z.), Petula Clark (a.z.), Richard Nixon (a.z.), The Beatles (a.z.), Tanya Lemani (a.z.) (více)

mol1111

Velmi standardně natočený dokument o vzniku Elvisova televizního speciálu. Těžko mu něco zásadního vytknout: zasazuje vznik televizního speciálu jak do dobového kontextu, tak do kontextu Elvisovi kariéry, obsahuje rozhovory s tvůrci (převážně s režisérem, který to myslím i spoluprodukoval), s tehdejšími fanynkami, s dnešními hudebníky (dobře, jediná výhrada, jestli by se nenašel někdo známější). Hodně se tam popisuje i vztah mezi Elvisem, režisérem a plukovníkem Parkerem. Takže jestli vás zaujal třeba loňský Elvis (2022) a chcete se dozvědět víc nejen o pozadí vzniku tohoto speciálu, ale vlastně i době a vztahu Elvise a plukovníka, mohu dokument doporučit. Na stranu druhou, pro většinu lidí je asi zábavnější se podívat spíš přímo na zmiňovaný speciál. A 130 minut je zbytečně hodně, nedíval jsem se v kuse, to bych asi nedal, zkrátit se to podle mě určitě dalo. Celkově kvalitní, tradičně natočený dokument, který mohl být kratší. ()