Mladík jménem Levante žije prostý a nic neslibuiící maloměstský život v malebném prostředí italského venkova v okolí Toskánska. Je to spící kout země, kde se nikdy nic nepřihodilo a jediná vzrušující lahůdka vzejde z posledního romantického klepu. Jednoho dne přijde opravdová smršť - „TWISTER" právě dorazil: autobus přivážející šest živých španělských tanečnic flamenga, které okamžitě každého okouzlí nespoutanou krásou, provokativními pohyby a exotickým půvabem! Právě teď máte jedinečnou přiležitost si užít stejně jako Levante, jeho rodina a obyvatelé městečka, kteří jsou přímo smeteni vášní tance, na který nikdy nezapomenou! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Zevon

Film o vztazích, přátelství, lásce k tanci a vínu. Škoda moc veliká, že se snímek uchyluje sem tam k frázovitosti a šablonovité struktuře romanticko lyricky laděných scénářů, což mi nesedí a potom jsem při sledování už předpojatý. Příběh jako takový je ale příjemný a zapadá do místa a doby, postavy jsou lidské a v malebné krajině hmatatelné a uvěřitelné, nejraději bych s tím tady sekl a jel žít do toskánska:-) a flamengo, i když můžu, bych mohl mít případně jako bonus, ale není podmínkou:-) a na ty kůstky si určitě ještě mnohokrát vzpomenu! ()