The Burned Over District

ricci.s

Okultisti obetujú matku pri svojom ave satanas rituáli, sestru uväznia, avšak braček prežije a rozhodne sa s nimi porátať a sestričku oslobodiť. Tá však taktiež nie je až taká bezbranná, ako vyzerá na prvý pohľad. Čo môže byť lepšie, ako brutálne vyvražďovanie fanatikov? Asi nič. Obrovské zlepšenie bratov Colemanovcov, ktorí mi dokázali, že aj s nižším rozpočtom sa dá nakrútiť niečo kvalitné. Film sa síce dlhšie rozbieha, takže treba byť trpezlivý - spočiatku som vlastne rozmýšľal, či to nevypnúť, lebo nepôsobil práve kvalitným dojmom. Napokon je z toho masaker s vynikajúcim gore, pred ktorým väčšinou kamera neuhýba. Spokojnosť. ()

EvilPhoEniX

Ucházející lacinné hororové béčko, které trochu doplácí na fakt, že se zbytečně bere moc vážně ( První půlka je docela úmorná a nezáživná), což je u podobných filmů velké mínus, ale závěrečná třetina docela dojem vylepší. Vyvraždění kultu je docela zábavné i krvavé ( byť žádné explicitní gore scény se čekat nedají- to měl Medvídek Pů lépe nahráno), ale úplně mě to neurazilo, ikdyž herecké výkony i vizuál za moc nestály. Čistý průměr. 5/10. ()

*CARNIFEX*

Vnímam to podobne, ako tunáko odborník, milovník či požierač (kurva!!) všetkého, čo sa mihlo okolo hororu, akurát, že Ja si oči vyklať nedám ani keby mi zato platili, nie to ešte zadarmo. Poviem skrátka úprimne a na rovinu, strašne sa to vo mne lámalo, aby som to takmer ihneď po zapnutí nevypol, pričom verím, že obdobné pocity nebudú mať aj ďalší, ktorí z duše neznášajú tieto amatérske pokrmy v rámci žánru. Dal som tomu šancu dlhšie a dopadlo to asi takto. Klobúčik dolu pred tými, čo toto dopozerali a ešte to aj dokázali nejak doceniť, lebo čumeť na takúto doslova extrémne nesympatickú skupinu (vraj) hercov, ktorí pôsobia horším dojmom, ako pasúce sa híkajúce somáre vedľa cesty, tak to je normálne na medailu. Toto nemá zmysel ani len preklikávať. Jedna akože za snahu o spracovanie aspoň ako takého “gore”, no inak je toto čistá grcanica. ()