Reklama

Reklama

Brawn: Neuvěřitelný příběh Formule 1

(seriál)
  • Velká Británie Brawn: The Impossible Formula 1 Story (více)
Trailer
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie / USA, 2023, 3 h 55 min (Minutáž: 57–61 min)

VOD (1)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Keanu Reeves vypráví jednu z největších ság historie Formule 1. Prostřednictvím postřehů Rosse Brawna a uznávaných závodních ikon Jensena Buttona a Rubense Barrichella se v tomto napínavém čtyřdílném seriálu dozvíte úplně vše. Sledujte pozoruhodnou cestu stáje Brawn GP od jejího založení až po strategické manévry a finanční těžkosti ve vysoce konkurenčním prostředí tohoto sportu. (Disney+)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

parádní dokument, který možná není tak akční a vtahující na první dobrou jako Drive To Survive, ale zase nabídne slušnou porci informací, zajímavých rozhovorů a pro všechny fanoušky to bude solidní nálož nostalgie z dob kdy F1 ještě za něco stála. Já sem si jako fanoušek Ferrari připomněl, jak moc mi chybí časy, kdy Brawn byl ještě ve Ferrari, stejně jako Massa a hlavně Rubinho, kterému sem fandil i když vedle Schumachera neměl na titul šanci...85% ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Keanu Reeves spolu s lidmi přímo zainteresovanými do Formule 1 nás provází turbulentní historií týmu Brawn GP. Pokud jste tedy fanoušky královny motorsportu a zajímá Vás její poutavá historie, potažmo i historie jednotlivých týmů, tak v tom případě musíte Brawn: The Impossible Formula 1 Story určitě vidět co nejdříve. Vážně to totiž stojí za to. Výborná práce! (Disney+) ()

Reklama

FIAT 500 

všechny recenze uživatele

Ukázka, že Formule 1 nepotřebuje umělé show jako Drive to Survive, stačí vzít některý z mnoha zajímavých existujících příběhů a odvyprávět je tak, jak se staly a nevymýšlet si... Brawn GP je určitě ten nejsilnější, ale podobný dokument by si zasloužil i Red Bull, samotná sezona 2012, sezona 2021, Robert Kubica a jeho neskutečný návrat... Jenomže lidi chtějí umělé konflikty, takže se bude točit dalších xy sezon DtS... Fanoušek F1 se tady asi nedozví nic úplně nového, jakkoliv je pohled trochu za oponu vždycky fascinující, ale vše je krásně chronologicky shrnuto, ukázáno v ryzí podobě čistého závodění, takže to bude bavit i lidi F1 třeba tolik nepolíbené... Čtyři oriony si to jistě zaslouží, Disney+ by ale měl na hodinu vyhodit českého překladatele titulků, protože zjevně F1 a anglické idiomy neviděl ani z rychlíku, to byl naprosto tragický zážitek... ()

BIG.NINE.CF 

všechny recenze uživatele

Slušně zpracovaný neuvěřitelný příběh. Není to jak na NETFLIXU falešně dramatické. Vše jde pěkně chronologicky a polopatě. Jediné co zapomněli v posledním díle zmínit, jak vlastně Rubinho dojel doma v Brazílii - bylo to 8. místo. Docela mě bavilo, jak se Keanu občas rozvášnil ve fuckování, ale žádný z hostů se nechytil a zachovali si "korektní" tvář :D  Jachta Force Blue na které v Monaku probíhalo vyjednávání, patřila v té době Flávio Briatoremu. Tomu následně byla zabavena italskými úřady a v aukci ji v roce 2021 koupil momentální vlastník Bernie Ecclestone za směšných 7,5 milionů Euro. (původní cena jachty byla 68,2 milionů liber) ()

makakus 

všechny recenze uživatele

Nekonečné "povídání na gauči" je snad ten nejméně originální způsob, jak vzpomínat na nějakou událost. Částečně to zachraňuje spousta dobových prostřihů, ale poutavé téma "zmrtvýchvstání" odepsané stáje postupně slábne. Takže zpočátku svižná "pohádka o Popelce" zmizí pod nekonečnou řadou monologů o dnes již nezajímavém a právem zapomenutém souboji Button-Barrichello nebo FOTA-Ecclestone. K dovršení všeho špatného tam bůhvíproč zpomaleně chodí sem tam v děsivě aranžovaných záběrech zamračený John Wick, pak se nějak promění v zasvěceného reportéra (věří tomu někdo?), ale to bude asi tím, že s nikým méně populárním a atraktivním se všichni ti papalášové bavit nechtěli. Pak si zajisté vzali autogram s věnováním pro děti a vnuky. Zlaté Drive to Survive! 50 %. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Jachta Force Blue, na které v Monaku probíhalo vyjednávání, patřila v době natáčení Flávio Briatoremu. Tomu následně byla zabavena italskými úřady a v aukci ji v roce 2021 koupil Bernie Ecclestone za 7,5 milionů eur (původní cena jachty byla 68,2 milionů liber). (BIG.NINE.CF)

Reklama

Reklama