Druhá světová válka: Na frontě

Nadřazená rasa (E01)

(epizoda)
  • Velká Británie The Master Race

1939–1940. Německo už sice vpadlo do Rakouska i Československa, ale druhá světová válka začíná až útokem na Polsko. (Netflix)

eromar

40% Po řemeslné stránce dobré, ale logicky vzhledem k stopáží velmi povrchní. Co ovšem pokládám za zásadní faktickou chybu je opomenutí paktu Molotov Ribbentrop. ()

Ahsoka

Vizuálne nádherné. Vzhľadom na počet epizód to chápem tak, že práve vizuál bude najväčší ťahák. Obsahovo tento diel zhrnul udalosti zo začiatku vojny iba heslovite, rozumej to najdôležitejšie. Podobne skratkovito je to aj s osobnosťami WWII. Akoby za všetkým, čo sa Nemecka týka stál iba Hitler, VB iba Churchill, a pod. Súhra rozprávač/svedok so zábermi krásne ladí. Hudba je intenzívna a pekne dopĺňa zbytok a umocňuje celkový dojem. ()

Bravewolf

Dechberoucí záběry, nicméně proč z tohoto dílu vychází Sověti jako ti dobří?  Dále nesouhlasím s tím, že druhá světová válka začala napadnutím Polska. Rozhodně začala už obsazením ČSR. Je potřeba si uvědomit ty souvislosti v minulosti, aby se tato historie neopakovala, nicméně myslím si, že už se to děje. OSN je bezzubá a začínají se obsazovat cizí státy. Jsem zvědavý jak bude seriál pokračovat a v jakém duchu ukážou Sověty. ()

PMU

Tohle má smysl jen kvůli té skvělé barvě. Jinak je to samozřejmě letem světem. Ale ta barva, ta za to stojí. ()