Divoká príroda Slovenska s Nigelom Marvenom - film o filme

Slovensko, 2023, 28 min

Režie:

Milan Kánya

Nigel Marven

Dokumentárny film o návšteve slávneho filmára prírodopisných filmov na Slovensku... Divoké Slovensko s Nigelom Marvenom je dokumentárny film o krásach Slovenskej prírody so svetoznámym popularizátorom živého sveta. Nigel Marven hľadá zaujímavosti v komunitách voľne žijúcich zvierat a prezentuje ich divákovi nenáročným, a predsa pohlcujúcim spôsobom. Film o filme ponúka pohľad do zákulisia nakrúcania tohto dokumentárneho filmu, na vzniku ktorého sa podieľali slovenskí filmári prírody so špeciálnou technikou. (RTVS)

tron

Mňa to bavilo o kúsok viac, ako samotný dokument (https://www.csfd.sk/film/1459556-divoka-priroda-slovenska-s-nigelom-marvenom/recenzie/ ). V ňom na veľa vecí nebolo dostatok času. Vlastne ako keby nebolo času na nič. Rybárik? OK, dajme mu minútu a utekáme ku hlucháňovi. Tomu doprajeme trochu viac času, predsa len je to nadržaný testosterónový vták nebojaci sa ani džípu, ale stále málo. Medvede? OK, jasné, ale fakt na ne nemáme hodinu. Pripomínam, že dokument trvá 30 minút, to je fakt málo, ešte ani nezačne a už končí. Buďme vďační aspoň za to málo, ale to je slabá útecha, nie? V tomto filme o filme je paradoxne viac času, tvorcovia si môžu dovoliť spomaliť, ukážu Marvenovu civilnejšiu stranu (čím nechcem povedať, že je to nejaký „herec“, ktorý v dokumentoch hrá nejakú verziu seba sama a v civile je iný, práve naopak, ale viete určite, ako to myslím) a celkovo mi to pripadalo zaujímavejšie. ()

majo25

Nápad vytvoriť film, pritiahnutie slávneho Nigela Marvena na Slovensko a klasické obtiaže pri tvorbe dokumentárneho filmu. Najzaujímavejšie sú asi zábery s Nigelom, zo zákulisia, a potom tie, ktoré sa nedostali do hlavného dokumentu. ()

PTuranyi

Kvalitný dokumentárny film, ktorý diváka vtiahne, vďaka prijemnému a skúsenému tímu, do tvorivej atmosféry a oboznámi ho s kľúčovými spolupracovníkmi a detailami vzniku filmu. 90% ()