Reklama

Reklama

Mstitel s píšťalou

  • Severní Korea Hong Kil-Dong (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Čhun Som je milenkou ministra Chona a matkou jeho syna Hong Kil Tonga. Tuto někdejší služku Chonova zákonná manželka ponižuje a ráda by se půvabné dívky zbavila. Když ministr dostává příkaz, aby odjel do provincie Fenjan likvidovat bandu zločinců, Čhun Som je věrně připravena následovat ho i se synkem. Po cestě jí přepadnou bandité, objednaní Chonovou žárlivou ženou. V nerovném boji oba zachraňuje stařec jménem Mu On. Chlapec, kterého nadchlo starcovo bojové umění, prosí, aby se mohl stát jeho žákem. Dostane od dědy píšťalku (aby člověk zvládl umění osobního boje, musí být citlivý na sebetišší zvuky) a začíná namáhavé desetileté cvičení. Poté začíná samotný příběh Mstitele s píšťalou, který bohatým bral a chudým dával. (TO)

(více)

Recenze (78)

Ziggy Zagg 

všechny recenze uživatele

Jako děcko jsem to možná zbaštil, ale nyní z této slátaniny dostávám žlučníkový záchvat. Taková komunistická pohádka o umění taoismu, a víře v nápravu celého světa. Pokud to viděl Sergej Bubka, asi se začal bát o své rekordy ve skoku o tyči, které by hlavní postava zdolávala i bez sportovcova nářadí. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Na tomhle filmu je asi nejzajímavější to, že vzniknul v Severní Koreji. Při jeho sledování jsem se neubránil takovým myšlenkám, jako jestli tam mají vůbec nějaká kina, kde by to mohli lidi vidět, kolik jiných filmů v této zemi ještě vzniklo, jestli existuje nějaké remasterovaná verze, nebo kolik lidí ze štábu postupně mohlo skončit v lágrech. Film samotný totiž za tolik pozornosti nestojí. Herci jsou bídní, příběh o ničem a jediné co bych si netroufnul hanit je choreografie a možná chvílemi profi hudba. ()

Reklama

loydd 

všechny recenze uživatele

Tenkrát bych tomu dal 5*, dnes jen 4*. Rudolf Hrušínský dabující kung-fu Mistra nemá ale chybu! Nejvíc mne dostal dialog, kdy se bavili o černých ďáblech (= zlejácký ninjové z Japonska): -- Šli jsme za nimi, ale najednou zmizeli. -- Jako kdyz se propadnou do zeme. -- Kil Dong (aka Mstitel s píšťalou): ------ Vážně? -- To je hloupost. Všichni nemohli zmizet. -- Určitě se bál, takže měl ze strachu vidiny. -- Viděl jsem to ... Viděl jsem to na vlastní oči. --- Kil Dong: TO BY ZNAMENALO, ŽE OVLÁDAJÍ TAOISMUS! ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Nostalgie se nekoná, protože tuhle pošahanou korejskou variaci na Robina Hooda jsem viděl až teď. Body jen za projev Rudolfa Hrušinského, pohádka jinak nestojí za nic. K propagandistickému charakteru tohoto filmu - na konci se říká, že lidé odcházeli z této hrozné země jnam, kde se budou mít líp. To tak nějak platí dodnes. ()

packa odpad!

všechny recenze uživatele

Přátelé, strčte si tu nostalgii někam. Tohle je bolševická propaganda jako když vyšije a jiné než odpadové hodnocení si nezaslouží. Onehdá jsem měl na podobné téma rozhovor s přítelem CaptainNorem. Ani Milan mě nepřesvědčil. Svůj názor, za kterým si stále stojím, je následující - přestože po technické stránce není film "Zítra se bude tančit všude" vůbec špatný, je to komunistická agitka nejhoršího kalibru a za propagaci zločinné ideologie si nic jiného než odpad nezaslouží. Tahle "perla" Kim Ir-senovy kinematografie je modelovým příkladem podobných filmů a já nemohu hodnotit proti svému přesvědčení. Tečka. ()

Zajímavosti (2)

  • Akční režii měl na starost Sang-ok Shin. (Epistemolog)
  • Hong Gil-dong (洪吉同) je především skutečná postava korejské historie – film, i když jde v první řadě o akční podívanou, se v mnohém drží faktů. Narodil se kolem roku 1443 nebo 25. roku vlády krále Sejonga jako nemanželský syn aristokrata a vedl jednu z mnoha povstaleckých skupin bojujících proti tyranii Yeonsan-guna. V roce 1500 byl zajat za své loupeže. Údajně zemřel kolem roku 1510. (chamonix)

Reklama

Reklama