Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

Recenze (4 796)

plakát

Gymna somata (2016) 

S ohledem na věk obou herců velmi odvážné kamerové cvičení! A z mužského pohledu dokonalá ňadra.

plakát

Kontserto gia polyvola (1967) 

Solidní konverzační drama z období před italskou okupací Řecka. Film staré školy a starého střihu. Minimum venkovních scén, dramatická hudba, a hodně zamotaný děj s dvojitou agentkou proti své vůli a armádním machinacím, na něž lidské oko a rozum nestačí.

plakát

Přišla v noci (2023) 

I za malé peníze se dá udělat skvělý film. Peková, Rendl a Nesvadbová skvěle pasující, Annette byla velmi přirozená a moc se mi ve své roli líbila. Máte šumák? Pro mě jeden z nej čs filmů roku.Zábavnou kapitolkou byli pacienty u fyzioterapeutky. Nejsem si jistý, jestli si Jan Vondráček nestřihl i úvodní scénu s fotografií, jako lamentující herec byl ale úžasný. Michal Kern jako feťáček žebrající o drobáčky.

plakát

Její tělo (2023) 

Z bulvárního nadějného námětu se vyklubala nuda. Kromě snad aspoň naznačené atmosféry a vývoje v rodině se o skutečném pozadí nedozvíme nic. Vše je moc ve zkratkách. Trénujeme, jedeme na závod, jsme ve špitále, za kasou, před kamerou, dovětek. Proč do toho Andrea šla přitom není až zase tak důležitá otázka, jako spíš co to provázelo, jaké to bylo, co cítila, jak se chovala a co na to okolí. Tvůrci ojebali diváka s prvním natáčením, což je mimořádná škoda. Jinak pan Steve Q se konečně se svým klackem dostal na velké plátno, gratulujeme! :-)

plakát

Lítá v tom (2023) 

Kryštof Hádek nikdy nehraje v úplné kokotině. Tedy nehrál, až dosud. Námět tisíckrát provařený, očekávaný vývoj a hlavně ten hnusnej konec! Polívková výjimečně vypadala solidně, ale celkově to prostě stálo za starou bačkoru. Jedna hvězda je za hláškujícího Hádka.

plakát

Válka policajtů (2024) 

V tom marastu cs hnusu je tohle světlé, totiž pardon parádně tmavé krimi pohlazení. Slovenský Lexa Pyško Bárta konečně v lepší roli než měl v té kravině s Kotkem, skvěle se vydařil casting, obě dámy (barmanka Janeková i lékařka Petrová) se hodí, Rytmuse naštěstí neznám a tak jsem ho ani nepoznal, Hajdu byl lahůdka a Štáfek pobavil. Nestává se cs režisérům, aby utáhli 2,5 hodiny film který celou dobu baví, tady se podařilo a proto u mě za plný.

plakát

Tancuj Matyldo (2023) 

Smutných filmů o stáří a umírání je celá řada. Rázlová s Rodenem ale slibují velké dílo a taky se ho dočkáme. Ačkoliv Karel co do výrazových prostředků hraje už dvacet let to samé, funguje to. Regina si dojde pro Lva, režisér se myslím mihnul ve filmu na jedné fotce a kromě slušně hrajícího Antonia nejvíc zaujala krásná Natálie Hejlová.

plakát

Aristokratka ve varu (2024) 

Bočkovy knihy jsou průměrně vtipné a velmi dobře čtivé. A zcela nezfilmovatelné. Protože koukat se na kroutící se Vilhelmku (ona tyhle blbky umí výborně), Hynka který nemá co hrát, a vypravěčku Yvonu s otravnou Balzerovou, Liškou a v poslední době silně protežovanou Lewandowskou vůbec zábavné není. Snad jen Taclík jako instalatér by tam zapadl, ale příběhy Kostky už prosím bez kamery.

plakát

Duna: Část druhá (2024) 

O trošku lepší dojem než jednička, ale ten scénář je zoufale slabý. Motivace Fremenů zkoušet Paula je prostě nevěrohodná! Pokud ale chcete úchvatný film z pouště, pusťte si Lawrence z Arábie!

plakát

Duna (2021) 

Dobrý scifíčko nepotřebuje kolosální výpravu, nejlepší efekty, stopáž jak na týdenní seriál (tedy přesně věci, které teď poslední dobou tvůrci nadužívají), dobrý scifíčko potřebuje atmosféru a skvělý nápad. A ani jedno se v Duně nekoná! Vágní story o nějakém rodu z planety, který má být zlikvidován jiným rodem - jak neoriginální. Kromě levitujícího světla doprovázejícího postavu nic technicky originálního, když tvůrci nevědí jak tam dostat exotiku, nasadí pojmenování ala Arábie (al) a pokusí se hudebně blízkovýchodnit. Za mě trapas, a pokud jde o děj, ten závěrečný souboj považuju za nejtupější záminku k násilí v dějinách hollywoodské produkce. Tu dvojku asi spíš vymažu než pustím.