Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

Recenze (4 674)

plakát

Spolu (2022) 

Kozub hraje výborně. Problém je trochu v tom, že takhle jako mentálně postižený se profiluje i skoro ve všem svém herectví. Žilková byla skvělá už v Zapomenutém světle, jenomže tuhle megeru co ztvárnila tady, známe i z jejího civilního vystupování. Takže se mi líbila jen Kopta coby bezskrupulózní hokynář a Janovičová, která je tu opravdu docela sexy. A samozřejmě ošetřovatelka Ryška, do takového ústavu by se asi nechal zavřít každý chlap.

plakát

Ex offo (1998) (TV film) 

Parádní jednohubka s plejádou českých hvězd, z pěkně hnusné doby předcházející době ještě hnusnější. Viktor jako vždy na tisíc procent, pobavil mladičký Langmajer a potěšila nádherná Linda i se svým sametovým hlasem.

plakát

Olga Robards (1989) 

Bezútěšná nuda. Chaos, těžko pochopitelný děj se spoustou zbytečných postav. Reálie Atén až na pár záběrů ze střechy na Akropoli, o ničem. Jestli tohle vyhrálo hlavní festivalovou cenu, pak nechci nikdy vidět, jaké filmy skončily za ním. Viděno řecky s anglickými titulky natvrdo, VHS kopie.

plakát

Děti Nagana (2023) 

Jako film pro děti do 10 let to ujde. Výborná je především Johana Racková, uvěřitelně hraje Brenton. Akorát bych nezval ke spolupráci Haška, to je dost špatný vzor pro děti, borec který vyhrál všechno co šlo, ale zlej člověk co dokáže ve hře kde o nic nejde, ublížit jinému. Hašek je zmetek a to už všichni vědí. Pro dospělé tu má zajímavou roli Ťulda, sympatie získá Issová, svoje si odehraje roztomile šišlající Hynek. Naopak vyženěný tatínek schytal od scénáristy hroznou postavu, až mi bylo stydno za něj.

plakát

Kde zpívají raci (2022) 

Nebýt té hloupě napsané postavy Tatea, jehož vysvětlení zmizení ze scény prostě nejde věřit, je to výborný film. Krásná kamera, obdiv k přírodě, zápletka, pohledná dívka v hlavní roli. Já tyhle krajiny na americkém východním jihu mám moc rád. Předpokládané rozuzlení je takovou třešničkou.

plakát

Ostrov (2023) 

Ale jo. Když pomineme že film vznikl aby si tvůrci nechali proplatit exotickou dovolenou, Langmajer a Plodková jsou skvělí a slušně vyváží debilní a těžko uvěřitelný scénář. Hlavně mě dožralo, že na ostrově 20x 100 metrů (jak nám ho tvůrci opakovaně ukazují záběry z moře) asi nebudou malé Niagary...

plakát

Volha (2023) (seriál) 

Škoda, že osmdesátky vzali tvůrci tak hopem, klidně bychom dva tři díly s příběhy Standy Pekárka navíc měli. Výborný seriál, a pokud jej někdo kritizoval v souvislosti s vulgarismy či čímkoliv jiným, je buď bolševik nebo debil. Pracující třída vypadala přesně takhle, a je úplně jedno, jestli to byl OÚNZ, MKD nebo jakákoliv jiná státní organizace. Nejlepší byli Jeřábek, Hádek a Dvořák s Přemyslem Burešem za zády, jo a Lexa Pyško hovoriaci po slovensky. Proč Křenkové dali ty brejle nechápu, poznal jsem jim až v předposledním díle. Asi poprvé se mi v něčem líbil i Bob Klepl. Zajímavé je, že hruď Anety Krejčíkové vypadá v roce 2022 (kdy se asi natáčelo) stejně, jako ve filmu Poupata (2011). Nejpovedenější retro, co u nás kdy vzniklo.

plakát

Princezna zakletá v čase 2 (2022) 

Kdyby byl scénář natolik kvalitní jako je technické zpracování, je to nejlepší český film desetiletí a české fantasy všech dob. Takhle nějak si představuju toho Posledního z Aporveru. Jenomže princezna Germani je tam na hovno, Lambora směšný, a Roman Zach při vší úctě vzbuzuje spíš smích. Od útoku na město je to ale super film bez výhrad. Krásné Simoně bych dal ještě větší roli, sice jí tu démoničnost nikdo moc nevěří, ale vypadá skvěle.

plakát

Začarovaný chlapec (1955) 

Taková jednohubka s docela povedeně výchovnou pointou a Ferdinadem Krůtou coby skřítkem.

plakát

O fovos (1966) 

Letní sedlácké drama. Takové dávné Je třeba zabít Sekala, ovšem s jinými motivacemi. Výborná režie, kamera, hudba, střih. Nenudíte se ani chvíli, ačkoliv příběh  vzdáleně trochu připomene Steinbeckovy O myších a lidech. V komentáři přecházejícím filmu se hovoří o ve své době soft pornu. Já bych tak daleko nešel, je tam toho velmi málo vidět. Těžká řečtina, u které mi nestačily ani řecké titulky.