Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný

Recenze (4 435)

plakát

Když kluci drží basu (1978) (TV film)

Taková malá televizní hříčka s výborným panem Dítětem v roli šéfa policie. Jo a hraje v tom i Nárožný, a je to docela sranda. Konec se ale nepovedl, resp. odbyli ho.

Nečestný svět (2011)

Taky mi to nějak nesedlo. Motivace hlavní postavy je poněkud vratká. Takže policajt s definitivou (tipnu si aspoň 1250€ za měsíc) se začne chovat jako magor, aby ho pokud možno bez výsluh vylili... nějak to neštymuje, ale jako rozcvička řeckého jazyka se to strávit dá.

plakát

Boží mlýny (2021) (TV seriál)

Baví mě vizuál, herci, nápad a postupné zapracování ústředního příběhu do celého seriálu (Max Brown), nebaví mě když pasti na bídáky jsou umělé, vratké anebo rovnou protizákonné. Taková česká mission impossible, a za to má u mě tu čtvrtou hvězdu, kterou ale objektivně ztrácí slabý scénářem resp. námětem jednotlivých případů.

plakát

Loufa kai parallagi: Seirines sti steria (2011)

Nejdřív jsem viděl tohle volné pokračování, jež spojuje s příběhem z malého řeckého ostrůvku jen plejáda herců, nikoliv děj. Atény, Venizelos /tedy jak říkají Řekové svému hlavnímu letišti/, motorky, léto, šortky, a trochu toho exhibicionismu. Bez znalosti postav hodně velká nuda a moje chyba, že jsem si nejprve neopatřil začátek. Vicky Kaya za šest let ze sexuální bohyně postoupila leda tak do kategorie "už nic moc".

plakát

Loufa kai parallagi: Sirines sto Egeo (2005)

Předpokládám, že řecká armáda se od tohohle filmu řádně distancovala! :-) Vojáci sice zastávají své povinnosti, dělají to ale dost po řecku. A jsou k sežrání, což ovšem se dá říct i o trojici "okupantek". Kromě toho hlavní ženskou roli hraje čarukrásná Vicky Kaya, kterou tu pohříchu v databázi nemáme. I když jsem to viděl jen řecky s řeckými titulky překládajícími anglické a turecké dialogy, je to dobře natočené. Jediná výhrada - některé záběry kamerou jsou strašné, takové telenovelové béčko.

Casino.sk (2019)

Ten úvodní přelet a zvuk dává tušit, že to bude propracované. Není, veletrapný Kříž ve stokrát stejné útrpné roli, Luknár který jako hlavní napínák shoří, a zcela chybějící erotika (minimálně ta scéna s odposlechem u šukačky Kanócz si o to říkala. FIlm s velkými ambicemi co nedošel nikam.

plakát

Smolný pich aneb Pitomý porno (2021)

Spíš špatný... začátek je .. ehm. zajímavej. Ta prostřední část (bez komentáře) se mi líbila asi nejvíc, ale několikrát jsem u pasáží kde se fakt vůbec nemluví, usnul. Bylo to spíš umělecky seřazené dokumentární drama. No a třetí část, završená třemi možnými konci - moc dlouhá, pořád se opakovaly nadávky na adresu učitelky, což při neznalosti rumunštiny a pohrdáním chudým anglickým slovníkem v titulcích ztratilo ten šmrnc. Ve filmu se objevila i česká věta.

plakát

Boží mlýny - Splacený dluh (2021) (epizoda)

Trojka neurazí, nenadchne. Lekce francouzštiny dobrá, náhodičky vedoucí k cíli baví, ale zase mi ta nahranost přišlo trochu pod čáru.

plakát

Boží mlýny - Spící lodě (2021) (epizoda)

Druhý díl vyloženě zklamání, nepřišlo mi tohle unfair jednání ani trochu košér, i kdyby šlo o ultrasvini Burešova formátu. Třeba ten alkohol za volantem, to byl vyloženě trapas. Scénář začíná pokulhávat.

plakát

Boží mlýny - Provaz (2021) (epizoda)

Velmi zábavné, a první díl na rozdíl od zatím dvou dalších nesmrdí vyumělkovaností a křivárnou. Křenková jako ff výborná.