Reklama

Reklama

Finále: Útok na Wembley

  • Velká Británie The Final: Attack on Wembley
Ukázka z filmu
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2024, 82 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Anglie má konečně šanci na velké fotbalové zlato. Šest tisíc fanoušků bez vstupenek ale před finále Eura vtrhne na stadion ve Wembley a nechá za sebou spoušť. (Netflix)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (14)

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Měl to být svátek fotbalu a minimálně pro dvě generace anglických fanoušků i historický moment. Místo toho se však naplnila noční můra všech pořadatelů a kvůli několika tisícovkám zdrogovaných a opilých individuí spadla pověst anglického fanouška opět až na samé dno. Sám jsem fanoušek nejen anglického fotbalu a tohle chování prostě nikdy nepochopím a neexistuje pro něj ani žádná omluva. A to nemluvím jen o chování lidí před zápasem, ale i o rasistických urážkách na adresu neúspěšných penaltových exekutorů z řad Albionu. A možná i právě to, že Anglie nakonec finále prohrála, nakonec přispělo k tomu, že se tento ostudný incidient obešel bez obětí na životech. ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Jako, čučím jak puk, co se tam dělo.  BuĎ nám to Bosák před finálem vůbec neřek, nebo  to prostě zamlžilo se :o). Mazec, že od neděle od rána se v ulicích u staďáku lilo, jak svině. To se pak není čemu divit, že se to krapet zvrhlo. Dobrý sledovat výpovědi borců, který se tam fakt dostali za dáčo v jednom turniketu s borcem, co zrovna lupen měl. Drsný... ()

Reklama

Warhorr 

všechny recenze uživatele

Útok na americký kapitol ? Ne, tentokrát tu máme atak na jeden z nejznámějších a nejslavnějších fotbalových svatostánků na světě. Woodstock jako hovado. Chuligáni, spousta chlastu, drog, odpadků, všelijakého bordela, nějaký ty nahoty ale i krve. Ploty jsou strženy, semafory, pouliční osvětlení a autobus poslouží jako stromy. Na frak dostane i security a chvílema to začne být vážně nebezpečný. Až je zvláštní, že to vlastně všichni přežili. V dokumentu máme hojný zástup - obyčejní fans, otec se svou dcerou, redaktor, ředitel Wembley, securiťák ale i dva výtržníci, kteří se snažili násilně a bez lístku dostat na zápas. Jo je to slušnej hukot. Štěstí, že na konci zápasu začalo vydatně chcát a Anglie prohrála, jinak si nedokážu představit, jakej bugr by následoval potom. Na samém závěru se tu otevírá otázka rasismu, obzvlášť kvůli Rashfordovi, ale vzhledem k pozápasovým reakcím na některé hráče a taky fanoušky to chápu. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Kdo alespoň trochu sleduje fotbal tak ví jaké trable finále Eura provázely. Tenhle dokument ukáže, že řádění vypitých fanoušků, kteří se snažili dostat na stadión bez lístku bylo ještě trochu drsnější než proběhlo ve zprávách a je celkem zázrak že tam nikdo nezůstal. Pořadatelé evidentně lehce podcenili co zvládne alkoholem opojený dav, který byl ještě nedávno svázaný covidem. Snaha o jakousi sociální sondu a kritiku v závěru je sice pochopitelná, ale ne moc funkční…60% ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Chlast, drogy a rasismus na fotbale. Ukazuje to temne hlubiny nejen fotbaloveho sveta, ale i britske spolecnosti. Samozrejme ze hsem tehdy ve finale fandil Itakum. Britove jsou u me mnohem vetsi fasiste, nez Nemci. V Britanii vam vsichni opakuji "amazing",ale jak zajde slunce a nastane nocni zivot, stanou se v hudebnich klubech rasisti, ageisti apod. a vidite jejich prave povahy. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama