Kluk, který zachránil Vánoce

USA, 1998, 90 min

John Putch

Gary Graver

Patrick Thomas

Podívejte se z okna a když budete mít štěstí, tak pod okny najdete Santa Clause, který spadl z oblohy přímo před váš dům. Hlavní hrdina, chlapec Jeremy, takové štěstí měl a především na něm nyní záleží, zda se ještě někdy budou slavit Vánoce, nebo zda tento svátek navždy zmizí. Tento rodinný film není vůbec špatný, ovšem docela ho sráží skoro až směšné pojetí Severního pólu a Santovy dílny. Elfů je zde jen pár, Santova dílna vypadá jako obyčejný domek někde v lesích, zkrátka tato část filmu se nepovedla. Nicméně druhá část filmu točící se kolem chlapce Jeremyho naopak byla zajímavá a atraktivní, a tak vlastně vyvažuje tu lacinost Severního pólu, který se zde tvůrcům opravdu nepovedlo ztvárnit nikterak atraktivně. Herecké výkony jsou ucházející, i když zde asi ani nebylo moc co hrát, hlavní záporák je k smíchu stejně jako jeho armáda nohsledů, zkrátka celá ta fantasy část tohoto filmu byla nic moc. Ale pro celkové vnímání filmu bylo v mém případě důležité především to, že jsem se u toho nenudil a naopak jsem to se zájmem zhlédl od začátku až do konce, takže ani nelituji těch peněz, které jsem letos zaplatil za originální VHS s tímto filmem na jedné internetové aukci. Filmu uděluji tři hvězdy.(31.12.2011)

• WolfR

Laciný film o vánocích, s vánocemi, s chlápkem co chce vánoce zničit, s klukem který chce vánoce zachránit, se Santa Clausem a s ostatními věcmi které k vánocům patří. Ovšem bez jediné vločky sněhu! 1 hvězda.(14.5.2011)