poster

Alsino a kondor

 • španělský

  Alsino y el cóndor

 • slovenský

  Alsino a kondor

 • anglický

  Alsino and the Condor

Drama / Válečný / Historický

Nikaragua / Kuba / Mexiko / Kostarika, 1982, 89 min

Režie:

Miguel Littin

Hudba:

Leo Brower

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film(30.6.2004)

 • Karlos80
  **

  Velká latinskoamerická koprodukce, film natočený krátce po Nikaraguyské občanské válce/revoluci. Malý idealistický chlapec jménem Alsino, který si ve snu představuje že skáče ze stromu na strom, a létá jako pták, kdy později jako postižený (hrbáč), se hrdě spojí s partyzánskou skupinou, bojující proti zkorumpované vládní armádě. Nemuže se totiž už na to všudypřítomné násilí, bolest a utrpení, které ho obklopuje na každém kroku dívat. Umělecký a spíše pak festivalový lyricko/poetický film, o hledání svobody, prolínající se mezi snem a skutečností, který běžného diváka asi moc neosloví a je pro něj spíše utrpením tento snímek sledovat, ať už po technické či jiné stránce. Špatný obraz, osvětlení a kamera, a spíše pak převládající nuda. Dobré snad jen jako historické memento. Dean Stokwell si zde zahrál roli amerického vojáka/pilota vrtulníku.(12.2.2012)

 • pm
  *****

  Bylo mi asi 11, když jsem prvně (a tehdy nedopatřením) viděla "Nezvěstného" Costy-Gavrase, ale ten až fyzicky nepříjemný pocit mne přepadá u filmů zachycujících politické represe dodnes a jakkoliv obecně bývají zhusta politicky (ne)korektní, skrytě propagandistické či divácky manipulativní, nechci k nim být imunní. Dean Stockwell by mohl leckomu připadat vedle těch mnohých neherců teatrální a přehrávající, ale já bych si amerického důstojníka v Nikaragui v dobách sandinovské revoluce v jeho pojetí představit uměla, Alan Esquiel pak ikarovskou touhou zatíženému Alsinovi propůjšil zvláštní pel nevinnosti... 90%(1.11.2008)

 • anderson

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 16.7.1985 (17.2.2011)(17.2.2011)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Moskva 1983 - 1. cena ◘◘◘◘ Oscar 1983 - Nominácia na najlepší zahraničný film(22.1.2012)

 • Svadbos
  ***

  Zaiste nie nežný film, ale na hony vzdialený od neuzaujímavej alegórie. Film bol natočený v Nikaragui.(29.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace