Queen v Budapešti

(koncert)
  • Česko Queen: Magic Tour v Budapešti (více)
Hudební / Dokumentární
Maďarsko / Kanada / USA, 1987, 90 min (Alternativní 59 min)

Nezapomenutelný koncert rockové kapely Queen na budapešťském Népstationu v červenci 1986. Byl to jeden z prvních velkých koncertů západní kapely v tehdejším východním bloku. Do jeho rozkladu ještě zbývaly tři roky, ale mezi 80 000 diváky už bylo i několik fanoušků z tehdejšího Československa. Ti si tak mohli užít hity jako Radio Ga Ga, We Will Rock You nebo Bohemian Rhapsody na vlastní oči a uši. Tyto a další písně rozhodně nemůžou chybět v hodinovém sestřihu z tohoto koncertu. Navíc málokdo asi tušil, že se jedná o jedno z posledních živých vystoupení zpěváka kapely Freddieho Mercuryho s kapelou. Po skončení The Magic Tour už s kapelou nikdy nevystoupil. (Česká televize)

joffreydepeyrac

Výrazně lepší vystoupení než legendární "Wembley", alespoň po hudební stránce. Škoda, že jsem tenkrát ještě nevěděl, kdo jsou Queen a kde leží Maďarsko. ()

LucillaK

Freddie, Brian, Roger a Deacy v Budapešti. V době tuhého komunismu - to byl opravdu velký úspěch. Mrzí mě, že jsem jejich koncert nemohla zažít na vlastní uši, kůži, vjemy, prostě na celé tělo! Když se cítím mizerně, tak si to pustím a pokaždé to ve mě probudí obrovskou energii, vůli a samozřejmě obrovské emoce. Queen, to je věčnost. Alespoň pro mě byli, jsou a budou věční. ()

vk252

"Dá se to koupit?" - Freddie při pohledu na maďarský parlament :-). Špičková záležitost, viděno v nabušeném letním kině v roce ´88. Poprvé jsem viděl koncert kapely na stadiónu s desetitisícema diváků a hořce zalitoval, že jsem se víc nesnažil a do té Budapešti nejel. A škoda, že to není uznané jako kinofilm, byl by třetí v topu. ()

dr.Queen

Jeden z mála koncertů Queen, který vyšel na Blu-Ray si konečně vychutnáte kvalitu zvuku a obrazu v perfektní kvalitě. Nejlepší skupina si zaslouží ostrý obraz a dobrý zvuk . ()

pezz

Napísal by som to do zaujímavotí, ale nejak nemám tam to tlačítko "pridať". No samozrejme je to fenomén táto kapela. V tom čase som mal ja problémy s krížami (3x hernia disci) už cca 10 rokov. Tento koncert sa ale nemal uskutočniť!! Prečo? no lebo Freddie mal ten istý problém ľudovo povedané bol "seknutý v krížoch" a koncert mal byť odvolaný. No ja som bol u ľudového liečiteľa pána Vojtecha Ziliziho v Tešedíkove (okres Galanta asi 150 km od Budapesti), (on naprával všetkých známych športovcov, uvediem napr. Lendla, Mečířa ai. športovcov aj "západného sveta". Po jeho zákroku, jsem sa zázračne narovnal a odvtedy chodím celkom slušne a zdravo. No na stenách v jeho "ordinácii" (pivnica - sklep v rodinnom dome s jednou drevenou lavicou so stolom a zrkadlom na stene) mal fotky s podpismi tých, čo naprával a koho tam nevidím Queen a Freddieho s podpisom. Tak som sa dozvedel, že tu bol Freddie predo mnou a p. Zilizi Vojtech (má brata Zoltána a ten tiež napráva "kosti" sú to Maďari) ho (ako aj mňa) zázračne? napravil pred koncertom tak, že mohol koncert absolvovať. Inak si všimnite v tomto dokumente, že sa Freddie nepohybuje tak ako inokedy a vidieť, že má trochu problémy s pohybom, inokedy ak ho porovnáte s inými koncertami (pred rokom 1986) kde "skáče" o mnoho viac živšie.  Ale držal sa statočne a koncert odspieval. Tak toľko moja skúsennosť s Queen. Možno si toho všimla recenzistka Isd? ()